folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Amerikaya Seyahat Planları

Amerikaya Seyahat Planları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sosyopat
    Sosyopat's avatar
    Erkek

İyi geceler herkese, ağustos ayında 10 günlüğüne amerikaya gitmek istiyorum. Daha önce hiç yurtdışına gitmediğim için pasaportum dahi yok, neler yapmam gerekiyor 10 günlük seyahat için ? Bilgi verenlere şimdiden teşekkür ederim.

Eğer En İyisi Olmak İstiyorsan Sana Saygı Duymalarını Sağla, Saygı Duymalarını İstiyorsan Kimseye Saygı Gösterme, Kimseye Saygı Göstermezsen Saygıyı Sen İcat Ettin Zannederler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam Meslek nedir ogrencımısın calısanmısın ?

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sosyopat
    Sosyopat's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı

hocam çalışıyorum özel sektörde

Eğer En İyisi Olmak İstiyorsan Sana Saygı Duymalarını Sağla, Saygı Duymalarını İstiyorsan Kimseye Saygı Gösterme, Kimseye Saygı Göstermezsen Saygıyı Sen İcat Ettin Zannederler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Sosyopat bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

hocam çalışıyorum özel sektörde

ilk once pasaport cıkarıcaksın. Sonra maaş bodron uzerıne olan tapular evraklar banka hesabındakı paran ı belgeleyip hazırlıcaksın. Askerlık gorevını yaptınmı ? evlımısın ?

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Persebar
    Persebar's avatar
    Erkek
    Sosyopat bunu yazdı

İyi geceler herkese, ağustos ayında 10 günlüğüne amerikaya gitmek istiyorum. Daha önce hiç yurtdışına gitmediğim için pasaportum dahi yok, neler yapmam gerekiyor 10 günlük seyahat için ? Bilgi verenlere şimdiden teşekkür ederim.

Hocam ilk önce şunu sorayım memur çocuğu musun ? Eğer değilsen turistik bir gezi için ağustos'a vizen çıkmayabilir ve hiç çıkmayabilir amerikaya biraz zor alıyorlar :(

Sistemlerdeki güvenlik açıkları, onu üretenleri unutmamanız için üretenler tarafından bırakılan bir hatıradır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Persebar bunu yazdı
    Sosyopat bunu yazdı

Hocam ilk önce şunu sorayım memur çocuğu musun ? Eğer değilsen turistik bir gezi için ağustos'a vizen çıkmayabilir ve hiç çıkmayabilir amerikaya biraz zor alıyorlar :(

Maddi gücün iyiyse alırsın memur cocugu olmak belkı ısı bazen kolaylastırır yerı geldıgı zaman doktora bıle turist vizesi verilmedıgını gördüm

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Persebar
    Persebar's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı
    Persebar bunu yazdı
    Sosyopat bunu yazdı

Maddi gücün iyiyse alırsın memur cocugu olmak belkı ısı bazen kolaylastırır yerı geldıgı zaman doktora bıle turist vizesi verilmedıgını gördüm

Hocam memur çocuklarına yani yeşil pasaportu olanlara vizesiz bir süre kalma izinleri var o yüzden dedim uğraşmasın.

Edit:Amerika ve İngiltere yeşil pasaport kabul etmiyormuş.

Persebar tarafından 10/Tem/13 12:58 tarihinde düzenlenmiştir

Sistemlerdeki güvenlik açıkları, onu üretenleri unutmamanız için üretenler tarafından bırakılan bir hatıradır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Persebar bunu yazdı
    h2run bunu yazdı
    Persebar bunu yazdı
    Sosyopat bunu yazdı

Hocam memur çocuklarına yani yeşil pasaportu olanlara vizesiz bir süre kalma izinleri var o yüzden dedim uğraşmasın.

Olabilir dogrudur

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

ahmet kaya diye okudum basligi. yatayim ben.

Anarsistherif...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Zengin olman hiç bir şey değiştirmez tamamen mülakatta çözersin vizeyi. Beğenmezse istersen koç ol ki (oldu zamanında gidemedi) gene olmaz.

Ordan gelecek sağlam davetiyeli olmak en iyisi.

Burdan sadece benim yakınım Doktor, Doç. (Konferans davetiyeli), İşadamı (bildiğin fabrikatör), opera sanatçısı (kadrolu memur) ki bu şahsiyet fransayada çok zor vize aldı. Daha varda uzatmaya gerek yok.

Götü boklu mimarsinanlı bir öğrenci akrabam geçen yaz 6 aylık turist vizesi aldıki durumuda iyi deel.

Yani otunan bok hoca . Tamamen şans biraz. (bu nasıl cümle la bende yatayım.)

janni tarafından 10/Tem/13 01:37 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

*Pasaport çıkarmalısın.

-Biyometrik fotoğrafa ihtiyacın olacak. Herhangi bir fotoğrafçıya gidiyorsun, pasaport için fotoğraf lazım diyorsun, katil gibi çıktığın bir fotoğraf veriyorlar eline. Ekstra ücreti yok, normal vesikalık ücreti.

-Pasaport harç ücreti ve bir şeyin daha ücretini yatırmalısın. Harç ücreti pasaportunu ne sürelik istediğine göre değişir, önerim minimum bir yıllık çıkarman. Bordo için bir yıllıkta toplamda 200 lira gibi bir masraf oluyordu. İstediğin bankaya gidip pasaport için harç yatıracağım diyorsun. Bunun dekontunu da elimize alıyoruz.

-Burdan artık başvuruya geçeceğiz. Başvuruyu emniyete yapıyoruz. Yamulmuyorsam e-pasaport.gov.tr'den online randevu alırsan İstanbul gibi kalabalık yerlerde işlem hızın artar. Ben küçük şehirdeyim zaten yılda on kişi başvuruyordur sıra falan olmaz diyorsan uğraşmayabilirsin.

-Yanında kimliğini mutlaka götürmen gerekiyor. Üzerinde TC kimlik yazmıyorsa yeniletecekler. Soğuk damga silinmiş, yıpranmış gibi gerekçelerle de yenileme isteyebilirler, hazırlıklı ol.

-Ehliyetini son zamanlarda yeniletmişsen, üstünde TC kimlik numaran yazıyorsa tekrar parmak izi vermene gerek yok. Ama ehliyetle ya da sabıkayla ilgili hiçbir şekilde parmak izi vermediysen emniyette parmak izi alacaklar, ücretsiz ama süreyi uzatıyor, çalışıyorum dediğin için hafta içi vaktin değerlidir işten izin alacaksan ona göre almalısın. Başvuru beş on dakikada biten bir şey değil pek.

-Her şey tamamlandıktan sonra senden teslimat adresi isteyecekler. Kargoyla (ptt kargoyla anlaşmalılar) istediğin yere gönderilmesini sağlayabilirsin (gündüz saatlerinde gelecek ve şahsen teslim alman gerekecek), bu durumda pasaport Ankara'dan bulunduğun şehrin emniyetine, ordan sana geleceği için iki üç gün gecikmeli gelebilir. İstersen emniyetten gidip teslim alabilirsin, son kargo süresini beklemeden. Toplamda 3-6 gün gibi bir sürede elinde olur.

*Vize için başvurmalısın.

Bende yeşil var o yüzden prosedürü tam bilmiyorum. Tam emin değilim ama burda da fotoğraf ve sanırım maaş bordrosu/bankada belli miktar para gibi şeyler gerekiyor. Sakın eksik bir şeyle gitme. Onun dışında her şeyin tam olsa bile ordaki adamların keyfine kalmış durumdasın. Temel bir iki şey söyleyeyim. Uçak biletini gidiş dönüş alırsan faydalı olur, döneceğin tarihi gördüklerinde daha bi rahat ettiriyorlarmış insanı. Neden gidiyorsun diye sorduklarında sakın saçmalama çok uzatma hayat hikayeni anlatma. Az sonra söyleyeceğim şey İngiltere vizesi içindi ama muhtemelen aynı muamelenin lacivertini yapıyorlardır Amerika için de, "Şimdi biz bi gün arkadaşlarla oturuyorduk, iddiaya girdik..." diye, "Ben bu sene üniversiteyi kazandım, babam söz vermişti, önce istemedi ama..." diye hikaye anlatanı gözümle gördüm dört beş cümle sonra sepetlediler. Basitçe, "10 günlüğüne şu şehre tatile gitmek istiyorum." diye söyle. Gideceğin şehri-eyaleti mutlaka soracaklar, bil, karıştırma. Gibi gibi.

Sanırım bayram tatili sırasında gideceksin. Orda akraban varsa bayram ziyaretine gideceğim gibi bir şey de belki söylenebilir.

*Bilet almalısın.

Bunu dediğim gibi vize başvurusundan önce yaparsan iyi olabilir ama vize vermezlerse elinde patlama olasılığı var o yüzden bir alta yazdım.

Ucuz uçak bileti bulmak zor bir şey değil bir an önce alırsan. skyscanner.com sitesini ve promo biletleri takip etmeni öneriyorum. Promo sınıfı biletler sınırlı sayıda, iade edilemez, devredilemez, fiyatı gün içinde saatler içinde bile değişebilen, epey ucuz biletler oluyor. Benim önerim uygun fiyatlı bir tane bulduğunda hemen alman.

*Kalacak yer bulmalısın.

Her şey tamamsa, zibilyon tane kalacak yer alternatifinden birini dolana dolana, mümkün olduğunca erkenden ayarlamalısın. "Gidince bulurum." mantığı maceraseversen, sokakta kalmayı göze alabiliyorsan güzel, yok zaten 10 günlüğüne ve ilk defa çıkacağım diyorsan ayarlamadan gitmemeni öneririm.

İyi yolculuklar (:

izzmarit tarafından 10/Tem/13 08:29 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
Toplam Hit: 1792 Toplam Mesaj: 17