folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Android Jellybean Ve Altına Google Desteği Kesiyor

Android Jellybean Ve Altına Google Desteği Kesiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Önümüzdeki aydan itibaren Jellybean ve altı Android sürümleri kullananlar Google hizmetlerini kullanamayacak. APK olarak uygulamalar yüklenebilir ama uygulama geliştirenler Kitkat sürümünü baz alarak uygulama geliştireceği için stabil çalışmaz.

Tek çare custom rom atmak.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

S4 miniye elvada o zaman :| Rom bulabilecek miyiz bakalım.

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Samsung modellerinde genel olarak custom rom pek sıkıntı olmuyor. Mesala S4 Mini Android 10 bile almış.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek
    hypnot1c bunu yazdı

S4 miniye elvada o zaman :| Rom bulabilecek miyiz bakalım.

https://download.lineageos.org/

lineageos da bir kaç tane s4 var. kodlardan mini olan var mı anlarsın hocam. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

s4 mini GT 9190 ROM'ları genellikle unoffical. lineageos.org da bile bulamadım. XDA-devolopers da var ama sorunları oluyor ve güven durumuda var tabi. 

Kapansada Cyanogen en stabil ve en son versiyonunu indirip denemek lazım.

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Şuan telefona format atıyorum. Neden ?

Çünkü custom rom sevdası yüzünden 1 haftadır uğraşıyorum

Stock roma dönmüştüm her şeyi ayarlamıştım sorun yoktu fakat bir anda ayarlar durduruldu dedi. Onu düzeltim derken dokunmatik gitti. 

Şimdi odin en baştan her şeyi kur işin yoksa. 

Hiç bir custom rom stabil değil. Her zaman bir sıkıntı çıkar. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Samsung'un Touchwiz ismini verdiği dönemki romu zaten berbat. Rehbere 10 saniyede anca giriyordu telefon. O dönem çok kullanıcıyı iPhone'a kaçırdı bu yüzden.

Telefonla acil arama yapmak istiyorsun bekle ki telefon kendisine gelsin. Hele birde damarı tutup donarsa bataryayı çıkarmadan kapanmıyordu telefon.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Ulan daha 1 ay önce S3 mini almıştım ikinci telefon ve nostalji amaçlı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

S3 Mini çok güzel telefondu. Donanımı düşüktü ama tasarım olarak ele güzel oturuyordu. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Megalados bunu yazdı

Stock roma dönmüştüm her şeyi ayarlamıştım sorun yoktu fakat bir anda ayarlar durduruldu dedi. Onu düzeltim derken dokunmatik gitti. 

Şimdi hangi telefonu kullanıyorsun orasıda önemli. Exynos ve Mediatek işlemcilerin kaynak kodlarını yayınlanmıyor. O yüzden rom geliştirenler diğer Android telefonlardan port yapıyor uygulamaları ve romları. Alışmadık götte don durmaz misali eninde sonunda bir yerden patlıyor bu portlar.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OverLord
    OverLord's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Megalados bunu yazdı

Şimdi hangi telefonu kullanıyorsun orasıda önemli. Exynos ve Mediatek işlemcilerin kaynak kodlarını yayınlanmıyor. O yüzden rom geliştirenler diğer Android telefonlardan port yapıyor uygulamaları ve romları. Alışmadık götte don durmaz misali eninde sonunda bir yerden patlıyor bu portlar.

xiaomi a11 ile birlite mediatek işlemcide kaynak kodunu yayınlamaya başladı

Bildiğini Bilenin Arkasından Gidiniz Bildiğini Bilmeyeni Uyarınız Bilmediğini Bilene Öğretiniz Bilmediğini Bilmeyenden Kaçınız.
Toplam Hit: 1379 Toplam Mesaj: 12
android