folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Araba Hararet Yaptı Sanırım

Araba Hararet Yaptı Sanırım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    candemirhalil bunu yazdı

Aklınızda bulunsun. aracınız hararet yaptığında kontak kapatılmaz. araba çalışır vaziyette kenara çekilir ve su eklemesi çalışır durumda yapılır,

Yanlışım varsa düzeltin, istisnalar var ise belirtirseniz bizde bilgili sahibi olalım.

Hararet yapan bir aracin kaputunu acmayin sicak su yuzunuze fiskirip yakabilir. 

Hocam ben kontak kapatilmasindan yanayim aractan zaten dumanlar geliyor:) kapatmazsan iyice hayatin kayar diye dusunuyorum.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    candemirhalil bunu yazdı

Aklınızda bulunsun. aracınız hararet yaptığında kontak kapatılmaz. araba çalışır vaziyette kenara çekilir ve su eklemesi çalışır durumda yapılır,

Yanlışım varsa düzeltin, istisnalar var ise belirtirseniz bizde bilgili sahibi olalım.

Benim bildiğim eğer kaput altından duman gelecek kadar hararet yaptıysa araba uygun bir yere çekilir ve motorun soğuması beklenir kontak kapatıp. Su eklenirken tekrar çalıştırılır. Oda sıcaklığındaki su bile o haldeki (sıcaklıktaki) araca soğuk su etkisi yapabilir. Bazı parçaları catlatabilir. Ama duman çıkmadan ve aşırı ısınma olmadan erkenden fark edilirse yine soğuması beklenir mi bilmiyorum açıkçası.

Birde bayram dönüşünde yol kenarında çok gördüm, hararet yapan arabanın motoruna Allah ne verdiyse su dokenler var sağına soluna her yerine, yapmayın öyle şeyler. Açın bi müzik oturun bekleyin 15 20 dk.

heza tarafından 22/Tem/16 11:52 tarihinde düzenlenmiştir

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    candemirhalil bunu yazdı

Ben arabanın beni yönlendirdiklerini yaptım hocam bana motoru durdurun dedi. :)

Servisteyim şimdi turbodan çıkan boru patlamış. Değiştirmişler, test ediyorlarmış. Bakalım kaç girecek. :))

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı
    candemirhalil bunu yazdı

Servisteyim şimdi turbodan çıkan boru patlamış. Değiştirmişler, test ediyorlarmış. Bakalım kaç girecek. :))

MErak etme o kadar çok tutmaz 100 lira ver tokatla geç .)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı
    tolgasen bunu yazdı
    candemirhalil bunu yazdı

MErak etme o kadar çok tutmaz 100 lira ver tokatla geç .)

Gecen gün ücretsiz direnaj seti ve motor koruma işlemi yapıcaz dediler, 350 lira aldılar hocam. Bunun icin baya sokarlar diye düşünüyorum acımasız çok ibneler. 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
Toplam Hit: 2705 Toplam Mesaj: 26
hararet