Android Kutu Yükseltme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Alıntı yapa yapa mobilde sayfanın amına koymuşsunuz. Araya mesaj yazan olsa neyse.

Cevaba gelecek olursak telefonlarda ki custom rom atmak gerek ama TV Boxlar için uğraşan görmedim. Buna milyonlarca satan Xiaomi Box'ta dahil. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Alıntı yapa yapa mobilde sayfanın amına koymuşsunuz. Araya mesaj yazan olsa neyse.

Cevaba gelecek olursak telefonlarda ki custom rom atmak gerek ama TV Boxlar için uğraşan görmedim. Buna milyonlarca satan Xiaomi Box'ta dahil. 

Ok :D 

Hocam boxlar için de gayet uğraşılıyor ama siz görmemişsiniz dediğiniz gibi; olmadı box'a AOSP'den source çekilip firmware eklenip derlenir :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Öyle mi ? Xiaomi Mi Box S için custom rom linki atar mısın o zaman ? 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

S Xiaomi tarafından kilitli olduğu için ROM yazımı tercih edilmiyor, onun yerine root atılıyor o cihaza genelde. Ayrıca update aldığı için romcular bootloader kilidinin üstüne bir de güncel cihaza rom yayınlamıyorlar.

Yazmıyor demiyorum release etmiyor diyorum.

Mi box 3 ve 4 için romları tüm internette, XDA'da ve diğer kaynaklarda bulabileceğini de benden iyi biliyorsun hocam. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Yeni çıkan teknolojiyi ilk benimseyenlerden ilk alanlardan iken Mesela andorid akıllı telefon ilk çıkanlar Vodafondu mesela ilk alanlardandım, görenler aa bunedir falan diyordu... bu durumdan zamanla geç kalanlara yani geride kalanlara nasıl evrildim. Telefon iphone 5 tv eski, kutunun hali ortada... Ülke kalkıniyh gelirler artiyhhg elhamdülillah.... Mezar taşıma “cihazınız  desteklenmiyor” yazdırmayı düşünüyorum.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Yeni çıkan teknolojiyi ilk benimseyenlerden ilk alanlardan iken Mesela andorid akıllı telefon ilk çıkanlar Vodafondu mesela ilk alanlardandım, görenler aa bunedir falan diyordu... bu durumdan zamanla geç kalanlara yani geride kalanlara nasıl evrildim. Telefon iphone 5 tv eski, kutunun hali ortada... Ülke kalkıniyh gelirler artiyhhg elhamdülillah.... Mezar taşıma “cihazınız  desteklenmiyor” yazdırmayı düşünüyorum.

Samsung E1205Y, elimden gelse onu da kullanmayacağım. Rahat ol hocam, eski cihaz kullanmak değil eski kafada kalmak hatalıdır. Sen mümkün olduğunca gelişmeye bak sadece.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    yalinyalniz bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

S Xiaomi tarafından kilitli olduğu için ROM yazımı tercih edilmiyor, onun yerine root atılıyor o cihaza genelde. Ayrıca update aldığı için romcular bootloader kilidinin üstüne bir de güncel cihaza rom yayınlamıyorlar.

Yazmıyor demiyorum release etmiyor diyorum.

Mi box 3 ve 4 için romları tüm internette, XDA'da ve diğer kaynaklarda bulabileceğini de benden iyi biliyorsun hocam. 

adam haklı. 

@Strike a ulaşmayı denesene, onun da canı sıkılıyordu tablete rom yazacaktı en son. Ona henüz girişmediyse/bitirdiyse yazabilir bence. 

Çok sıkılıyom
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Bu kefen ülkenizde desteklenmiyor asdklfjalşsdjk

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı

Samsung E1205Y, elimden gelse onu da kullanmayacağım. Rahat ol hocam, eski cihaz kullanmak değil eski kafada kalmak hatalıdır. Sen mümkün olduğunca gelişmeye bak sadece.

Katılıyorum, sadece yeni teknolojik cihazlara erişimin maddiyat yönünden sınırlanması durumunu açıklamak istedim. Kafa ve görüş olarak,  YGHD yenilik gelişme ve hayat boyu öğrenme derneğinin vekaleten yönetim kurulu başkanıyım. Uzaktan çalışıyorum :) arada geyik te yapıyorum.. çünkü tadı yok

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı

Bu kefen ülkenizde desteklenmiyor asdklfjalşsdjk

Bravo ;)

Toplam Hit: 2375 Toplam Mesaj: 23
andorid