Antalyaya Yerleşme Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Başkan gelirsen çay içelim. İş konusunu ayarlamadan gelme. Antalya da cidden iş yok . 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kiokhan
    kiokhan's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Manevi olarak bakarsak 

26 yıldır bodrum da yaşayan , üniversiteyi izmirde okuyan ama anne babası istanbullu biri olarak şuan bazı durumlardan dolayı 3 aydır istanbuldayım. 

Ankara türkiyedeki en sevmediğim şehirlerden biri , sadece ankara degil denize sahili olmayan tüm şehirler bana itici geliyor. 

Antalya ise bir çok +yı içerisinde barındıran bir şehir. Hem büyük fakat biraz şehir dışı olsun istersen yeşillikler içerisindede ev bulabileceğin. Turizm sayesinde çalışmak isteyen herkesin bir şekilde iş bulabileceği bir yer. Sadece iş beğenmeyerek işsiz kalabilirsiniz turizm şehirlerinde. 

Fakat ankara istanbul izmir deki metropol havası diğer şehirlerde kesinlikle yok. bu aradığın şeyleri bulamamak olarak da çıkabilir karşına bir konser olarak da çıkabilir alışverişte de çıkabilir. 

Ne aradığına bağlı. 

Ammavelakin asla ankarada bulamayacağın güzellikler barındırır buralar.

vs ankara ya tekrar bakalım.

Şahsi görüşü ankara'daki tek güzel yerin anıtkabir olduğunu düşünen bana göre hiç düşünmeden git.

Fakat olay maddi yönden bakarsak , tek başıma başka şehirde eve çıktığımda aylık kiram 350 TL olmasına rağmen büyük maddi sıkıntılar çekmiştim. 

Bazı maddi sıkıntılar vardır ay sonunu nasıl getiricem dersin , dışarı dolaşmaya çıkamayacam dersin , fakat herkesden uzak ailenden uzak bir yerde tek başına eve çıktıgın zaman 

kirayı , suyu , elektriği nasıl ödeyeceğini düşünmeye başlarsan birde kredin varsa geceleri uyuyamazsın hocam stres yüzünden.

Maddi olarak kendini garantiye almadan başka şehre tek başına taşınmaya gitmeni tavsiye etmiyorum.

teşekkürler müridim, kimse aracını sat dememiş satmamalı mıyım ?

Türk
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Antalya yada akdeniz bolgesi yasanabilinecek biyerdir. Hayata herzaman 1 adim onde gidersin.

Is konusuna gelince calisirsan is cok. Turizm olan yerde sadece yumurtalari boyayip kas goz cizip uzerine turistlere 5 liradan satip gecinen insanlar varken meslegi olan insanlar neden ac kalsin.

Araban son kozun olsun dardayken. Arabanla belki farkli isler cikarirsin.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Diğer mesajları okumadım ama senin mevcut şartlarında geçimin çok zor olur.

Kaba bir hesap yaparsak 600 TL kira gidecek. 1300 TL taksidin var. Sadece bu 2 kalemde 1900 TL para.  Max belirttiğin maaş aralığının üst sınırını yani 3.000 TL alsan bile elinde 1100 TL kalacak. 

Yeme içmen, gezip tozman, araba masrafı derken ya ucu ucuna yaşar birşey biriktiremezsin yada geçinemezsinde.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

düzenli işin falan oldummu seni etkilemez ama . sezon bittimi antalya gibi yerlerde  İŞSİZ ORDUSU OLUR. 

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

panxer konyaaltını, çıralı-olimpos u falan atmış.. tabiki güzel yerler ama öyle sürekli plajda, klüpde, konserde olmayacaksın hocam. olacağın zamanlarda nadir zamanlar olacak tahminimce. 

ben sana karamsar bir senaryo çizeyim ilk başta gittiğinde bir tane ev bulacaksın(bu arada tramvay a yakın bulursan güzel olur çünkü otobüs, minibüs falan işkence) sonra diyeceksin bu ev eski falan. dışarı çıkacaksın kimse yok ağustos böcekleri ötüyor, belki bir palmiyeye anlamsızca bakıyorsun ve ensene vuran antalyanın sıcağı diyeceksin neden geldim ben buraya a.... . 

ama alıştıktan sonra kendini bir düzene oturtursun sosyal çevreni yaparsın. gece hayatını falanda seviyorsan gidebileceğin güzel yerlerde var. artılar olarak sayabileceğim gece hayatı + akdenizin güzel plajları + jolly jokerdir, konserlerdir vs güzel canlı şarkılar + güzel giyimli hanımlar. bunlar var ama ne kadar adapte olursun bunlara veya adapte olmakta sorun yaşar mısın bilemem. 

ankaraya gider gelirim falan ama çok bilmem. bana sorsalar ankara mı antalyada mı yaşamak istersin diye antalya derim. çünkü ankarada insanlar inanılmaz itici. hepsi yüksek ücretlere çalışan memurlarla dolu ve bence cahiller,(memurlar için diyorum ama genelleme yapmıyorum) her gittiğimde kendimi ankarada çok kötü hissederim. 

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

O maaşla tek yaşarsın ama zevk alır mısın bilemem kiralar uçmuş Antalya'da.. 

Kendine İyi Bak ..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hacı şimdi antalyada yaşıyorum. öncelikle öneri vermeyi pek sevmem ama antalya iş ve yaşam konusunda eskisi kadar olmasada iyi bir yer.

35 k değerindeki arabanı satıp 20k değerinde bir araba lıp buralara gelirsen bilgisayar teknisyeni olarak sana 2500 lira civarında iş bulabilirz.

birçok memlekete göre mesleğine göre antalyada iyi bir iş bulabilirsin ev kiralarıda 500 den başlar. 600 liraya eli yüzü düzgün ev bulman mümkün.

ama şartlar şunlar: antalya merkez bok gibi. alanya manavgat kumköy taraflarına yerleşmen gerek. araban olduğu sürece antalya güzel. 

olmadı ayrıntılı bilgi verirrim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Hocam antalya tam motor memleketi . Sat arabayı kendine bir motosiklet al. Geri kalan 25 bin liranla yatırım yap. İşinde hazırsa kafana bakarsın zaten

www.kriptopedi.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kiokhan
    kiokhan's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

hacı şimdi antalyada yaşıyorum. öncelikle öneri vermeyi pek sevmem ama antalya iş ve yaşam konusunda eskisi kadar olmasada iyi bir yer.

35 k değerindeki arabanı satıp 20k değerinde bir araba lıp buralara gelirsen bilgisayar teknisyeni olarak sana 2500 lira civarında iş bulabilirz.

birçok memlekete göre mesleğine göre antalyada iyi bir iş bulabilirsin ev kiralarıda 500 den başlar. 600 liraya eli yüzü düzgün ev bulman mümkün.

ama şartlar şunlar: antalya merkez bok gibi. alanya manavgat kumköy taraflarına yerleşmen gerek. araban olduğu sürece antalya güzel. 

olmadı ayrıntılı bilgi verirrim.

Müridim teşekkürler öncelikle akşamları 5 ten sonra ve hafta sonları yapabileceğim ekstra iş olabilir mi ? bulabilir miyim böyle birşeyler.

Türk
Toplam Hit: 4102 Toplam Mesaj: 33
antalya yerleşme