Apple Zam Yaptı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek

Dun @mkyb hocam sana sordum 4400 liraydi 8 plus alacaktim bu zamndan sonra note8 almak farz oldu. Bundada elimi cabuk tutmam lazim yakinda buda firlar.

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    TorNaVida bunu yazdı

Dun @mkyb hocam sana sordum 4400 liraydi 8 plus alacaktim bu zamndan sonra note8 almak farz oldu. Bundada elimi cabuk tutmam lazim yakinda buda firlar.

o çoktan fırladı 3.400 TL ye aldı arkadaş şimdi 4.300 TL 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    AnaMuhalefet bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    AnaMuhalefet bunu yazdı

Asgari ücretin 1600 TL olduğu yerde 8000 - 10 000 Tl verip son model telefon alayım en güzelinden demenin bir mantığı olmasa gerek.

80 000 000 kişi varsa ülkede, bu telefondan alan en fazla 100 000 kişi olmalı ama arabayı evi satıp yine alırsınız lan :)

Telefon Telefondur, Sadece Telefon, Uzay Mekiği değil Stop...

en pahalı evi alamazsın

en pahalı arabayı bırak ortalama üstü de arabayı alamazsın

en güçlü bilgisayarı da alamazsın

en büyük tv yi de alamazsın.

fakirin zenginle eşit olabileceği tek yer cep telefonu çünkü vertu vb. malzemesi ve tasarımı yüzünden pahalı telefonlar hariç 

iphone samsung vb. de zengin ne kullanıyorsa sende onu kullanabilirsin.

+ olarak cep telefonlarını alo alo yapan aletler olarak görmeyin artık.

bir cep telefonu sizin aynı zamanda cep bilgisayarınız

kameranız

video kaydediciniz

müzik çalarınız

alarmınız

film izlediğiniz dizi izlediğiniz tv niz

sosyal medyanız

belgelerinizi depoladığınız bir belleğiniz

dijital asistanınız

bankacılık işlemlerinizi yaptığınız finans yardımcınız

ödeme aracınız

multimedya üssünüz.

üstün grafik işlemcisiyle konsolunuz 

yani bir cep telefonu bugun bizim herşeyimiz. günün 24 saat ise neredeyse 18 saati sürekli elimizde elinizde.

hayatınızda para vermeyi hak eden birşey varsa buda cep telefonudur,çünkü herşeyden daha fazla cep telefonu kullanıyoruz. 

ya herkes en pahalısını kullanmak zorundamı ucuzunu kullansınlar dersen , zaten piyasada tek bir marka ve tekbir model satmıyor , herkes bütçesine göre yada bütçesini ayarladığına göre alıyor.

sigara kullanmıyorum alkol 40 yılda bir o havaya gidecek para yerine araba aldım taksidini ödedim şuan bir arabam var , araba bitti iphone x aldım X im var.

X in taksidi bitti çeyiz alışverişi yaptık 4 sene onu ödiycem. önceliklerinize göre ve bütçenizi ayarladığınız şekilde herkes serbest bir şekilde istediğini alabilir. 

TELEFON SADECE TELEFON DEĞİLDİR , NEREDEYSE HER İŞİMİZİ HER İHTİYACIMIZI GİDEREN BİR CEP BİLGİSAYARIDIR.

nokta :) 

Telefon sadece telefondur ( Telefon= telefon+internet+kamera ) diye kast ettim.  1000 tl likle de, 2000-3000 tl likle de, 5000 tl likle de, 10 000 tl likle de aynı işi yapabilirsin.

Neyse yazdıkların olumlu özellikleri... Sıkı sıkıya bağlanıp telefonla evlenmeyi falan düşünmüyorsanız problem yok istediğinizi seçin :)

önce 1000 tl lik ile fotograf çek sonra 6k lık olan ile aradaki farkı görürsün. 

bugun kimse gidip dijital fotograf makınası almak zorunda değil hadi almak problem değil taşımak zorunda değil.

filmleri netflix i bir oled panelli bir telefon ile izle HDR olarak sonra 1000 tl lik bir telefon ile izle.

tekrar tekrar söylüyorum kullanıcı tecrübesi çok önemlidir , tabiki işini 1000 tl lik ile gören yine görsün. 

fakat benim işimi 6k olan görüyor 6klık alıyorum , zarar da etmiyorum çünkü al sat yaparken zarar etmeyecek şekilde kendimi ayarlıyorum.

fiyat performans cihazları tabiki olmalı , fakat preimum sınıfı da her zaman olmalıdır. 

Sen teknolojiyi yakından takip eden baya aktif kullanıcısın, telefon konusunda her tür özelliğini son damlasına kadar kullanmak istiyorsun.

Fark var tabi ki işlemcisi, kamerası, stabilitesi vs. ama çok da uçurum yok hepsi belli bir eşiğin üzerinde.

+++ O bahsettiğim 100 000 kişiden biri sen olabilirsin. Diğer arkadaşlar alınsın.

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

2011 yılında iPhone 4S'i pahalı bulurdum ama şuanda düşünürsek resmen bedavaymış yahu. O zaman ki rakipleri Symbian Nokialar ve Samsung'un Android 2.1'li kasan telefonlarıydı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

1.000 liralık telefonda telefondur, 10.000 liralıkta tartışmasına gelecek olursak... Şuanda telefonlar arasında tasarım, kamera ve ekran harici bir fark yok. Eskiden giriş seviyesi, orta seviye ve üst seviye vardı. Giriş seviyesi cihazlar bastırmatik ekranlı, pikselleri say say bitmeyen ekranları, ufacık bataryalı saçma sapan cihazlardı. Onlar zamanla silindi piyasadan. 

Firmalar bir yenilik getirince önce onu en üst modellerinde kullanır eskiyip o yenilik parasını çıkartınca ucuz modellerine koymaya başlar. Şuanda piyasada ki en dandik telefonun ekranı bile 720p. Hoş 720p bile yerini 1080p çözünürlüğe bırakmaya başladı. O yüzden pahalı telefonla, orta seviye telefon arasında şuan kamera ve tasarım farkı var. Ucuz telefonlara bakıyorsun saçma sapan tasarımlara sahipler. Pahalı modellerde ise kullandıkça kullanası geliyor insanın.  Orta seviye telefonlarda kamera güneş altında güzel ama ışık azıcık gidince tost makinesi gibi oluyor. Pahalı telefonlar işte farkını burada ortaya koyuyor.

Sonuçla kafayı kullanıp yurtdışından getirtirseniz veya bozdurma cihaz bulursanız çok daha ucuza telefon temin edebilirsiniz. Zaten şuanda alınacak bir telefon sizi uzun süre götürür. Eskiden telefonlar yazılımın ve uygulamaların hızına yetişemiyordu her sene değiştirmek gerekiyordu fakat o fark kapandı.

iPhone X'in fiyatı zaten abartıydı şimdi iyice abartı oldu. Bir telefona 7.500 lira verilmez. Telefon bu çalınır, yere düşer kırılır vs. Günün büyük çoğunluğu elimde olduğu için başına bir şey gelme riski fazla. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

1.000 liralık telefonda telefondur, 10.000 liralıkta tartışmasına gelecek olursak... Şuanda telefonlar arasında tasarım, kamera ve ekran harici bir fark yok. Eskiden giriş seviyesi, orta seviye ve üst seviye vardı. Giriş seviyesi cihazlar bastırmatik ekranlı, pikselleri say say bitmeyen ekranları, ufacık bataryalı saçma sapan cihazlardı. Onlar zamanla silindi piyasadan. 

Firmalar bir yenilik getirince önce onu en üst modellerinde kullanır eskiyip o yenilik parasını çıkartınca ucuz modellerine koymaya başlar. Şuanda piyasada ki en dandik telefonun ekranı bile 720p. Hoş 720p bile yerini 1080p çözünürlüğe bırakmaya başladı. O yüzden pahalı telefonla, orta seviye telefon arasında şuan kamera ve tasarım farkı var. Ucuz telefonlara bakıyorsun saçma sapan tasarımlara sahipler. Pahalı modellerde ise kullandıkça kullanası geliyor insanın.  Orta seviye telefonlarda kamera güneş altında güzel ama ışık azıcık gidince tost makinesi gibi oluyor. Pahalı telefonlar işte farkını burada ortaya koyuyor.

Sonuçla kafayı kullanıp yurtdışından getirtirseniz veya bozdurma cihaz bulursanız çok daha ucuza telefon temin edebilirsiniz. Zaten şuanda alınacak bir telefon sizi uzun süre götürür. Eskiden telefonlar yazılımın ve uygulamaların hızına yetişemiyordu her sene değiştirmek gerekiyordu fakat o fark kapandı.

iPhone X'in fiyatı zaten abartıydı şimdi iyice abartı oldu. Bir telefona 7.500 lira verilmez. Telefon bu çalınır, yere düşer kırılır vs. Günün büyük çoğunluğu elimde olduğu için başına bir şey gelme riski fazla. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    THT2005 bunu yazdı

https://www.mediamarkt.de/de/shop/marke/apple/iphone/iphone-x/kaufen.htmlhttp://i.hizliresim.com/yqNqgy.jpg

ozaman bizde almanyadan ucuz hacı.

En ucuzu bizde.. ABD de daha pahalı :)))

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Ben hep 50 liralik apple aldigim icin beni etkelemeyen durumdur

hocam sen espiri yapma :/ @underzero

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    Ziraatci bunu yazdı

2015 li note 5 hala yağ gibi sürekli telefon değiştiren insan net salak. 

Hocam bende iphone değiştirmekten bıktım. Note 8 aldım paraya kıyıp. Yağ ne ki yağ. Su dan daha akıcı şuan :))) Bu şekilde devam ederse temiz 5-6 yıl götürür başına ben kaynaklı bir sorun gelmezse tabi.

Titanyumun gücü adına!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Apple Türkiye'de zam yaparken kur farkı için 200-300 liralık tampon miktar bırakıyor. Eylül ayında çıkacak yeni modellerin fiyatlarıda aynısı olacaktır. Bir yandanda kullancııyı bu rakama hazırlıyorlar. Tanıtımda birden söylerler yuh amk demesinler diye.

Toplam Hit: 10518 Toplam Mesaj: 80
apple apple zam s 32gb depolama seçeneği ile appleda