Anahtar Kaybı Ve Kasko

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Hacılar aracımın sustalı anahtarı sizlere ömür tuşları parçalandı gitti. Kapı açma tuşları koptu gitti. Yedek anahtar da sustalı olmadığı için kullanmak istemiyorum. Kasko poliçemde teminatlar kısmında şöyle birşey var:

TEMİNATLAR SİGORTA BEDELİ (TL)

ANAHTAR KAYBI (OLAY BAŞI/YILLIK AZAMİ)          2,000.00

Şimdi ben aracımın immobilizer ve kilit sisteminin değişmesini değil sadece bozulan anahtarım için kayboldu desem kasko (tek anahtar 2 bin lira tutmaz herhalde) benden ücret almadan, hasarsızlık indirimini bozmadan ve tramer kaydına işlenmeden değiştiriyor mu? Yoksa oo hacım anahtarın kaybolmuş komple sistem değişecek birde tramere işleyecez mi diyor? Bu konuda tecrübesi olan varmı? 

Kaskoyu Sompo Japan Sigortadan Genişletilmiş Artı Kasko Paketi ile yaptırdım.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Yapılıyor diye biliyorum ancak kaskonun şartlarını iyi okumak gerek hocam. Burada en doğru bilgiyi kaskoyu yaptırdığın brokerdan alabilirsin. 

Titanyumun gücü adına!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

http://www.tahribat.com/Members/DJ_Alper

bilgilidir bu konudaf

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

aklıma geldi @DJ_Alper de eğer görmezse pm den rahatsız edeyim.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

sompo çalşma prensibini bilmem kendi şirketlerim üzerinden konuşayım

benim kiler anahtar çalınmasında kaskoyu bozuyor kaskoyu bozmayan durumlar içinde yok çünkü yüksek ithimal sompoda bozuyordur

anahtarım kayboldu deyince kaybolma prosedürü işler çalınmaya karşı kilit mekanizması değişir normali budur ama servisle birşeyler yapılırmı yapılmazmı bilmem oakadar teknik bilgim yok serivle konuş durumu anlat servisinde işine gelir ama anlarlarsa servisi zikerler 

tramer kaydına işlenir ama ne olarak işleni hiç bilmiyorum anahtar değiştiren hiç müşterim yok :) adamlara anlatıyorum faz geçiyolar veriyolar 100-200 kopyalatıp yapıtırıyolar

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

yeni anahtar kabı al değiştir hocam, önemli olan içindeki devre kartı. Tuşlarda bozulma yoksa yeni kaba koyarsın olur biter. Yeni kaplar üzerinde sustalı anahtar ile geliyor zaten. En fazla 10-20tl ye de anahtarcı kopyalar diye düşünüyorum. Öbür türlü elindeki anahtarı tahminen aracın sisteminden silip yenisini tanımlıcaklar. Gereksiz masraf çıkarmış olacaksın sigorta da ödese.

İmzalamazsam ne olcak?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Bir de @Freak var ona da sorabilirsin. Benzer sorun yaşayan müşterisi var mı onu da bilmiyorum. Bi üye dâhâ  vardı ama çıkaramadım şimdi. ^^"

RitmFarbRacourci tarafından 13/Haz/19 15:48 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    overbite
    overbite's avatar
    Erkek

Arabaya bilgisayarla baglanip anantar kodunu degistiriyorlar. Yeni kodla hem yeni yaptiracagin anahtari hem de mevcut anahtari programliyorlar. Eski anahtari bulsan bile arabayi calistirmiyor. 2 yil once 2006 ibiza icin yaptirmistim Osmaniyede

ulan bir susar mısın?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

anahtar kaybı kaskoyu bozar. pek çok şirket bozuyor tramerde anahtar kaybı olarak işler bu bence büyük sıkıntı. sonuçta alacak kişi bunu görecek ve riske girmek istemez. şirketinize sormak gerekli bu 1.

ikinci olarak anahtarım kayboldu dersen seni zorunlu olarak mekanizma değişimine götürecekler. en güzeli anahtarım düştü  ya da kırıldı diyerek sadece yeni anahtar yaptırmak. eski anahtarın fotoğrafları ve mümkünse kırık hali elinde olsun.

poliçe bilgilerini iletirsen sompo bölgeye sorarım.

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

Bendeki arabanın yedek anahtarını geçen sene hırsızlar alınca Almanya'dan yenisini getirttim. 2 anahtar iptal oldu. Tramere girmesin diye kasko'yu bulaştırmadım. Çünkü arabayı satarken alıcı da şüphe uyandırmayalım, (çalınma v.s.) arabayı alırken ön yargı ile bakabilir. Yeni anahtarın bir tanesi bana 2.250 TL'ye patladı. Servisten sipariş vermiştim. (Araba; VW)

Toplam Hit: 1080 Toplam Mesaj: 10
kasko anahtar kaybı