folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Araba Karteri Delindi Sanırım

Araba Karteri Delindi Sanırım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Dün izmirde çok yağmur vardı 4 kişi konsere giderken bayraklı istasyonun orda tümsek demiyecem TEPE yapmışlar biraz hızlı girdim yağmurda olunca duramayıp aracın altını çarptım ciddi bir şekilde. 

Ön tampon kırıldı birde yağ lambası yanınca direk sağa çekip durdum. Alt taraftan oluk oluk yağ akınca karanlıkta tam göremedim ama karteri deldim sanırım.

Edit:

Sanayiye çektirdik. 

janni tarafından 05/Mar/16 13:46 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=FhehPRPmXDk

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam çok geçmiş olsun. Zannediyorum masrafı fazla olacak. Kaskonuz varsa umarım perte çıkarmaz.

Karter + Yağ Pompası değişecek muhtemelen. Ön tamponda ne kadar hasar var bilmiyorum ama umarım radyatörü çatlatacak kadar hasar almamışsınızdır. Ek olarak çok çok uzak bir ihtimalle rot ve salıncakları da kontrol ettirmekte yarar var.

Ne tip sorunlar ile karşılaşacağınıza dair bir fikir vereyim dedim. Aracınızı hemen sağa çekmeniz iyi olmuş, umarım hemen motoru kapatmışsınızdır. Süper benzinli araçlarda bir miktar dayanım olmasının yanı sıra dizel araçlar yağsız çalışmaya gelmezler, servis elemanlarının deyimi ile "motoru kucaklayabilirdiniz" :)

Tekrar geçmiş olsun.

Yukarı.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Hocam çok geçmiş olsun. Zannediyorum masrafı fazla olacak. Kaskonuz varsa umarım perte çıkarmaz.

Karter + Yağ Pompası değişecek muhtemelen. Ön tamponda ne kadar hasar var bilmiyorum ama umarım radyatörü çatlatacak kadar hasar almamışsınızdır. Ek olarak çok çok uzak bir ihtimalle rot ve salıncakları da kontrol ettirmekte yarar var.

Ne tip sorunlar ile karşılaşacağınıza dair bir fikir vereyim dedim. Aracınızı hemen sağa çekmeniz iyi olmuş, umarım hemen motoru kapatmışsınızdır. Süper benzinli araçlarda bir miktar dayanım olmasının yanı sıra dizel araçlar yağsız çalışmaya gelmezler, servis elemanlarının deyimi ile "motoru kucaklayabilirdiniz" :)

Tekrar geçmiş olsun.

Yukarı.

50 metre gidince bir yağ ışığı yanaryanmaz durdum hocam kontağı kapadım oraya parkettim. Sabah çekici çağırıp sanayiye çektirdim bakalım ne masraf çıkacak.

Saol üstad.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Karter söküldügünde az cok bilgi sahibi olursun. Yuksek fiyat cikar ise kasko dan yaptir..kaskodan yaptiracaksan yetkili servise cektir..

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı

Karter söküldügünde az cok bilgi sahibi olursun. Yuksek fiyat cikar ise kasko dan yaptir..kaskodan yaptiracaksan yetkili servise cektir..

Sözüm meclisten dışarı Yetkili serviste nasıl olsa kasko parasını verecek diye otu boku değiştirdik diyor ama gerçekte değiştirmiyor fakat faturayı şişiriyor bilerek. Yarın öbür gün arabayı satarken adam plakadan hasar sorgulama yapıyor araba pert olmuş kadar hasar gözüküyor.

Başımıza geldi. 2003'TE Toyota Corolla aldık satarken satıcı dediki sağ arka çamurluk kazadan dolayı değişti faturalarını vs saklamış neyse götürdük sanayiye usta çamurluk değişmemiş macunlanıp tekrardan boyanmış dedi. Bunu yapan Toyota yetkili servisi.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    THT2005 bunu yazdı

Sözüm meclisten dışarı Yetkili serviste nasıl olsa kasko parasını verecek diye otu boku değiştirdik diyor ama gerçekte değiştirmiyor fakat faturayı şişiriyor bilerek. Yarın öbür gün arabayı satarken adam plakadan hasar sorgulama yapıyor araba pert olmuş kadar hasar gözüküyor.

Başımıza geldi. 2003'TE Toyota Corolla aldık satarken satıcı dediki sağ arka çamurluk kazadan dolayı değişti faturalarını vs saklamış neyse götürdük sanayiye usta çamurluk değişmemiş macunlanıp tekrardan boyanmış dedi. Bunu yapan Toyota yetkili servisi.

Ben sadece tavsiyede bulundum. Disarida is yaptirip solugu bende alan cok musterim var.. Tercih kendisinin..

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

tamponu bilemem o bakatlitçinin el emeğine kalmış ama 3 litre yağ 30 lira. karterin de dökümcüde onarımı 50 lira sanayide.

ucuz yollu kurtulmaya bak. gerekirse sen koşuştur sanayide . değilse sağlam fiyat çıkar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek

Araban ne?

Renault karter değişimini 2750 ye yaptı, yüksek kalan logar kapağı deldi karteri. sanayide ucuz yollu yaptırabilirsin ama bence götür servise orjinal yapsınlar çıksın. sigorta firması belediyenin kusuru varsa ve o gece senin gibi bir çok araçta bu durum meydana geldiyse belediyeden rücu eder masrafı

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

vallaha sasırdım hocam konuya yapılan bazı yorumları görunce cunku karter delındı dıye perte cıkartan sıgorta sırketını ilk defa gördum serviste yaptırma hasar kaydı gösterırler garantisi yoksa cık bir dısardan fiyat al servise son care bakın derım. illede serviste yapılacaksa kaskodan yaptırmamızı önerırım tutar kadar hasar kaydı olustururlar bosuna sıcılı temız aracınızın sıcıl kaydı olur

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Karter delinmis perte cikaran olmus radyatörü delen olmus rot besikleri dagitan olmuş. Daha neler daha neler. Airbagler falan acilmadi mi :)))

Onerim kaskodan yaptırma hocam kaskonu bozma. Sana maksimum 1000 lira masrafi olur. Gecmis olsun. 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
Toplam Hit: 2680 Toplam Mesaj: 13
teknik servis otomobil izmir araç volkswagen karter delik yağ akıtma