folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Amfi Bağlamak İçin UPS

Amfi Bağlamak İçin UPS

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    looades
    looades's avatar
    Erkek

Merhaba 

kardeşim müzik ile uğraşıyor farklı farklı yerlerde çalışabiliyorlar bunun için bir güç kaynağı arayışı içinde minimum 40 - 45 dk götürebilecek. Amfilerden biri 12 volt diğeride 20 volt olması lazım ben pek anlamam bu işten anlayan bir müridimiz/müridemiiz varsa bir el atarsa ürün önerirse süper olur şimdiden teşekkürler. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Hocam sorun hakkında yorum yapmak için biraz daha detay gerekli.

Kaç tane amfi bağlanacak?
    Bunlar ne kadar güç geçen amfiler?

Özet olarak ups dediğimiz telefon pilinden farksız cihazlar. İçerilerinde akü(ler) var ve bunları ac akıma çeviren bir devre.

Süre vermek çok zor bu cihazda zira her markanın kullandığı akü farklı haliyle kalite farklı. 

Ama bilmen gereken 1kva ups 400 tl civarı, 1.5kva 600 civarı, 2kva 800 civarında olur. Fiyatlar sadece kapasiteyle değil cihazın yetenekleriyle(usb den yönetim, networkten yönetim) de alakalıdır yanı sıra tartışmasız marka ile alakalı

Ama tamamen atarak tahmin yapsam 1.5kva ya bir tane 15w amfi bağlasanız sizi 40 dk idare edecektir diye tamamen sallamasyon fikrimi iletebilirim.

Anıl
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek

hocam amfıden kastın eger araba anfısı ıse

guc kaynagı ıle o ıs zor anca soyle yapabılırsın

bır tane aku sarj cıhazı alırsın arabalar ıcın olanlardan

bır tane 80 a aku kullanırsın ozmana bufferı felam

yok normal portatıf amfılerdense

12 volt 7 amper ufak bı aku alırsın aldıgın yerde onların sarj alaetlerını bulursun zaten onlardan alırsın devam edersın

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    lazz bunu yazdı

hocam amfıden kastın eger araba anfısı ıse

guc kaynagı ıle o ıs zor anca soyle yapabılırsın

bır tane aku sarj cıhazı alırsın arabalar ıcın olanlardan

bır tane 80 a aku kullanırsın ozmana bufferı felam

yok normal portatıf amfılerdense

12 volt 7 amper ufak bı aku alırsın aldıgın yerde onların sarj alaetlerını bulursun zaten onlardan alırsın devam edersın

Hocam portatif amfiler 220 volt ile çalışmıyor mu?
    Nasıl 12v akü ile çalıştıracak?

Anıl
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek

portatıf amfıler 12 volt ılede calısır

resımdekı gıbı mesela orda arka kapagın altında aku yerı var

lazz tarafından 02/Eki/17 14:09 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

makelsan öner mi yo rum.

Tunçmatikl kullanan çok bunun yanında inform a  da bakabilirsin fakat çok güç tüketiyorsa ups pek mantıklı değil hele hele ağır cihazlardır. Her nekadar taşınabilir olsa da  fazla güç gerekiyorsa çok maliyetli olur. Hepsi destekliyormu bilmiyorum ama ek olarak kendin akü alıp devreye ekleyebiliyor olma durumu var ama dallı budaklı olacağından pek sağlıklı olmaz. Dışardan bakınca sanıyorsun ki 1 saat bu beni götürür :D ama bi takıyorsun 3-5 dakkaya şükrediyorsun. 

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    lazz bunu yazdı

portatıf amfıler 12 volt ılede calısır

resımdekı gıbı mesela orda arka kapagın altında aku yerı var

Ok hocam portatif diye yazmışsın ben anlamamışım. bu kadar küçük olabileceğini düşünmemiştim.

Anıl
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

makelsan öner mi yo rum.

Tunçmatikl kullanan çok bunun yanında inform a  da bakabilirsin fakat çok güç tüketiyorsa ups pek mantıklı değil hele hele ağır cihazlardır. Her nekadar taşınabilir olsa da  fazla güç gerekiyorsa çok maliyetli olur. Hepsi destekliyormu bilmiyorum ama ek olarak kendin akü alıp devreye ekleyebiliyor olma durumu var ama dallı budaklı olacağından pek sağlıklı olmaz. Dışardan bakınca sanıyorsun ki 1 saat bu beni götürür :D ama bi takıyorsun 3-5 dakkaya şükrediyorsun. 

Hacım bende bir tane 600kva var. 30 luk orange amfi alacam bugün yarın. Deneyip yazarım buraya kaç dk gidiyor. Ama çok haklısın bazı cihaz ciddi yanıltıyor, insan şok oluyor o sürelere.

UPS denilen zımbırtı iki ana parçadan oluşuyor.

Biri devre elemanları ve açma kapatma işlemleri yöneten kart 

İkincisi akü. Bu akü 12V 7a olanının 30 tl olanı var 200 tl olanı var. Varın gerisini siz hesaplayın. İçine hırt aküyü koydum mu hangi marka olduğu önemli değil yalan oluyor haberiniz olsun.

Ek olarakta UPS lerle ilgili şunu duymuştum. Bunlar şarjı sonuna kadar kullansın diye değil elektrik kesildiğinde cihazınızı sağlıklı bir şekilde kapatasıya kadar süre tanısın diye varlar. Yani şarjı %70 dan aşağı indirmek ömürlerini çok çabuk tüketiyor diyordu.

Anıl
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

Benim bildiğim UPS ler genelde elektrik kesilince dıt-dıt öterler, bunun ayarı varsa iyi olur, ya da ötmeyen bir UPS alınıp, kullanılabilir. Bilgin olsun hocam.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı

Benim bildiğim UPS ler genelde elektrik kesilince dıt-dıt öterler, bunun ayarı varsa iyi olur, ya da ötmeyen bir UPS alınıp, kullanılabilir. Bilgin olsun hocam.

Evet ötüyorlar ama susturmak için tuş kombinasyonları var hocam :) 

next next next install
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    oinomaos bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

makelsan öner mi yo rum.

Hacım bende bir tane 600kva var. 30 luk orange amfi alacam bugün yarın. Deneyip yazarım buraya kaç dk gidiyor. Ama çok haklısın bazı cihaz ciddi yanıltıyor, insan şok oluyor o sürelere.

UPS denilen zımbırtı iki ana parçadan oluşuyor.

Biri devre elemanları ve açma kapatma işlemleri yöneten kart 

İkincisi akü. Bu akü 12V 7a olanının 30 tl olanı var 200 tl olanı var. Varın gerisini siz hesaplayın. İçine hırt aküyü koydum mu hangi marka olduğu önemli değil yalan oluyor haberiniz olsun.

Ek olarakta UPS lerle ilgili şunu duymuştum. Bunlar şarjı sonuna kadar kullansın diye değil elektrik kesildiğinde cihazınızı sağlıklı bir şekilde kapatasıya kadar süre tanısın diye varlar. Yani şarjı %70 dan aşağı indirmek ömürlerini çok çabuk tüketiyor diyordu.

Aynen akü kalitesi önemlidir. Zaten tek amacı dediğiniz gibi sağlıklı şekilde elektronik aletleri kapatmak ve dosya kaybını önlemektir ve ek olarak akımı düzenli verdiği için şebekenin dandikliğini bir nevi azaltmış olur. 

dcpromo tarafından 02/Eki/17 14:46 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
Toplam Hit: 2156 Toplam Mesaj: 15
ses ups amfi