folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Ankara"Da Hareketli Dakikalar ! Son DakikaAnkara"Da Hareketli Dakikalar ! Son Dakika

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Trance
  Trance's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Mart/2006
  Erkek

  8 günde verilen şehit sayısına bakarsak bu operasyon böyle bitmemeliydi.. bölge tamamen kontrol altına alınmalı bi güvenlik şeridi oluşturulmalıydı..

   Yazık oldu. Çok yazık oldu hemde.. Köpek soylarına propaganda malzemesi verildi..


  Doğru bilgi yoktur..
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  bukalemun
  bukalemun's avatar
  Kayıt Tarihi: 17/Temmuz/2005
  Erkek

   çok yazık ya ne diyeceğimi bilemiyorum, uluslararası alanda 2 paralık olacağımız kesin. bari abd nin açıkklamasının ertesi günü çekilmeselerdi bi hafta daha felan kalsalardı, 15 bin asker 20 şehit 8 günlük bi operasyon için. :S

    hükümetin abd uşağı olduğu baştan beri belliydi de tsk ya hiç yakışmadı bu. Bu hükümetyle beraber berbat yıllar yaşayacağımız kesin. inşallah hak da anlar artık bunların ne mal olduğunu.

    yazdık değil mi ya 20 şehit, benim içim sızladı burda.  yazıklar olsun beş para etmez abd uşağı herifler.


  There is no life without struggle
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  persian
  persian's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 07/Eylül/2005
  Erkek

  Kısa bi dipnot geçeyim bilmeyenler vardır... Savaş vs. operasyon Kararını Askeriye alır ama Onayını Başbakan verir...

  ASkeriye ilk zamanlar sınırı fazla deşmedi Tayyibin onayı muhtelemen bunaydı.. Ama TSK gittikce derinlere dalınca Akpnin vedeTayyibin eteği tutuştu bush amcasına ne derim diye... Bushtan uyarı gelincede bastı emri çektirdi geri askerleri..

  Unutmayın Başbakan ne derse o olur Genelerkurmayında üstü ;) Askeriyede ülke çıkarlarını korumak adına operasyon bitti diye açıklama yaptı mecburen... Çünkü Büyükanıt hiç bi zaman Tayyip gibi tükürdüğünü yalamazzzz....

  Şimdi diceksiniz ki Tayyip karşı çıkmadımı,Busha sert cevaplar vermedimi  tabi bunlar işin halkı kandırma kısmı... Tıpkı daha önceki gibi dokunulmazlığı kaldırığcaını söliyip el atmaması... Ben ne dersem o olur diyip sonrada cumhurbaşkanını seçtirmediler diip ağlanması gibi... Tayyip sadece atıp tutar bushada her zaman s..soya yatar...

   

  Şimdi TSK düşmanlarına imkan doğdu yine atar tutarlar... Tayyip işini bilio olay yine ASkeriyeye patlıcak kendi zeytinyağ gibi üste çıkacak...

   

  ********
  Amerikanın Türkiyeye oyunlarını hala anlamadıysanız söliyim.. Kürdistan devleti diyor adamlar kürtleri üzerimize salıyorlar... Şuan da dinli dinsiz Laik anti laik kavga yapıosak bunun Sebebi AKPdir yani ABD nin desteklediği parti... Irağı nasıl böldüyse bizide bölüyorlar ve Türkiyeyede en uygun zamanda dalıcaklar... Çünkü Dünyanın yeni teknoloji kaynağı olarak gösterilen Bor madenleri bizde  Hemde  yüzde 70i 80ni.. ABD nin izni olmadan dokunamıyoruz onlara... Müslüman ülke olmamız vs. daha sayamıcağım onca şey varda şimdilik yeterli...  Yoksa ABD babasının oğlumu Tayyibi desteklesin,Fethullahı kollasın...
  *******

 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Delegado_Zero
  Delegado_Zero's avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Haziran/2006
  Erkek
  yanılıyorsun. genelkurmayın başı c.başkanıdır. başbakan işin sadece siyasi boyutuyla ilgilenir. genelkurmaya emri ancak c.başkanı verebilir. Başkomutan cünkü o.
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  gkhn
  gkhn's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Haziran/2007
  Erkek
  student bunu yazdı:
  -----------------------------

   

  Bazıları her haberi  hükümete saldırmak için kullanmaya çalışıyor ,

   

  Iraka girdik , Helal olsun Asker Iraka girdi oluyor ,

  Iraktan çekiliyoruz  , hükümet abd  yanlısı diye hükümete saldırıyorlar,

   Genel Kurmay açıklama yapmış , işine geldiğinde  en güvenilir kurum askeriye  diyenler , Genel KURMAYIN  açıklamasını şimdi kaale almıyorlar.

   

  Tabi haklısınız bütün suç hükümette , Asker aslan gibi girdi Iraka , ama hükümet çık dışarı dedi , o da çıktı.

   

   

   

   


  -----------------------------

  Ya sana verilecek cvp farklı fakat elim bağlı su an, kısaca B.S.G. ile idare et


  I am free of all prejudice. I hate everyone equally
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  persian
  persian's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 07/Eylül/2005
  Erkek

  Delegado_Zero bunu yazdı:
  -----------------------------
  yanılıyorsun. genelkurmayın başı c.başkanıdır. başbakan işin sadece siyasi boyutuyla ilgilenir. genelkurmaya emri ancak c.başkanı verebilir. Başkomutan cünkü o.
  -----------------------------

  Hangi Cumhurbaşkanı Tayyibin kankasımı... ama yinede Sonuç olarak anlamışsın olayı ;)

 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  skyvalet
  skyvalet's avatar
  Kayıt Tarihi: 25/Ağustos/2005
  Erkek
  Hakkaten çok rezil ve üzücü bir durum.Abd'nin harekat çabuk bitsin demesi üzerine genelkurmay bu süreyi biz veririz gibi gayet düzgün bi konuşma yaptı.Harekatın uzayacağınında sinyalini verdi ki bu kadar kısa sürecek olsa 10.000 asker oraya yollanmazdı 1 ay sonra pkk gene hortlıcak:S  Benim şahsi görüşüm harekatın bitirilişi cumhurbaşkanının emriyle oldu.Tsk çekilcek gibi konuşmuyordu zaten.Tsk'yı dünya medyasına rezil ettiler.Genelkurmayda abd istedi çekildik diyemicek heralde.Zten çekilecekleri belliydi son gün hiç şehit verilmemişdi yazık düyorum ordaki yaklaşık 30 şehidimiz bunlar içinmi öldü biz bunlar içinmi ölüme gidecez:S
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Yeah
  Yeah's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Ekim/2007
  Erkek
  DkN bunu yazdı:
  -----------------------------

  bulent dedinde aklıma geldi, Yılmaz Özdil yine cok guzel bir yazı yazmıs bugun. Ondan bir parca koyuyorum ibretlik gercekten.

  Laikliği, Cemil İpekçi üzerinden tartışıyoruz; şehitleri, Bülent Ersoy üzerinden... Türban işine Osman Yağmurdereli bakıyor... Hrant Dink cinayetini, İsmail Türüt’ün şarkısıyla çözmeye çalışıyoruz. İstihbarat Teşkilatı, mafyayı yakalamak için Tuğba Özay’ın peşinde...

  "Barzanici bu" diye, içeri tıka tıka, Nil Demirkazık’ı tıktık. İbrahim Tatlıses az daha mebus oluyordu. Evden atılan ihtiyarların umudu Mahsun Kırmızıgül... Adnan Şenses ülkücü oldu, Erkin Koray MHP’ye küstü, Sinan Çetin AKP’ye verdiği desteği çekmek üzere.

  *

  Ciddi bir ülkedir burası.


  -----------------------------

  çok iyi yazmış :|

  konu hakkındaki yorumlarım ise tahmin edilebilir türden gerek yok belirtmeme... 


  herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Hakkinen
  Hakkinen's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Aralık/2007
  Erkek

  Türkiye bor zengini ama işleyecek 1 tane bile fabrikamız yok neden acaba Tayyip bey onu bunu özelleştireceğine bi iki bor fabrikası açmayı akıl edemiyomu kaçı kaç kuruş ki.

  Türkiye çıkardığı boru işleyemediği için ihraç ediyor ham olarak ve bunun tonunu 600 ytl den satıyor. yabancı ülkeler bu boru işliyor ve bize tekrar 2.500 ytl ye kakalıyor yani borun 1 tonundan 2.000 ytl zarar ediyoruz ve bunun sorumlusu kim...

  ya 2 tane bor fabrikası kurmak çok mu zor ya biz halk olarak para toplayıp acsak olmazmı çok ciddiyim...


  Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  DkN
  DkN's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Ocak/2006
  Erkek

  Delegado_Zero bunu yazdı:
  -----------------------------
  yanılıyorsun. genelkurmayın başı c.başkanıdır. başbakan işin sadece siyasi boyutuyla ilgilenir. genelkurmaya emri ancak c.başkanı verebilir. Başkomutan cünkü o.
  -----------------------------

  emri Cumhur degil meclis verir, bugunku meclise bakarsak hukumetin meclisteki dagılımına,basbakan istedigi emri verebilir.


  Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
Toplam Hit: 8750 Toplam Mesaj: 42