folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Android Programlama'da Kullanıcı Doğrulama Ve Kullanıcı Ayrımı?

Android Programlama'da Kullanıcı Doğrulama Ve Kullanıcı Ayrımı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    mkyyldrm bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Hocam fragment araştır yetkiye göre hangi fragment uygun ise onu çağırırsın. Menüyü de ona göre çağırırsın. Zaten base adapter den kalıtım yapıyorsundur. Fragmentler ile farklı ekranlar gösterirsin yetkiye göre.

Yetki ve güvenlik için jwt.io json web token öneririm. Tokensiz iş yapma hocam. Yoksa sistemine login olmadan sadece api url bularak saldırı yapabilir sistemine erişim sağlayabilirim. Token mutlaka olsun.

Yekiyi asla ve asla shared pref. De saklama sakın... Ha şifrelersen saklarsın. Ama önermem adamlar onu görebiliyor. Hatta emülatörden değeri bile değiştirebiliyorlar. Dikkat et.

Android de auth sıkıntısı var zaten. Üniversite Google ile anlaşmalı ise auth için Google kullan hiç uğraşma bunlara. Onun dışında da biyomedikal önlemler almanı öneririm. Kolay gelsin..

Jwt unutma :) 

Edit: hocam sistem hangi dil? Apiyi hangi dilde yazıyorsun? 

Merhabalar hocam, evet okul gmail alt yapısını kullanmakta, akademik ve idari personel ve öğrenciler gmail sistemini kullanmakta. Peki bu dediğinizi nasıl yapabilirim Gmailin bi API si yada kullanabileceğim bi eklentisi mevcutmudur ?

Not: Andrıoid Studio ile Java tabanında yazıylrum hocam android uygulamayı.

Dil derken API dilini soruyorum Php mi C# Web API mi onu sormuştum.

Google kendi apileri ver Auth işleminde bunu kullanabilirsin. Idari mi personel mi olduğunu da okul numaralarından bulabilirsin sunucuya post ederek. Bu şekilde Auth işleminden kurtulmuş olursu.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyyldrm
    mkyyldrm's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    mkyyldrm bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Hocam fragment araştır yetkiye göre hangi fragment uygun ise onu çağırırsın. Menüyü de ona göre çağırırsın. Zaten base adapter den kalıtım yapıyorsundur. Fragmentler ile farklı ekranlar gösterirsin yetkiye göre.

Yetki ve güvenlik için jwt.io json web token öneririm. Tokensiz iş yapma hocam. Yoksa sistemine login olmadan sadece api url bularak saldırı yapabilir sistemine erişim sağlayabilirim. Token mutlaka olsun.

Yekiyi asla ve asla shared pref. De saklama sakın... Ha şifrelersen saklarsın. Ama önermem adamlar onu görebiliyor. Hatta emülatörden değeri bile değiştirebiliyorlar. Dikkat et.

Android de auth sıkıntısı var zaten. Üniversite Google ile anlaşmalı ise auth için Google kullan hiç uğraşma bunlara. Onun dışında da biyomedikal önlemler almanı öneririm. Kolay gelsin..

Jwt unutma :) 

Edit: hocam sistem hangi dil? Apiyi hangi dilde yazıyorsun? 

Merhabalar hocam, evet okul gmail alt yapısını kullanmakta, akademik ve idari personel ve öğrenciler gmail sistemini kullanmakta. Peki bu dediğinizi nasıl yapabilirim Gmailin bi API si yada kullanabileceğim bi eklentisi mevcutmudur ?

Not: Andrıoid Studio ile Java tabanında yazıylrum hocam android uygulamayı.

Dil derken API dilini soruyorum Php mi C# Web API mi onu sormuştum.

Google kendi apileri ver Auth işleminde bunu kullanabilirsin. Idari mi personel mi olduğunu da okul numaralarından bulabilirsin sunucuya post ederek. Bu şekilde Auth işleminden kurtulmuş olursu.

Heh pardon hocam, Evet PHP kullanıyordum JSON kullanmak için. Dediğin gibi Google API araştıracağım bakalım nasıl yapabileceğim. Öneriler için teşekkürler.

Toplam Hit: 3842 Toplam Mesaj: 13
android xml