Antivirüs Önerin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tatarramazan
    tatarramazan's avatar
    Erkek

Youtube video akışı çok yavaştı benim. Hep telekomu falan suçluyordum. Bugün kazara fark ettim ki sebebi avast'mış. Kaldırdım avast'ı. 

Bu niymiş la?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Ücretli olarak kullanmayı düşünüyorsanız ben de Norton ürünlerini tavsiye edebilirim.

Kendi bilgisayarımda lisanslı Norton Internet Security, Evimdeki diğer bilgisayarlarda da lisanslı Norton 360 yüklü. 2-3 senedir kullanıyorum, hiçbir sorun yaşamadım. Diğer programlarda nasıl bilmiyorum ama yeni versiyonu çıkınca zaten otomatik olarak yeni versiyona yükseltebiliyorsunuz. Tam ekran bir program açtığınızda (sunum olabilir, oyun olabilir) otomatik olarak sessiz moduna geçiyor. Şimdiki bilgisayarımı örnek vermek biraz abes olur ama önceki bilgisayarımı ve evdeki hiçbir bilgisayarı dahi (eski masaüstü bilgisayarım dahil) kastırdığına şahit olmadım. Ayrıca Kaspersky gibi durup durup tarama yaparak kastırmıyor. Tarama saati geldiğinde veya güncelleme yapılması gerekiyorsa ve bilgisayar meşgul ise, bilgisayar ile kullanıcının işinin bitmesini beklemesi için önceden süre atayabiliyorsunuz. Ayrıca bilgisayar boşta bekliyor ise birkaç dakika sonra arka planda tarama yapmaya başlıyor.

Almak isteyen olursa diye yazmak istedim.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WitchKing
    WitchKing's avatar
    Erkek

avira ..

Güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Her önüme gelen usb belleği makinaya takmıyorum ve dosya indirdiğim yerlere dikkat ediyorum.Şimdi taratsam 1-2 tane walvare anca çıkar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked75
    hacked75's avatar
    Erkek

Bu konuyla ilgili baya konuşuldu. . .
    -Avira
    -Comodo

2'sinden birini kullanabilirsin.

İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    bugrahan45 bunu yazdı
    ruhii bunu yazdı
    BarisYigit bunu yazdı
    SerYolcu bunu yazdı

Bu forumda antivirüs tavsiyesi isteyeni dövüyorlar...

Bana başta bir söyleyeyim :)

1 - Avira Personal Free Antivirus (+2)

2 - AVG Free Antivirus

3 - Para ödeyeceksen Kaspersky

طדṮ
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

antivirüs yazılımları virüsü yemeden önce tespit edebilmek için geliştirilirler.yedikten sonraki temizleme özellikleri ekstradır.Oyüzden şu saatten sonra antivirüs kurmanın sana yararı olmayacaktır.Yoğun miktarda virüsten şüpheleniyorsan format atman en kesin çözümdür. virüslerin etkilerinin neler olduğunu belirlersen ona göre tercihini daha doğru yapman olur.   firewallu,firewallsuz,heuristic yapısı sağlam,imza veritabanı sağlam vs... 

ayrıca sistem özellikleride bu konuda önemlidir.

kısaca antivirüs ten önce bilinçli bir kullanım gerekiyor. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maldonado
    Maldonado's avatar
    Erkek

Kullanacağın antivirüsün yanında şu antikeyloggeri de öneririm ... 5 yıldır kullanıyom son sürüm full alttran indirebilirsin.

http://www.tahribat.com/Forum-Keyscrambler-Premium-3-1-0-0-X64-X86-2013-Yeni-Version-Full-176243/

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo
    FCN bunu yazdı

antivirüs yazılımları virüsü yemeden önce tespit edebilmek için geliştirilirler.yedikten sonraki temizleme özellikleri ekstradır.Oyüzden şu saatten sonra antivirüs kurmanın sana yararı olmayacaktır.Yoğun miktarda virüsten şüpheleniyorsan format atman en kesin çözümdür. virüslerin etkilerinin neler olduğunu belirlersen ona göre tercihini daha doğru yapman olur.   firewallu,firewallsuz,heuristic yapısı sağlam,imza veritabanı sağlam vs... 

ayrıca sistem özellikleride bu konuda önemlidir.

kısaca antivirüs ten önce bilinçli bir kullanım gerekiyor. 

ek olarak format atman da çare olmayabilir.

program kurulumlarına virüs bulaşmışsa mesela.

tekrar çalıştır setup'ları, tekrar bulaşsın :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Bu siralar Trend micro favorim.

HoLyCat tarafından 23/May/13 17:16 tarihinde düzenlenmiştir

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
Toplam Hit: 4242 Toplam Mesaj: 40