folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Araba Almak İstiyorum Fakat Kararsızım

Araba Almak İstiyorum Fakat Kararsızım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek

Aramızda bu araçları kullanan var mı? Segmentleri biraz farklı işte o yüzden kararsızım.

Seat Leon FR yada ST FR biraz daha uzunu bagajı 500 lt olan modeli?

Hyundai Tucson

Furd Kugo

Yeni Tiguan, buna ek Seat Ateca yı da merakla bekliyorum acaba çıktığında fiyatı Tiguanla aynı mı olacak yoksa daha mı düşük olacak sonuçta aynı şasiyi kullanıyorlar Seat Leon FR'ın, Golf'ten ucuz olduğu gibi..

Bunların içinden 2015 Tiguan 122ps motor seçeneği olan ile Leon FR 150psi test ettim.. FR ın hem performansını hem iç ferahlığını beğendim arka koltuk diz mesafesi de oldukça başarılı boyum 188 oldugunu ön plana alırsak tek begenmedıgım bagajı oldu. Bunun içinde Leon ST FR donanım seçeneği var şasi 30 cm daha uzatılmış motor yine aynı ama sanki biçimsiz gibi duruyor kararsızım..

Otomatik şanzıman istiyorum. İstanbul trafiği artık çok yormaya başladı. Motor seçenekleri de 120-150psi arasında arıyorum. Az da olsa performansı olmalı 

Aganta Burina Burinata
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    brainiac
    brainiac's avatar
    Erkek

leon 1.4 tsı var 122 lik şwhir içi sakin kullanımda 7 8 lt den aşşağı düşmüyor az agrasif kullanımda 10 11 lt leri görüyorum eskiden hızlı giderdim gazabasmaya korkar oldum artık düz yolda 180 sabitte 16 lt civarı bence bunuda göz önünde bulundur.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

10 litre falan nedir hocam oturur aglarim zaten trafikde durdugun yerde gidiorsun yazikdir gunahtir :D

Ben 4.5 yakiorum istanbul kopru trafiginde ulan 4 e dusermi die dusunuorum :D siz iyi para gomuonuz valla yakita.

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

116lara bakmanı tavsiye ederim. 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek

hocam ben çok araştırdım eğer az yaksın diyor isen tavsiyelerim  suv modeller dizel  mazda cx-3  öneririm ben hocam sana,  he ucuz diyor isen peugeot 2008 var birde yeni çıkmış olan suzuki vitaraya bak hocam.  bende çok kararsızım skoda  rapid ile başladım   octavia  ,superb , jetta, passat, cc, 2008, mazda3, v40, s60, a4 diye diye çıtayı yükselttik şimdi mazda 3 dizel gelecek diyorlar yıl sonu onu bekliyorum yakıt tüketimi tatminkar ise fiyat ise ideal olur ise kesin gözü ile bakıyorum eğer olmaz ise mazda 3 skyactive yada suzuki vitara o da olmadı qq bak yine kararsız kaldım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek
    bensiz_aglama bunu yazdı

hocam ben çok araştırdım eğer az yaksın diyor isen tavsiyelerim  suv modeller dizel  mazda cx-3  öneririm ben hocam sana,  he ucuz diyor isen peugeot 2008 var birde yeni çıkmış olan suzuki vitaraya bak hocam.  bende çok kararsızım skoda  rapid ile başladım   octavia  ,superb , jetta, passat, cc, 2008, mazda3, v40, s60, a4 diye diye çıtayı yükselttik şimdi mazda 3 dizel gelecek diyorlar yıl sonu onu bekliyorum yakıt tüketimi tatminkar ise fiyat ise ideal olur ise kesin gözü ile bakıyorum eğer olmaz ise mazda 3 skyactive yada suzuki vitara o da olmadı qq bak yine kararsız kaldım.

Şimdi baktım Vitara ya o motora o tork az geldi gözüme fr da bile 250nm tork varken :) Tork araba da bg den daha önemli tabi detaylıca da incelemek lazım..

CX-3 bi nebze daha iyi vitara dan yarın videolarını izleyeceğim. Benimde aklım çok karışık farklı farklı modellere kayıyorum sürekli geçen gidip EGEA ya bile baktım :DD bide EGEA HB merak ediyorum nasıl olacak acaba dün yine Seat a gittim İstanbulda Leon fr yada ST FR yokmuş 2 aya getirebiliriz dediler :D

Aganta Burina Burinata
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam vw polo 1.2 TSI 2015 var , biliyorum aynı sgment değil ancak baktıgım zaman senin için 3 seçenek var

tuscon , tiguan , CX-3

malzeme kalitesi olarak ve iç tasarım olarak tiguan ın daha iyi oldugunu biliyorum ancak dıştan görünüş olarak uscon ile cx 3 biraz daha öncedeler

şimdi 3 modeli tam olarak kıyaslar isek 

2016 Hyundai Tucson 1.6 Style AT   85.000 TL 

2016 Volkswagen Tiguan 1.4 TSI Trend Fun DSG   94.000 TL

2016 Mazda CX-3 1.5 Motion AT   90.000 TL 

hepsinin tam otomatik ve en boş paketlerini seçtim ki aradaki fiyat farkını tam görelim yani aksesuar alsanda bunun üstüne binecek.

Mazda hem dizel hem en az yakan hemde en pahalı araba olmadıgı için yakıt tüketimi ve masraf olarak baktıgımızda en avantajlı araç bunların arasında hyundai en yüksek yakıt tüketimine sahip araba ve dizel seçenekleri tiguan gibi çok pahalı.  yani cimrilikte alırken ve kullanırken mazda önde.

motor gücü olarak baktıgımızda 

Mazda Beygir Gücü 105 HP   0-100 Km Hızlanma 11.9 sn Maksimum Tork 270 Nm

Tiguan Beygir Gücü 150 HP  0-100 Km Hızlanma 9.3 sn Maksimum Tork 250 Nm

Tuscon Beygir Gücü 132 HP 0-100 Km Hızlanma 12.1 sn Maksimum Tork 160 Nm

Burada mazda ile tiguan n yakın değerler sundugunu dizel olmasının avantajı ile mazdanın daha yüksek tork sundugunu ancak maksimum hızda ve 0-100 de tiguan ın önde oldugunu görüyoruz.

Ben şuanda motor seçeneğinden ve yakıtından ötürü tuscon u eledim ve mazda ve tiguan ile devam edeceğim.

mazda Bagaj Hacmi 350 lt  Bagaj Hacmi 470 lt  çoluk cocuk çok eşya varsa mazda seni biraz zorlayabilir , ve 2. elde arabayı satarken tiguanı satman bi hafta mazdayı satman bi ay sürebilir yani 4 katı daha fazla  uğraşırsın.

arabanın iç tasarımı olarak baktıgımızda mazdanın daha teknolojik durdugunu ancak tiguanda çok daha sade işlevsek gözüken konsolun mazdada mersedes gibi sonradan biri oraya LDC monte etmiş gibi durdugunu söylemeliyim. yani gerçekten itici geliyor.

2015-mazda-cx-3-suv-05.jpg (660×495)

2012-volkswagen-tiguan-suv-15.jpg (660×495)

iki araca da bin kararını söyle ver. 80 90 bin tl az para değil.  ama ben ne olursa olsun  alman arabalarını hep 1.  japonları 2.  asyayı 3. amerikanları da 4. olarak görüyorum.

PanxeR tarafından 17/May/16 00:56 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

hocam vw polo 1.2 TSI 2015 var , biliyorum aynı sgment değil ancak baktıgım zaman senin için 3 seçenek var

tuscon , tiguan , CX-3

malzeme kalitesi olarak ve iç tasarım olarak tiguan ın daha iyi oldugunu biliyorum ancak dıştan görünüş olarak uscon ile cx 3 biraz daha öncedeler

şimdi 3 modeli tam olarak kıyaslar isek 

2016 Hyundai Tucson 1.6 Style AT   85.000 TL 

2016 Volkswagen Tiguan 1.4 TSI Trend Fun DSG   94.000 TL

2016 Mazda CX-3 1.5 Motion AT   90.000 TL 

hepsinin tam otomatik ve en boş paketlerini seçtim ki aradaki fiyat farkını tam görelim yani aksesuar alsanda bunun üstüne binecek.

Mazda hem dizel hem en az yakan hemde en pahalı araba olmadıgı için yakıt tüketimi ve masraf olarak baktıgımızda en avantajlı araç bunların arasında hyundai en yüksek yakıt tüketimine sahip araba ve dizel seçenekleri tiguan gibi çok pahalı.  yani cimrilikte alırken ve kullanırken mazda önde.

motor gücü olarak baktıgımızda 

Mazda Beygir Gücü 105 HP   0-100 Km Hızlanma 11.9 sn Maksimum Tork 270 Nm

Tiguan Beygir Gücü 150 HP  0-100 Km Hızlanma 9.3 sn Maksimum Tork 250 Nm

Tuscon Beygir Gücü 132 HP 0-100 Km Hızlanma 12.1 sn Maksimum Tork 160 Nm

Burada mazda ile tiguan n yakın değerler sundugunu dizel olmasının avantajı ile mazdanın daha yüksek tork sundugunu ancak maksimum hızda ve 0-100 de tiguan ın önde oldugunu görüyoruz.

Ben şuanda motor seçeneğinden ve yakıtından ötürü tuscon u eledim ve mazda ve tiguan ile devam edeceğim.

mazda Bagaj Hacmi 350 lt  Bagaj Hacmi 470 lt  çoluk cocuk çok eşya varsa mazda seni biraz zorlayabilir , ve 2. elde arabayı satarken tiguanı satman bi hafta mazdayı satman bi ay sürebilir yani 4 katı daha fazla  uğraşırsın.

arabanın iç tasarımı olarak baktıgımızda mazdanın daha teknolojik durdugunu ancak tiguanda çok daha sade işlevsek gözüken konsolun mazdada mersedes gibi sonradan biri oraya LDC monte etmiş gibi durdugunu söylemeliyim. yani gerçekten itici geliyor.

2015-mazda-cx-3-suv-05.jpg (660×495)

2012-volkswagen-tiguan-suv-15.jpg (660×495)

iki araca da bin kararını söyle ver. 80 90 bin tl az para değil.  ama ben ne olursa olsun  alman arabalarını hep 1.  japonları 2.  asyayı 3. amerikanları da 4. olarak görüyorum.

Mazda nın Media ekranı Mercedes A serilerinden alınmış olmalı :) Bana çok itici geliyor sonradan monte edilmiş gibi, Bu segmentte yine en iyisi Tiguan gözüküyor da Tigununda çok yakıyor bende birde benzinli almayı düşünüyorum.

Seat Ateca yı merakla bekliyorum ama yıl sonu diyorlar hani Seat, VW ile aynı şasiyi kullanıyor ve daha ucuz oluyor acaba Seat Ateca yeni suv modeli Tiguanla fiyat farkı ne olacak?_

Seat Leon ST FR yada sadece FR için ne diyorsun ?

Suzuki Yeni Vitara modeli de bana değişik geliyor dün bir arkadaşın önerisine hitaben bugün incelemesini izledim.

Nomm tarafından 17/May/16 12:03 tarihinde düzenlenmiştir

Aganta Burina Burinata
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Panx öyle bi anlatmışın ki tiguan alasım geldi.  :D

Bu herif marka bağımlısıdır siz yine kendiniz araştırın. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

Panx öyle bi anlatmışın ki tiguan alasım geldi.  :D

Bu herif marka bağımlısıdır siz yine kendiniz araştırın.

Bugün Seat, Hyundai, Suzuki bayilerine bakmaya gittim.

Leon ST FR 150bg modeli;

Ekstra 17" jant, media paketi, ses sistemi ile

82.500 tl fiyat söyledi.

Sadece Leon FR 150bg modeli yine ekstralarla 82.000 tl fiyatı var.

Aralarında sadece kasa farkından dolayı 500 tl oynuyor tabi birde bagaj hacmi değişiyor. ST de ayrıca arka koltukta kol dayama bardaklık vs mevcut oradan bagaja da bir kapak açılıyor.

Hyundai Elantra 1.6 crdi elite dct 136 bg modeli 85.000 tl

Hyundai i30 1.6 T-GDI Sport modeli 177bg manual 80.000 tl

Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Elite DCT 4x4 111.000 tl (Bu beni aşar)

Suzuki Vitara ya da baktım bayisine bana araç çok boş geldi 120bg olup 156Nm tork koymuşlar motora suv a biniyorsun tork yok garip geldi, elantrada bile 300Nm tork var :D

i30 dışında tüm modeller otomatik şanzıman..

Nomm tarafından 17/May/16 17:54 tarihinde düzenlenmiştir

Aganta Burina Burinata
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek

Hocam tam olarak beklentin ne çünkü çok zıt diyebileceğim araç modelleri yazmışsın konuya? Az performanslı olsun, bagaj hacmi ne kadar önemli? Yakıt konusu ortalama kaç litrelerde olmalı ki seni rahatsız etmesin veya önemi var mı senin için? vs vs ..