Aöf Sınav Sonuçları Açılandı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rhodostethia
    rhodostethia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ben mezun olmuştum şükür. Haberiniz olsun diye konuyu açayım dedim. Bu yıl sonuçlar daha hızlı açıklanıyo sanki.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

istatistik 2 35 gelmiş. Anlamadım ki ben bunların sistemi. 35 e hiç düşmemişti notlar şimdiye kadar ama geçecem bunlada sanırım ? Genel olarak nası biri anlatsa iyi olur ne kadar düşük notla geçildiğini filan ? 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

istatistik 2 35 gelmiş. Anlamadım ki ben bunların sistemi. 35 e hiç düşmemişti notlar şimdiye kadar ama geçecem bunlada sanırım ? Genel olarak nası biri anlatsa iyi olur ne kadar düşük notla geçildiğini filan ? 

Vize %30 Final % 70 hesaplanır. Final sınavından alacağın not belirler. Çan eğrisi var. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tri
    tri's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

hocam 7 tane soru yapmışsın 35 almışsın  2 sınavdanda 35 ustu alırsan eğer can eğrisine girmeye hak kaanabilirsin geçip kalma durumu bundan sonra belli olucak

ama ortalama 35 altı olduğunda direk kalıyorsun kardeşim

bu arada 11 tane ders aldım hepsini geçmişim hiç kitap açmadan bu okulu bitiricem sanırım  :))

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çalışacaklara önerim aöf kitabını direk çöpe atın. Zira çok fazla gereksiz bilgi var. Bilgi kirliliği resmen. Birde kitaptan pek soru çıkmıyor. Aöf sitesinde ders özetleri var ondan çalışın.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Çalışacaklara önerim aöf kitabını direk çöpe atın. Zira çok fazla gereksiz bilgi var. Bilgi kirliliği resmen. Birde kitaptan pek soru çıkmıyor. Aöf sitesinde ders özetleri var ondan çalışın.

Murat yayinlarinin birebir sordugu sorularin aynisi cikiyor. Onlara calisin yeter. 

Cigu bigule :(
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Murat yayinlarinin birebir sordugu sorularin aynisi cikiyor. Onlara calisin yeter. 

Konu anlatım mı diyorsun yoksa çıkmış sorular kitabını mı hocam hani 5 lira olan ?

Murat yayınlarının konu anlatım kitabıda mok gibi. Sürekli aynı kelimeleri tekrarlayıp duruyor. Ancak soruları dediğin gibi iyidir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

fotokopion sitesinden 3 tl pdf şeklinde geçmiş yıllar ait soru/cevap var murat da sadece 3 yıla ait var.Sorulara baksanız yeterli.

koray tarafından 25/Nis/16 20:32 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    tri bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

hocam 7 tane soru yapmışsın 35 almışsın  2 sınavdanda 35 ustu alırsan eğer can eğrisine girmeye hak kaanabilirsin geçip kalma durumu bundan sonra belli olucak

ama ortalama 35 altı olduğunda direk kalıyorsun kardeşim

bu arada 11 tane ders aldım hepsini geçmişim hiç kitap açmadan bu okulu bitiricem sanırım  :))

aynen bende hiç çalışmıyorum. İktisat. 3. sınıftan ders aldım 10 tane oldu. Hiç kalmazsam 3'ün sonunda bitecek. Ama şimdiye kadar hiç 35 filan almadım. Bi 20 ders vermişimdir heralde. Genel ortalama 3. Ancak gel gör ki istatistği unutmuşum baya. Bide o sınavda gözetmenle kesişiyordum sanırm o da var :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Cıks, yanlış önerme.

3. yılımdayım. Kitapları baştan sona okuyarak çalışıyorum.

Genel not ortalamam 3.25, geçen dönem, dönem notum 3.81 idi.

Bu dönemki 7 dersimin notları 90, 80, 75, 85, 85, 75, 90.

Yayınlardaki soruların pek çokları kitapların ünite sonu sorularına dayanıyor. Yayınların tutturduğu sorular da genelde bu sorular oluyor. 

O kitapları sevin, değer verin. Onlar da sizi severler. Ek yayınların özetleri çöptür. Boşuna vakit kaybetmeyin. Konuyu bilmeyen adamın işine yaramazlar. Hele bir de özetin özeti şematik anlatımlı kitapçıklar para tuzağı. Ha tabi çıkmış sorularla kaynaklardaki çözümlü sorulara bakarsanız en azından 35-40 alacak kadar soru tutturursunuz. Burada da hedefi belirlemek önemli oluyor. Hedef 35 ise kitapları çöpe atın, yüzüne bile bakmayın bir şekilde 7 soru tutturabilirsiniz.

İstatistik tüyosu; formül ezberlemeyin. Formüller sınav kitapçığının arka sayfasında yer alıyor. Formüllerdeki kavramların ne olduğunu kabaca bilin, soruya göre o formüllerden çıkarım yapabilirsiniz.

O kitapları en azından 1 defa okuyabilirseniz en az 50 alırsınız. Günde 1 saat ayırsanız diğer sınava kadar tüm kitapları okursunuz. 60 dakika ayırmak pek zor olmasa gerek. Günde 1 bölüm az dizi izleseniz, o vakti okumaya verseniz hem paradan hem de emekten kâra geçersiniz.

Austen tarafından 25/Nis/16 21:10 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

@Austen hocam haklı. Biz kpssA da açıköğretimin kitaplarına başvuruyoruz bazen. Ki kendisi tus tan sonra Türkiye nin en zor sınavıdır. Tabi belli bir süreden sonra başlangıç düzeyinde kalıyor kitaplar ama kesinlikle öğretme amaçlı, çok kaliteli kitaplar. 

İstatistiğe gelince, vakti zamanında regresyon filan hepsini hesaplardım 2 dk da üniversitede. Ama unutmuşum çoğunu. Zaten keyfe keder ikinci üniversite olsun diye okuyorum, o yüzden de çok kasmıyorum işin gerçeği. 

Toplam Hit: 1429 Toplam Mesaj: 13
aöf sınav sonuç