folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Apple 10 Eylül 2019 Simultane Tercüme (Güncellemeli)

Apple 10 Eylül 2019 Simultane Tercüme (Güncellemeli)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Arkadaşlar iphone 11 serisinin hepsi çift sim destekli ve iki imei ye sahip

Yurtdışından getirenler iki imei yi de kayıt ettirmeyi unutmasın sonra düzeltemezler.

Dikkat edilmesi gereken nokta abd gibi bazı ülkelerde 1. Sim fiziksel 2. Sim esim 

Avrupa ve bazı asya asya ülkelerinde ise ikiside fiziki çift sim.

Kayıt ederken edevlette doğru olanı seçmeyi unutmayın

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Türkler Amerikayı protesto edip iphone almıyor. Yoksa pahalı falan diye alamıyoruz sanılmasın. 

https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/zorlu-centerda-iphone-11-icin-turk-bulunamadi-5397039/

Önemli olan elaleme karşı kuyruğu dik tutabilmek. 

mkyb tarafından 18/Eki/19 13:14 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

https://youtu.be/EUCCZgqEPBM

şimdi buradaki bazı arkadaşlar burdaki sayıların ne önemi var günlük hayatta ne işe yarayacak diyebilir fakat sanıyorum ben buradaki herkesden daha fazla cihaz açıp kurulum yapımışımdır ve hala yapıyorum günde ortalama 4-5 tane cihaz kurulumu ve aktarım yapıyorum. Samsung cihazlar note 8 9 10 fark etmez hala o arayüzü yüzünden kasıyor gibi geliyor bana ve işlemleri yavaş yapıyor tepkisi geç oluyor. İşte iphone da o yok iphone 4s den beri belki yok ( zaman içinde güncellemelerle olan kısmı hariç)

ve android tarafında ise bu hassasiyeti en iyi yapan huawei , uygun fiyatlı modellerinde bile performanslı sade bir arayüz var iphone'dan arak olması bence iyi , diğerleri gibi abuk subuk şeyler yapmamışlar en azından)

PanxeR tarafından 22/Eki/19 10:50 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

@panxer hocam sendeki olay tamamen psikolojik. Fanboyluğun sonuçları :) Bende aynı durum bmw için var. Mercedes'e binsem de bmw başka performanslı geliyor...

Teknoloji delisi bir müşterimiz var Manisa'da. Adamın ofisinde olman apple ürünü, samsung ürünü yok. Hiç görmediğim tabletler, telefonlar, laptoplar, saatler aklınıza ne gelirse.

Elma ürünlerini de, samsung, huawei ürünlerini de çıktığı gibi alır. Nereden baksan senede 500k'lık elektronik eşya alır.

Geçen hafta toplantı yaptık, note10plus'ı görünce aa bende aldım. Bende beyazı var vs konuştuk. Hemen kalktı masadan XS max'ını da getirdi. Afyon 11 pro almicam, inovasyon yapmıyorlar dedi.

Adam ikisini de aktif kullanıyor. Israrla note10plus'ın herşeyinin daha iyi olduğunu söylüyor.

Söylediği şu, kaan gibi telefonun herşeyini kurcalayıp her şeyinden faydalanıyorsan kesinlikle android, onun da temsilcisi samsung. Yok ben watsap, mail, facebook, instagram uğraşırım bi de konuşurum diyosan ios.

Kamera performansı vs note10plus daha iyi diye söyledi. Benim denemelerde(Iphone X ile) insanı halen afyon iyi çekerken geri kalan herşeyi samsung iyi çekiyor.

Oradaki rakamlar inan bana birşey ifade etmiyor.

Mesela gtx1080 ekran kartı her şeyde Quadro 5000(10yıllık kart)'e göre 3 kat performanslı görünürken gerçek hayatta yarısıdır.

Quadro RTX4000 mi P5200 mi arasında kaldım. Tüm benchmark raportları rtx kartların süper olduğunu gösterirken gerçekte pek de öyle olmadığını gördük.

Kamera geliştirme hariç afyonun yaptığı 1 tane inovasyon yok.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

@panxer hocam sendeki olay tamamen psikolojik. Fanboyluğun sonuçları :) Bende aynı durum bmw için var. Mercedes'e binsem de bmw başka performanslı geliyor...

Teknoloji delisi bir müşterimiz var Manisa'da. Adamın ofisinde olman apple ürünü, samsung ürünü yok. Hiç görmediğim tabletler, telefonlar, laptoplar, saatler aklınıza ne gelirse.

Elma ürünlerini de, samsung, huawei ürünlerini de çıktığı gibi alır. Nereden baksan senede 500k'lık elektronik eşya alır.

Geçen hafta toplantı yaptık, note10plus'ı görünce aa bende aldım. Bende beyazı var vs konuştuk. Hemen kalktı masadan XS max'ını da getirdi. Afyon 11 pro almicam, inovasyon yapmıyorlar dedi.

Adam ikisini de aktif kullanıyor. Israrla note10plus'ın herşeyinin daha iyi olduğunu söylüyor.

Söylediği şu, kaan gibi telefonun herşeyini kurcalayıp her şeyinden faydalanıyorsan kesinlikle android, onun da temsilcisi samsung. Yok ben watsap, mail, facebook, instagram uğraşırım bi de konuşurum diyosan ios.

Kamera performansı vs note10plus daha iyi diye söyledi. Benim denemelerde(Iphone X ile) insanı halen afyon iyi çekerken geri kalan herşeyi samsung iyi çekiyor.

Oradaki rakamlar inan bana birşey ifade etmiyor.

Mesela gtx1080 ekran kartı her şeyde Quadro 5000(10yıllık kart)'e göre 3 kat performanslı görünürken gerçek hayatta yarısıdır.

Quadro RTX4000 mi P5200 mi arasında kaldım. Tüm benchmark raportları rtx kartların süper olduğunu gösterirken gerçekte pek de öyle olmadığını gördük.

Kamera geliştirme hariç afyonun yaptığı 1 tane inovasyon yok.

Söylediklerine katılmıyorum. İnovasyon yok dediğin cihazın tüm kameraları 4k video çekiyor ve video çekimi sırasında kameradan kameraya geçerken pürüzsüz bir şekilde geçiyor.

teknik özellik kapıştırmaya gelmedim zaten olay apple ın eklediği özelliklerin günlük hayatta kullanılıyor olması ve cihazın kullanıcı dostu olması.

Şu konuda hak verebilirim ki şuan zaten android yani huawei kullanıyorum , android telefonlar bilgisayar gibi neredeyse herşeyi yapabilirsiniz fakat kullanıcıların %99u bu cihazları

internete gir

foto çek , video çek paylaş

whatsapp telegram ınstagram vb. için kullanıyor ancak iş yine performansa gelince yani 4k bir video yu işlemek editlemek gerektiğinde ios ve iphone hala 2-3 katı daha hızlı yapıyor bu işlemele işini android cihazlara göre.

Şimdi gelelim android telefonlarda yapabildiğimiz ama ios da yapamadığımız şeylere.

klavye mause bağlamak (ios 13 ile ve ipad os ile bunun önünü araladılar bluetooth bağlantısı ile destekli cihazları bağlayıp kullanabileceğiz artık.)

usb bellek bağlamak harddisk bağlamak ve dosya aktarmak. Bu benim sadece güçlü tabletlerde bilgisayar gibi kullanabildiğimiz için örnek film indirip usb ye atmak istiyorum şimdiye kadar sadece sandisk in özel lightning girişli bellekleri ile mümkündü ios tarafında fakat yine ios13 ile type c baglantısı ile ipad den harici disk e dosya aktarımı mümkün hale geldi.

o zaman geriye bir torrent desteği kalıyor sanırım onuda ios cihazlara jailbreak yapmadan yüklenebildiğini herkes biliyordur.

kısacası yapılan işlerin %99 unu ios cihazlar androide göre daha çok iyi yapıyor , benim beklentim üreticilerden TİZEN gibi harmony OS gibi alternatif işletim sistemlerinin adam edilmesi geçen bir örnek vermiştim.

google playstore den 40 tane uygulama indireceksiniz veya güncelleyeceksiniz diyelim. yeni cihaz aldınız hesabınızı girdiniz yüklü uygulamaları geri indireceksiniz.

Android cihazlarda google playstore şöyle çalışıyor 40 uygulamalamayı sıraya alıyor.

1. yi indiriyor

1. yi kuruyor

1. indirme ve kurulum bitince 2. ye geçiyor.

huawei cihazlarda appgallery ile daha akıllı bir iş yapıyor.

1. 2. 3. uygulama aynı anda inmeye başlıyor.

1. uygulama indiğinde cihaz kuruluma geçiyor

2. 3. 4. arka tarafta inmeye devam ediyor veya iniyor 5.6.7. diye gidiyor cihaz sadece kurulum için sıra beklediğinden dolayı appgallery ile uygulama indirip güncellemek google playstore a göre 2-3 kat hızlı diğer yandan ios a bakalım.

ios tarafında aynı anda 3 uygulama indirip kurulabildiği için indirme ve kurma işlemleri totalde android e göre 3 katı 4 katı daha hızlı oluyor bu aradaki hız farkını 1 uygulama indirip kurarken göremezsiniz belki ama ağır yük altında yani dediğim gibi 10 20 30 40 tane uygulama indireceğiniz ve kuracağınız zaman çok bariz görüyorsunuz.

Buradan gördüğümüz ise şu androidin hala çok fazla geliştirmeye ihtiyacı var , evet bilgisayar gibi bir işletim sistemi ama hala sıkıntıları var hala virüs giriyor hala tam ekran reklamlar çıkıyor.

sen bir chat uygulaması indirdi diye ekrana sürekli 30 TL ödeyin yoksa tüm cihazlarınız belgeleriniz silinir diye uyarı veren bir ios cihaz göremezsin ama ben her gün böyle andorid cihazlar görüyorum.

Tekrar dediğim gibi ben androidi de ios u da apple ı da huawei de seviyorum.

Samsung'unda SSD ürünlerini ekranlarını monitörlerini seviyorum.

Ama mevcut durumda hangi cihaz daha iyi ise ona daha iyi diyorum bu fanboyluk değil olaylara tarafsız bakmaktır , sen desen ki bana kalem lazım ozaman note al derim. ama kalem kullanmayacaksan da note u alıp gtüne sokacak halin yok?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Yarın ingiltere'ye gidiyorum. Şu an bunları yazdığım 17" 5kg ağırlığındaki workstation'ı almayıp, sadece bluetooth mouse, minicik katlanır klavye, type-c hdmi cevirici götürüyorum yanımda.

Kusura bakma, ios kullanıcıları androidde yapılabilecek şeyleri hayal bile edemez. Gelecek özellikler dediğin şeyi ben 6 sene önce kullanıyordum note3'te.

Apple ürünü aldım birsürü, deniyorum deniyorum yok arkadaş.

2011 27" imac var, chipset sorunu bitmiyor. İstiyorsan 1500liraya satayım, çalışıyor ama ekran kartını 2 ayda bir fırınlıyorsun. Kronik rahatsız cihazlar, kimse bana şöyle iyi böyle demesin.

2017 sonu, 2018 faturalı macbook air var. Denedim kullanmayı o kadar, olmuyor arkadaş. 256ssd taktım windows kurdum. Yok sağ tık basmaz, yok tekerleği aşağı çekersin yukarı gider. Sıfır ayarında almak isteyen varsa onu da satıyorum. 

Watsap, facebook, instagram için benchmark raporlarını iyi takip edin gençler :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Yarın ingiltere'ye gidiyorum. Şu an bunları yazdığım 17" 5kg ağırlığındaki workstation'ı almayıp, sadece bluetooth mouse, minicik katlanır klavye, type-c hdmi cevirici götürüyorum yanımda.

Kusura bakma, ios kullanıcıları androidde yapılabilecek şeyleri hayal bile edemez. Gelecek özellikler dediğin şeyi ben 6 sene önce kullanıyordum note3'te.

Apple ürünü aldım birsürü, deniyorum deniyorum yok arkadaş.

2011 27" imac var, chipset sorunu bitmiyor. İstiyorsan 1500liraya satayım, çalışıyor ama ekran kartını 2 ayda bir fırınlıyorsun. Kronik rahatsız cihazlar, kimse bana şöyle iyi böyle demesin.

2017 sonu, 2018 faturalı macbook air var. Denedim kullanmayı o kadar, olmuyor arkadaş. 256ssd taktım windows kurdum. Yok sağ tık basmaz, yok tekerleği aşağı çekersin yukarı gider. Sıfır ayarında almak isteyen varsa onu da satıyorum. 

Watsap, facebook, instagram için benchmark raporlarını iyi takip edin gençler :D

macbook ve imac cihazları bende çok sevmiyorum fakat sana bunları şuan bir imac den yazıyorum.

yakın bir tarihte laptopumu sattım artık ağır ve hantal cihazların devri bitti sayılır.

kafamdaki plan bütçeyi ayarladıktan sonra evde oyun için sabit bir xbox one x , bilgisayar yerine de kullanacağım klavyeli bir ipad pro olabilir veya düz ipad.

çünkü benim bilgisayarda yaptığım şeyler genelde ya web siteleri düzenlemek yeni günellemeler eklemek yada ofis uygulamaları. e bunlarda hem ipad de hem telefonda çok düzgün çalışıyor oyüzden tekrar bir laptop düşünmüyorum.

telefon çoğu şeyi yapmak için artık yeterli dediğin gibi küçük bir bilgisayar adeta ama bazende daha büyük ekranda birşeyler yapmak istiyorum ordada devreye ipad girecek.

herkesin kendine göre bir düzenlemesi var eskiden parası olan adam için

macbook pro + konsol + iphone veya samsung note un en iyi kombinasyon olduğunu düşünüyordum çünkü dediğim gibi PC artık hantal geliyor bana.

sonra bu düşüncemi macbook pro yu aradan kaldırarak yerine güçlü bir ipad koymayı planlıyorum.

Hem seninle istediğin ülkeye de gelebilir. Bu arada teknoloji editörleride workstationları evde bırakıp genelde macbook , macbook pro yada air ile gidiyorlar yurtdışı seyahatlerine.

Dediğimin özüne gelirsek note a kötü demiyorum ama senin kendin için yarattığın ekosistem ile alakalı güzel bir cihaz ama bana göre hayatıma katacağı hiç bir artısı yok.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yav he he. Benchmark sonuçlarından X marka telefon daha hızlı. O test sonuçlarındaki perfornmansı alamazsınız. Hele ki Samsung'ta asla. Samsungların benchmark programları açılınca işlemcideki ısınma korumasını kaldırıp maksimum hızda çalıştırması geçen senelerde skandal olmuştu.

Android iyidir hojdur ama banana. Mağaza çöplük. Uygulamalar zamanla şişip sistemi zorluyor. PC : Android, Playstion : iphone benzetmesini yaparım hep. Uygulamayı yazan telefonun sınırılarını bilerek yazıyor. Android'te ise gözün kapalı gidiyorsun zira milyonlarca Android var. Telefondan tutta arabadaki multimedya sistemine kadar.

iphonelar uzun ömürlüdür. Yaşlı bir müşterim 2011'de çıkan 4S'i kullanıyor hala. Telefon kasıyor mu ? Evet kasıyor yaşı itibariyle. Ancak cihaz kılıfsız kullanıma rağmen hala taş gibi ve sosyal medya uygulamalarını, internette gezinmeyi, alo demeyi rahatça yapabiliyor. Cihaz güncelleme almıyor ama Apple 2021'ye kadar destek verecek. Bu demektir ki iphone 4S tam 10 sene kullanım ömrü sunuyor.

2011'de çıkan diğer markaların amiral gemisi Android telefonları neler peki ? 

-Sony Ericsson Xperia Ray

-HTC Sensation XE

-Samsung Galaxy S2

bu modelleri bırakın şuan kullanmayı satan bile bulamazsınız. Çoğu çoktan çoluk çocuğun eline oyuncak diye verilmiş ve çöpü boylamıştır.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Yav he he. Benchmark sonuçlarından X marka telefon daha hızlı. O test sonuçlarındaki perfornmansı alamazsınız. Hele ki Samsung'ta asla. Samsungların benchmark programları açılınca işlemcideki ısınma korumasını kaldırıp maksimum hızda çalıştırması geçen senelerde skandal olmuştu.

Android iyidir hojdur ama banana. Mağaza çöplük. Uygulamalar zamanla şişip sistemi zorluyor. PC : Android, Playstion : iphone benzetmesini yaparım hep. Uygulamayı yazan telefonun sınırılarını bilerek yazıyor. Android'te ise gözün kapalı gidiyorsun zira milyonlarca Android var. Telefondan tutta arabadaki multimedya sistemine kadar.

iphonelar uzun ömürlüdür. Yaşlı bir müşterim 2011'de çıkan 4S'i kullanıyor hala. Telefon kasıyor mu ? Evet kasıyor yaşı itibariyle. Ancak cihaz kılıfsız kullanıma rağmen hala taş gibi ve sosyal medya uygulamalarını, internette gezinmeyi, alo demeyi rahatça yapabiliyor. Cihaz güncelleme almıyor ama Apple 2021'ye kadar destek verecek. Bu demektir ki iphone 4S tam 10 sene kullanım ömrü sunuyor.

2011'de çıkan diğer markaların amiral gemisi Android telefonları neler peki ? 

-Sony Ericsson Xperia Ray

-HTC Sensation XE

-Samsung Galaxy S2

bu modelleri bırakın şuan kullanmayı satan bile bulamazsınız. Çoğu çoktan çoluk çocuğun eline oyuncak diye verilmiş ve çöpü boylamıştır.

Sensation XE ne güzel telefondu ne güzel tasarımı vardı :(

o dönem aşık olmuştum telefona HTC nin populerliğinin en yüksek oldugu apple ın tek rakibi konumundaydı.

beats audio nun bile %50 sinin sahibiydi fakat yapılan yanlışlar bitmedi ama tasarım hala hojdur.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

HTC'nin sorunu Apple gibi ben premium markayım modunda olmasıydı. Ancak gördüler ebelerinkini. Aynı sona Nokia ve Sony'de sahip oldu. HTC'yi zaten Android'ten önce pek bilen yoktu. Windows Mobile işletim sistemine sahip güzel telefonlar çıkarıyorlardı ama sadece Amerika'da ünlülerdi. Sonradan Android ile tüm dünyaya açıldılar ve metal kasalı telefon üreterek iyi marka yaptılar. Samsung o dönemler plastik takılıyordu. HTC marka telefon elinize aldığınızda telefonun sağlamlığını, malzemenin tokluğunu hissediyordunuz. Zira aliminyum bloktan kazıma yöntemiyle üretiliyordu kasaları. Son dönem çıkan Android Nokialarda bu şekilde üretiliyor.

Ha ek olarak HTC'nin Sense arayüzü çok iyiydi. Android resmen başka bir işletim sistemi oluyordu. Ayrıca ilk dönem çıkardığı Windows Mobile telefonlara Android kurulabiliyordu. Hatta hem Windows hemde Android kurarak çift işletim sistemiyle bile kullanabiliyorduk. Telefon açılışta Windows ve Android logosu çıkarıyor sen hangisini istiyorsan onunla açıyordun.

HTC HD 2 en efsane cihazdır :

mkyb tarafından 22/Eki/19 22:25 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 12384 Toplam Mesaj: 105
ios apple iphone iphone apple watch