Apple Pen Vs S Pen

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek

Bu konuda baya arastirma yaptim ama bet bir sonuca ulasamadim.

Sorularim

1)bu s pen ve apple pen arasindaki temel fark nedir. Birini 300 tl yapip sarja takmak gerekirken digeri kendi halinde belese gayet guzel calisiyor. Izledigim incelemelerde neredeyse ayni performansi verdigini gordum. Tecrubeli grafiker arkadaslar beni aydinlatirsa sevinirim

2)samsung note serisini satarken apple kalemli dokunmatik yuzey gereksiz diye dalga gecerken bu teknolojiyi kullanmaya baslamasina dahil bir aciklama yaptimi 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çünkü Apple.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

1. fark hassasiyettir , neden apple ürünlerinde mükemmelliyet vardır çünki adamlar yaptıgı şeyi tam yapıyor örnek neredeyse tüm apple kullanıcıları imessage kullanır ama ben daha chaton kullanan samsungcu görmedim.

2. kaleme karşı olan ekranı büyütmeye karşı olan , ipad in ekranını büyütmeye ve küçültmeye karşı olan steve jobs du ölünce hepsini yaptılar sonuç jobs un 2 katı kârlılık.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek

Evet 2. Soruma cok tatmin edici bir cevap geldi tesekkur ediyorum. 

Yanliz 1. Soruda hassasiyet konusunda tartisilir. Spen de cok hassas, daha apple pen i deneme sansim olmadi ama izledigim videolarda oyle aman aman bir arti gozukmuyordu.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Note 2, Note 4 ve Note7 tablet kullandim. s pen kullanirim diyerek aldim ama hic memnun kalmadim. (acayip bir sekilde yazi yazarken atlamalar yasaniyor, hizli yazarken gecikme basliyor (tamamen kalemden degil cihaz da kasmaya basliyor) 4-5 mail adresi tanimladin mi zaten samsung telefon 3-4 gunun sonunda sisiyor. ses kaydi alarak bir toplantida bir seyler cizmek istersen cizim gecikmeli oluyor.

apple da boylemi onu bilmiyorum ama gidip 2-3 saat test edip bir sonuca varmak anlamsiz gercek den bir seyin ise yaradigini anlamak icin bence en az 2 hafta kullanmak gerekiyor gercek kullanim sonucuna ulasmadan fikir yurutmek yanlis.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

1. fark hassasiyettir , neden apple ürünlerinde mükemmelliyet vardır çünki adamlar yaptıgı şeyi tam yapıyor örnek neredeyse tüm apple kullanıcıları imessage kullanır ama ben daha chaton kullanan samsungcu görmedim.

2. kaleme karşı olan ekranı büyütmeye karşı olan , ipad in ekranını büyütmeye ve küçültmeye karşı olan steve jobs du ölünce hepsini yaptılar sonuç jobs un 2 katı kârlılık.

Jobs'un biyografisinden okuduklarımdan yola çıkarak, kendisi yaşasaydı kapitale ve kâr ortaklarına bir noktadan sonra uyup ekran büyütmeye vize verebileceğini tahmin ediyorum. 

Chat-on'u ilk defa işittim. Tespitin mükemmel. Çok doğru bir argüman. 

iPhone 3G S'ten beridir Apple'ın yeni nesil bir çok telefonunu kullandım ve şu an 6 S'teyim. 

Samsung daha Android yokken bende bir bunaltı yaratıyordu. Özelleşmiş değil, fason bir üretim. 

Ben, estetiğin ve tasarımın logoda başladığına inanırım. Logosunu beğenmediğim hiçbir şeyi sevmem, kullanmam. Bu yüzden Samsung TV almama konusunda çok diretiyorum. 

Mercedes, Apple, Nike vb. firmaların logoları hep düşündürücüdür.

Bu arada bir derkenar, Nike'ın bir Yunan savaş tanrıçasını olduğunu öğrendiğimde çok şaşırmıştım.

O yüzen, Apple'ın tasarımlarında kapitalden önce freelance ve estetik olduğuna inanabiliriz.

Ekleme:

Stylus çok mu gerekli? Ben hayır diyorum. Hayatımızda şarj olabilecek birşey daha beni bağlı hale getiriyor. Bu yüzden Apple Watch'ümü sattım. Bazen kılıf bile teferruat. 

Nokia 8310 ya da Nokia 8850'den beri g.t göbek salan salaş telefonlardan sonra 3. parti herşey fuzûli gelmeye başladı.

TiThousand tarafından 27/Kas/15 23:10 tarihinde düzenlenmiştir

‎‎‎
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    TiThousand bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Jobs'un biyografisinden okuduklarımdan yola çıkarak, kendisi yaşasaydı kapitale ve kâr ortaklarına bir noktadan sonra uyup ekran büyütmeye vize verebileceğini tahmin ediyorum. 

Chat-on'u ilk defa işittim. Tespitin mükemmel. Çok doğru bir argüman. 

iPhone 3G S'ten beridir Apple'ın yeni nesil bir çok telefonunu kullandım ve şu an 6 S'teyim. 

Samsung daha Android yokken bende bir bunaltı yaratıyordu. Özelleşmiş değil, fason bir üretim. 

Ben, estetiğin ve tasarımın logoda başladığına inanırım. Logosunu beğenmediğim hiçbir şeyi sevmem, kullanmam. Bu yüzden Samsung TV almama konusunda çok diretiyorum. 

Mercedes, Apple, Nike vb. firmaların logoları hep düşündürücüdür.

Bu arada bir derkenar, Nike'ın bir Yunan savaş tanrıçasını olduğunu öğrendiğimde çok şaşırmıştım.

O yüzen, Apple'ın tasarımlarında kapitalden önce freelance ve estetik olduğuna inanabiliriz.

Ekleme:

Stylus çok mu gerekli? Ben hayır diyorum. Hayatımızda şarj olabilecek birşey daha beni bağlı hale getiriyor. Bu yüzden Apple Watch'ümü sattım. Bazen kılıf bile teferruat. 

Nokia 8310 ya da Nokia 8850'den beri g.t göbek salan salaş telefonlardan sonra 3. parti herşey fuzûli gelmeye başladı.

adam yazmış abi. Eklenecek bi şey yok. Yalnızca bir cihaz bencilliğine rağmen bu kadar kitleye al beni kazandırabildi ise denemek gerek. takdir etmek gerek 

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

İkinci sorunun cevabını iphonedo çok net vermiş diye düşünüyorum.

https://youtu.be/doAAfxVjr6M?t=3m36s

PsychoDawn tarafından 28/Kas/15 02:25 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek

S penin bu adamin sacma sapan kafa buldugu kurdanimsi cihazla alakasi yok hocam. Bildigin gayet basarili manyetik ozel sensorlerle calisan bir alet. Grafiker tabletlerinin bir kismanda kullanilan teknolojiyi kullaniyor. Samsung zamaninda ilk note u cikartirken unlu bir grafik tableti markasiyla ortak tasarladigi bir kalem. Telefonu yazilimla pcye baglayip cizim tableti olarakta kullanilabildigini belirtmekte fayda goruyorum. Simdi soru su apple 300 tl istedigi bu kaleme samsungdan farkli islevsel olrak ne koydu? Boyle bakinca cevap falan alamadim ne yazikki

Ek olarak sben burda marka manyakligi yapmiyorum. Yillardir note kullanan biriyim her isimde kalem yariyor. Sadece 4 5 apple fanindan kalemi goklere cikaran yorumlar mantar benzeri cogaldigi icin teknolojisini merak ederek yaziyorum. Nedir bunun sensoru manyetik lan mi kullaniyor kablosuz yer tespitimi yapiyor. S penden farki nedir konu bu aslinda. Tamamen teknik yani. Fanboyluga gerek yok bu bir reklam konusu degildir.

oksijen tarafından 28/Kas/15 02:44 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

http://www.wired.com/2015/09/incredible-power-apple-inside-new-stylus/

http://neurogadget.com/2015/09/11/apple-pencil-vs-samsung-stylus-is-one-better-over-the-other/15256

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

Note 2, Note 4 ve Note7 tablet kullandim. s pen kullanirim diyerek aldim ama hic memnun kalmadim. (acayip bir sekilde yazi yazarken atlamalar yasaniyor, hizli yazarken gecikme basliyor (tamamen kalemden degil cihaz da kasmaya basliyor) 4-5 mail adresi tanimladin mi zaten samsung telefon 3-4 gunun sonunda sisiyor. ses kaydi alarak bir toplantida bir seyler cizmek istersen cizim gecikmeli oluyor.

apple da boylemi onu bilmiyorum ama gidip 2-3 saat test edip bir sonuca varmak anlamsiz gercek den bir seyin ise yaradigini anlamak icin bence en az 2 hafta kullanmak gerekiyor gercek kullanim sonucuna ulasmadan fikir yurutmek yanlis.

hocam bende acıl not almam gereken zamanlar hemen spen ıle not alıyorum . hatta note serısıne gecmemın sebebı spendı cok fazla kullanmasamda .memo ıle kullanıyorum dırekt olarak maılıme gonderıyorum notu boylelıkle unutmuyorum maıllerde kalıyor 

4 5 maıl adresını dırekt olarak eposta uygulamasına yuklemedım ama gmaıl tabanlı kullanıyorum . sorun yasamıyorum. aynı zamanda outlook ve yandex maılde yuklu . o sekılde de kullanabılırsın  . 

grafık ıcın ıstıyorsa bır ınsan gıdecek wacom alacak spenle tablet olsun vs hıkaye. dıgıtal not tutmak ıstıyorsan da bununla ılgılı kagıda tuttugun notu otomatık olarak dıgıtale aktarmayı saglayan kalemler ,  yazdıgın dosyanın uzerıne taktıdıgın atac tarzı cıhazlar var onlara bakılabılır 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 2392 Toplam Mesaj: 21
s pen vs apple pen