folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Android'de Java İle Basit Hesap Makinesi Yapalım

Android'de Java İle Basit Hesap Makinesi Yapalım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı

Eline, koluna, diline, dusuncene, klavyene saglik hocam.

Peki dusuk ozellikli bilgisayarlarda android studio'yu verimli olacak sekilde calistirmanin bir yolu var midir? Benim kulusturde guc bela calistirmayi becerdim ama pek uygulama gelistirmeye uygun bir ortam olmadi.

Aslinda basit sekilde (hobi) uygulama gelistirmek icin app inventor iyi ama online ve gorselliginin kotu olmasi biraz kotu, kodular gorsel olarak bir tik daha iyi ama yine online olmasi can sikici.

Yine hobi niyetli oyun gelistirme icin tarayici uzerinden construct 3'u kullandim, epey keyifliydi. Tarayici kullanarak calissada sisteme girip sayfayi bir defa yukledikten sonra internet olmadan da calisabiliyordu (konu disi olacak ama web'de devam etmek isteyenler wasm'a baksin derim).

Yine de gunun sonunda android icin soyle heh diyebilecegim bir seyle henuz karsilasmadim. Sozun ozu tavsiye edebilecegin epey hafif offline gelistirme ortami var mi? Hatta mumkunse atiyorum kotlin sisteme yuklenir, text editorde hiyerarsiye dikkat ederek yazabilirim. Tabi bu surecin de sac bas yolduracak cinsten olmamasi lazim.

Misal bilgisayar icin olmasada telefon icin (iphone) yapilmis super bir uygulama, pythonista. Sunun android surumu olsa hic dusunmez alirdim.

Qpython var android için.

Wasm da çok deneysel henüz :)

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Öncelikle emeğine sağlık çok sık görülmüyor bu konular artık.

Yeni başlayanlar için güzel kaynak olabilir ama kitabın ortasından başlamışsın gibi. "İlk olarak bir tane boş activity açalım." demişsin ama nerde açacak bunu ? :) Yazılım araçlarını ve kütüphaneleri belirtirsen iyi olur.

Hazırlık kısımıda eklenerek, Tahribatta dökümanlara eklenebilir bir içerik.

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

@ontedi sağol kıralım

Kurtlar tasma takmaz....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Eline emeğine şağlık hocam