folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder AÖF İle İlgili Akıl Verirmisiniz

AÖF İle İlgili Akıl Verirmisiniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Merhaba ,  31.12.2017 tarihinde tecilim bitiyor ve ben askere gitmeyi istemiyorum(şimdilik). Tecil süremi uzatmak istiyorum bunun içinde AÖF düşünüyorum ancak bir karmaşa var.

Sorun şu : (ÖNLİSANS Mezunuyum)

- AÖF anadolu üniv sitesinde "ikinci üniversite" kapsamında yapılan kayıtlar askerlik işleminden faydalanmayı sağlamaz yazıyor. 

Millet takır takır aöf gidip tecil ettiriyor ama bunu nasıl yapıyorlar ? 

Ygs ye girdim , şimdi Dgs ye de gireceğim ama tecil ettirmem için ne yapmam gerekiyor acaba.

not: dakika paketim bitti(ay başından önce) yeni paket yapamıyorum Aöf arayamadım bürosuna gideceğim ama gitmeden bilgi alayım diye açtım konuyu.

dcpromo tarafından 29/May/17 12:15 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

2. üniversite olarak kullanırsan

ama mezun olup devam edersen sorun olmaz benim anladığım o

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

hocam lisans mezunu isen imkanı yok  aöf yada ikinci üniv. ile tecil atmanın 

gemiş olsun , yüksek lisansların süresi geçmeden başvur hemen

aynı dert bende de var :D ikinci üniverste kaydım var ama tecil yemiyor, sadece iett akbil :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GeFORC3
    GeFORC3's avatar
    Erkek

İkinci üniversite kapsamından kast edilen farklı bir olay herhangi bir üniversite de lisans okurken aynı anda aöf de bir bölüm de okuyabiliyorsun.

Sanırım ön lisans bitirdin eğer ygs veya dgs ile aöf ye yerleşirsen hertürlü askerliği tecil ettirebilirsin

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

DÜzeltme : Önlisans dan 28.09.2015 te mezun oldum. 

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    GeFORC3 bunu yazdı

İkinci üniversite kapsamından kast edilen farklı bir olay herhangi bir üniversite de lisans okurken aynı anda aöf de bir bölüm de okuyabiliyorsun.

Sanırım ön lisans bitirdin eğer ygs veya dgs ile aöf ye yerleşirsen hertürlü askerliği tecil ettirebilirsin

Aynen hocam önlisansım. Ygs ye de girdim dgs ye de gireceğim. Benim ünivden arkadaşlar var adamlar sınava gimeden kayıt oldular tecilliler nasıl yaptın diyorum hatırlamıyom unuttum diyor :D Tercih yapacaz bakalım inşallah yerleşirim yoksa güme gidecem :/

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

direkt olarak açıktan dikey geçiş yapabilirsin. Geçiş yap sınavlara girme ya da gir yanlış yap 3. sınıfta 1-2 sene daha devam et. Yani illa girip hemen mezun olman gerekmiyor. Gir ama mezun olama. =) 

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı

direkt olarak açıktan dikey geçiş yapabilirsin. Geçiş yap sınavlara girme ya da gir yanlış yap 3. sınıfta 1-2 sene daha devam et. Yani illa girip hemen mezun olman gerekmiyor. Gir ama mezun olama. =) 

Sınavsiz dikey geçiş yapabiliyormuyum hocam

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GeFORC3
    GeFORC3's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    GeFORC3 bunu yazdı

Aynen hocam önlisansım. Ygs ye de girdim dgs ye de gireceğim. Benim ünivden arkadaşlar var adamlar sınava gimeden kayıt oldular tecilliler nasıl yaptın diyorum hatırlamıyom unuttum diyor :D Tercih yapacaz bakalım inşallah yerleşirim yoksa güme gidecem :/

Tecilin aöf tarafından zaten yapıyor diye biliyorum ama yinede sorarsın.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Askerlik tecili hakkında resmi kaynak :

http://www.msb.gov.tr/Basin-ve-Yayin/BasinAciklama/askerlik-tecil-surelerine-iliskin-basin-aciklamasi21122016-15-06-27

Zaten kayıt yaptırdıktan sonra arada e-devletine girip bak orada ertelendiği tarih yazar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Askerlik tecili hakkında resmi kaynak :

http://www.msb.gov.tr/Basin-ve-Yayin/BasinAciklama/askerlik-tecil-surelerine-iliskin-basin-aciklamasi21122016-15-06-27

Zaten kayıt yaptırdıktan sonra arada e-devletine girip bak orada ertelendiği tarih yazar.

Zaten olması gereken o da , bu "2.üniv kapsamı " muhabbeti ortalığı karıştırıyor. Onu da artık büro ile görüşürüm.

next next next install