Amerikadan Telefon Getirme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bryce
    Bryce's avatar
    Erkek

Mayıs ayının ortalarında 5gün kadar amerikaya gidicem. Nexus 4 almak istiyorum ama nereden alıcağı bilmiyorum. Google play store da 350$, başka yerde daha farklı sanırım fiyatı. 350$ a almak istiyorum nereden nasıl alabilirim bunun hakkında bilgisi olan var mı acaba?

RESPECT !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

İnternet fiyatlarıyla aynı fiyata satan büyük elektronik mağazalar var hem gider görürsün hem de kendi elinle alırsın belki fikrini değiştircek yeni şeyler de bulursun hocam ne tarafına gitcen bilmiyorum ama gitmeden bir araştır derim o elektronik mağazaların adreslerini.. 

Sanırsam internet sitelerinde de fiyat yayını yapıyorlar birkaç araştırma yapcam editlerim birazdan 

ahan da buldum blackberrylerin fiyatları 150$ larda geziyor inş işine yarar

http://www.tigerdirect.com/retailstores/compusaStores/index.asp?cm_sp=Masthead-_-StoreLocator-_-NA

İkinci bir fikir: amazon veya iternet üzerinden satış yapan siteler aracılıyığya kalcağın otele/eve sipariş verebilirsin. Türkiyeye gelmesinden daha kolay olur heralde :)

DadasAdam tarafından 17/Nis/13 13:04 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

kalıcağın yer belliyse, siparişini ver google dan. kalıcağın yere getirsinler. hatta gitmeden 1 gün öncesi verirsin garanti olur. yada otel falansa otelin resepsiyonuna bırakırlar

hatta adresi bana pm den versen de bende google store dan bi kaç ıvık zıvık şey alsam, türkiyeye gelince bana karşı ödemeli kargolasan acayip sevinirim :)

Espo tarafından 17/Nis/13 13:18 tarihinde düzenlenmiştir

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bryce
    Bryce's avatar
    Erkek

sağolun. otelde kalıncak ama şehir şehir gezilme ihtimali var nasıl yaparız her şehirde farklı yerde mi kalınır bilmiyorum. play store dan nasıl alışveriş yapabilirim gitmeden türkiyeden sipariş versem otele gelince elden mi ödeme yapıcam?

RESPECT !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bryce
    Bryce's avatar
    Erkek

up

RESPECT !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Türkiyede pasaport kaydına ilave %25 ötv ve %18 kdv durumu varmı? Yoksa bende getirtmeyi düşünüyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek
    pcdoktor636 bunu yazdı

Türkiyede pasaport kaydına ilave %25 ötv ve %18 kdv durumu varmı? Yoksa bende getirtmeyi düşünüyorum.

tıcarı getırmeyecegın ıcın hayır yok

kendın ıcın 1-2 tane getırırssen sadece telefon basına 115+turkcell vodofone ne alırsa 10-20 arası

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    kady bunu yazdı
    pcdoktor636 bunu yazdı

kendın ıcın 1-2 tane getırırssen sadece telefon basına 115+turkcell vodofone ne alırsa 10-20 arası

Devletin kendi sitesi üzerinden kredi kartıyla yapabiliyorsun.Üstelik 100 lira.20 lira cebinde kalır.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    Citizen bunu yazdı
    kady bunu yazdı
    pcdoktor636 bunu yazdı

Devletin kendi sitesi üzerinden kredi kartıyla yapabiliyorsun.Üstelik 100 lira.20 lira cebinde kalır.

Amerikaya gidip gelmedim oraya dair vize pasaport falan yok başka ülkeye gidip gelmiş bi pasaporta kaydımı yaptırabiliyormuyum?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    kady bunu yazdı
    pcdoktor636 bunu yazdı

yanlışın var sanki hocam. yurtdışından yüksek fiyatlı ürün getirirseniz gümrükte takılıyor. gümrük sınırı 75 eurodur. Bundan pahalı ürünler genelde takılıyor, hele hele cep telefonu, laptop..

http://forum.donanimhaber.com/m_63919344/tm.htm

bir de özel kargo firmaları (fedex,ups) da bilerek para kazanmak amaçlı gümrükte bırakıyorlar.O yüzden 75 euro aşağısı ürün alırken oranın

yerel posta servisiyle çalışmak gerek, tr de de yüklenici olarak ptt devralıyor ve genelde problemsiz işlemler gerçekleşiyor. bir de ücreti düşük

göstermek de problem, görevli bakıyor ürün lüks bir cep telefonu ama faturada 70 euro yazıyor, o zaman geri yollayabiliyor.. Bir de her şahsın

yılda  max 5 kere vergisiz mal getirmesi şansı var

@pcdoktor636, evet hocam yapabilirsin

unbalanced tarafından 17/Nis/13 20:17 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    kady bunu yazdı
    pcdoktor636 bunu yazdı

yanlışın var sanki hocam. yurtdışından yüksek fiyatlı ürün getirirseniz gümrükte takılıyor. gümrük sınırı 75 eurodur. Bundan pahalı ürünler genelde takılıyor, hele hele cep telefonu, laptop..

http://forum.donanimhaber.com/m_63919344/tm.htm

bir de özel kargo firmaları (fedex,ups) da bilerek para kazanmak amaçlı gümrükte bırakıyorlar.O yüzden 75 euro aşağısı ürün alırken oranın

yerel posta servisiyle çalışmak gerek, tr de de yüklenici olarak ptt devralıyor ve genelde problemsiz işlemler gerçekleşiyor. bir de ücreti düşük

göstermek de problem, görevli bakıyor ürün lüks bir cep telefonu ama faturada 70 euro yazıyor, o zaman geri yollayabiliyor.. Bir de her şahsın

yılda  max 5 kere vergisiz mal getirmesi şansı var

@pcdoktor636, evet hocam yapabilirsin

2 hafta önce 8 tane iphone 5 soktum ?

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
Toplam Hit: 4780 Toplam Mesaj: 24