folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Amerikan Rüyası (Para Sistemi Ve Bizi Yönetenlerle İlgili Animasyon)

Amerikan Rüyası (Para Sistemi Ve Bizi Yönetenlerle İlgili Animasyon)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek
    command3r bunu yazdı

izlemiştim bi daha izledim sonra dışarı çıktım ayağımdaki amerikan ayakkabısını kapının önündeki pahalı arabaları görünce güldüm köleyiz ve bu saatten sonra değiştiremeyiz bunu diye güldüm

Köleler ikiye ayrılır:

1-Bilinçsiz köle,

2-Bilinçli köle.

Sizce farkeden bir şey var mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    command3r
    command3r's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Mukavim_ bunu yazdı
    command3r bunu yazdı

izlemiştim bi daha izledim sonra dışarı çıktım ayağımdaki amerikan ayakkabısını kapının önündeki pahalı arabaları görünce güldüm köleyiz ve bu saatten sonra değiştiremeyiz bunu diye güldüm

Köleler ikiye ayrılır:

1-Bilinçsiz köle,

2-Bilinçli köle.

var bence bilinçsiz köle kendisini köle yapan her alışkanlığını sürdürür

bilinçli köle ise kendisini köle yapan ve elinde olan şeyleri azaltmaya çalışır kredi kartlarına olan bağımlılığını azaltmaya çalışır ?

djarum black kanka
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek
    command3r bunu yazdı
    Mukavim_ bunu yazdı
    command3r bunu yazdı

Köleler ikiye ayrılır:

1-Bilinçsiz köle,

2-Bilinçli köle.

bilinçli köle ise kendisini köle yapan ve elinde olan şeyleri azaltmaya çalışır kredi kartlarına olan bağımlılığını azaltmaya çalışır ?

Doğru. Ama zayıflatılmış iradeler ve tüketim çılgınlığı, bilinci arka plana atıyor bence.

Onun için fark göremiyorum ben, her iki durumda da davranışlar aynı. Tüket, tüket, borçlan, borç öde, tüket...

Mukavim_ tarafından 28/May/13 18:01 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    command3r
    command3r's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Mukavim_ bunu yazdı
    command3r bunu yazdı
    Mukavim_ bunu yazdı
    command3r bunu yazdı

Köleler ikiye ayrılır:

1-Bilinçsiz köle,

2-Bilinçli köle.

Doğru. Ama zayıflatılmış iradeler ve tüketim çılgınlığı, bilinci arka plana atıyor bence.

Onun için fark göremiyorum ben, her iki durumda da davranışlar aynı. Tüket, tüket, borçlan, borç öde, tüket...

''Ama zayıflatılmış iradeler ve tüketim çılgınlığı, bilinci arka plana atıyor bence.'' konunun özeti bile diyebiliriz bu cümle için :)

djarum black kanka
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

tek yol anarşi.

accık anarşizmi araştırın.

böylesi büyük bir gücü sadece anarşizm alt edebilir.

=)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    logas
    logas's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı
    angels_demos bunu yazdı
    zumsuk bunu yazdı
    lazz bunu yazdı
    zumsuk bunu yazdı

Birde dünya globalleşen diyenlere uyuz oluyorum.

Dünya globalleşmiyor. Amerikanlaşıyor. Kültürlerini, dillerini, ürünlerini, filmlerini yayıyorlar. İngiltereve İsrail ile birlikte.

videoyu ızdegını dusunmuyorum vıdeoda amerıkadan buyuk bır gucten bahsedıyorlar

Sence bu "Amerikan"laşmanın ve Amerika'ya özendirilmenin ardında kim yatıyor ? Rusya'daki tinerciler mi yoksa Amerika'daki güçlü adamlar mı ?

kan aileleri.

Ailelerin başında ki lider; Rothschilds.

Mayer Amschel Rothschild

Bu adamdan başlayın araştırmaya :) Kölecikler. :)

rothschild ailesi 1. rockefeller ailesi 2. dir dünyada rothschild ilk bankayi bulan rockefellerda amerika da petrol u bulan ve yönetendir hakta rockefeller kendi petrolu disinda baska bir firmanin petrolünü taşımaması için amerika demir yollarine para ödemiş zamaninda    gelelim rothschild ailesi ne hatırladıgım kadarıyla 4 oglu olur ve her birini farklı ülkelere gönderir ve bankalar açtırır bide ülkedeki gelişmeleri takip ederler. ve şu var mayer rothschild seçimsiz ilgiltere parlementosuna katılan tek kişidir bunlara ek olarak ilgiltere fransa savaşını savaş bitmeden önce ne olacagini bildigi için bir oynar videodada bahsediyor savaşı fransa kazanıcakmiş gibi savaş bitmeden önce kendisinin ingilterdeki bütün hisselerini satmaya başlar bunu gören diger hissedarlarda ingilterenin savaşı kaybedecegini zanneder ve onlarda hisselerini satmaya başlar ama rothschild sattıgı kendi hisseleri ve diger hissedarların hisselerini gizli olarak toplar ve sonra savaşı ingiltere kazanir ve rothschild parasina para katar son olarak bi tane daha söylim rothschild in kendisi alman yahudisidir ama hitleri hitler yapanda rothschild dir amaç yahudileri soykırım yaparak israil i kurmakti ve başarılı oldu hitler en büyük soykırımı yaptı bunun sonucunda avrupa ve amerikaya göç etti yahudiler ve amerikayı yönetmeye başladılar sonra amerikan firması olarak gidip toprak satın aldılar ve israil kuruldu

not:bu yazdıklarım tamamen 1 yıl önce okudugum ve aklımda kalanlar herhangi bir yere bakarak yazdıgım bir şey degildir merakımdan dolayı defalarca okudugum ailelerin bilgileri :) itiraf edim okugum zaman hayran olmuştum adamlara

ek olarak unutmadan rothschild ailesinin tahmini sahip olduğu para 8 trilyon dolar yönettigi para ise 10 kusurdu tam hatırlamıyorum

bu arada rothschild dedigim mayer dir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

İnsanların aşırı fakir veya aşırı zengin olmasını yasaklayamadığınız sürece kapital sistem devam edip duracaktır.

Tüm insanlık eşit olabilir , tabi bu nufus ile nasıl yapılır bilmiyorum. 

En başta dediğim gibi zengin aşırı zengin oldugu sürece aşırı lüks ve ziyan diğer tarafın aç kalmasına sebep olacak.

ABD , İSRAİL , İNGİLTERE , FRANSA

Bunlar canlı değil , bu ülkeleri politikalarını şirketlerini siyasetlerini yöneten insanlar var. 

Sen nasıl bugün para kazanmak için başka birini sömürmek zorundasın , o ülkelerde daha fazla refah içinde olabilmek için diğer ülkeleri

şirketleri sayesinde sömürmek zorunda. Yarın öbürgün bir güney kore de o kadar güçlense samsung gibi 5-10 firması olsa oda aynı şekilde

bizi sikiyor olur. Sikmeyeni sikerler. Para her zaman parayı çeker.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

İnsanların aşırı fakir veya aşırı zengin olmasını yasaklayamadığınız sürece kapital sistem devam edip duracaktır.

Tüm insanlık eşit olabilir , tabi bu nufus ile nasıl yapılır bilmiyorum. 

En başta dediğim gibi zengin aşırı zengin oldugu sürece aşırı lüks ve ziyan diğer tarafın aç kalmasına sebep olacak.

ABD , İSRAİL , İNGİLTERE , FRANSA

Bunlar canlı değil , bu ülkeleri politikalarını şirketlerini siyasetlerini yöneten insanlar var. 

Sen nasıl bugün para kazanmak için başka birini sömürmek zorundasın , o ülkelerde daha fazla refah içinde olabilmek için diğer ülkeleri

şirketleri sayesinde sömürmek zorunda. Yarın öbürgün bir güney kore de o kadar güçlense samsung gibi 5-10 firması olsa oda aynı şekilde

bizi sikiyor olur. Sikmeyeni sikerler. Para her zaman parayı çeker.

Evet özellikle koyu kısım önemli. Katılıyorum dediklerine.

+ Animasyon gayet başarılı ve güzel olmuş. Sistemi çok net anlatıyor aşama aşama.

Bu sistem çok zor biter de bitse bile nasıl bir sistem kurulur tahmin etmesi tasarlaması çok zor.

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
Toplam Hit: 5173 Toplam Mesaj: 39