folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Arabalar Hakkında.

Arabalar Hakkında.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    AnaMuhalefet bunu yazdı
    zigana bunu yazdı
    MeTiN_7 bunu yazdı

araclar konusunda bende yardımcı olabılırım oto tamırcısıyım

kaportası en sağlam en güvenli araç hangileri mesela ?

Hummer falan almayacaksan tabi ki Amerikan arabaları :)

Şöyle ki fiat, renault gibi teneke modellere tampondan ya da yandan hafifçe çarpın bir sizin araca bakın bir de karşı tarafa ya da  en iyisi direkt karşı tarafta oluşan hasara bakın zaten sizin araçta bir şey yoktur.

hiç bişey anlamadım bu mesajda. teneke reno iyi mi kötü mü. alayı plastik bizim arabanın vurdularmı içeri girip çıkıyor plastik kısımlar çok sert değilse kırılmıyor

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ONEMINUTE
    ONEMINUTE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Motorlu Tasitlar Bolumu olsun hatta vergi alinsin o_0

;ATATÜRK"ÜN FEDAİ ORDUSU {AFO}; # ATATÜRK Öldümüki? Atatürkçüler Ölsün... #
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek
    FOXXLY bunu yazdı
    AnaMuhalefet bunu yazdı
    zigana bunu yazdı
    MeTiN_7 bunu yazdı

Şöyle ki fiat, renault gibi teneke modellere tampondan ya da yandan hafifçe çarpın bir sizin araca bakın bir de karşı tarafa ya da  en iyisi direkt karşı tarafta oluşan hasara bakın zaten sizin araçta bir şey yoktur.

hiç bişey anlamadım bu mesajda. teneke reno iyi mi kötü mü. alayı plastik bizim arabanın vurdularmı içeri girip çıkıyor plastik kısımlar çok sert değilse kırılmıyor

reno benım gozumde dıger volvo saab tarzı araclara kıyasla berbat denılecek kadar kotu ndn dersenız dedınıgz gıbı butun aksam plastkten oluyor nerdeyse kaput dedıgım yerlerı bıle yakında kagıttan yapıcaklar zaten oyle gelıyor ama arkadaslarımında deıgı gıbı aslında bır arac bolumu acılsa ıkıncı el arac ve parca bolumude olsa gercekten super olur :)

gecen gunku yasadan sonra dızel arac alanlar ve almıs bulunanlar ozellıkle yuksek motorlu dızel arac sahıplerının ocagına ıncır agcı dıktı devlet :D dogaya fazla karbondıyoksıt verenler vergılerı sanırım daha yuksek olucak tam okumadım cok vergı odeme soyle olucak dızel>benzın>lpg en az lpg sahıplerı odıycek :)

MeTiN_7 tarafından 25/Eki/13 22:33 tarihinde düzenlenmiştir

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    MeTiN_7 bunu yazdı
    FOXXLY bunu yazdı
    AnaMuhalefet bunu yazdı
    zigana bunu yazdı
    MeTiN_7 bunu yazdı

reno benım gozumde dıger volvo saab tarzı araclara kıyasla berbat denılecek kadar kotu ndn dersenız dedınıgz gıbı butun aksam plastkten oluyor nerdeyse kaput dedıgım yerlerı bıle yakında kagıttan yapıcaklar zaten oyle gelıyor ama arkadaslarımında deıgı gıbı aslında bır arac bolumu acılsa ıkıncı el arac ve parca bolumude olsa gercekten super olur :)

gecen gunku yasadan sonra dızel arac alanlar ve almıs bulunanlar ozellıkle yuksek motorlu dızel arac sahıplerının ocagına ıncır agcı dıktı devlet :D dogaya fazla karbondıyoksıt verenler vergılerı sanırım daha yuksek olucak tam okumadım cok vergı odeme soyle olucak dızel>benzın>lpg en az lpg sahıplerı odıycek :)

Yalnız sanki yeni alanlar için uygulanmaya başlayacak diye duydum bende. Yani eskiden elinde olanlar mağdur olmaması lazım ( tam da emin değilim )

Bir hurda yasası iki bu, çıktı mı çıkacak mı, çıkarsa ne şekilde olacak bir karar vermediler gitti.

@foxxly 

Yalnızca genelledim Reno ve fiatı kötüledim kaporta ve şasenin zayıflığı açısından ( her marka modeli için geçerli değil tabi )

Eski Amerikan arabalarının şaseleri inanılmaz güçlü oluyor asıl amaç onu belirtmekti.

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek
    AnaMuhalefet bunu yazdı
    MeTiN_7 bunu yazdı
    FOXXLY bunu yazdı
    AnaMuhalefet bunu yazdı
    zigana bunu yazdı
    MeTiN_7 bunu yazdı

Yalnız sanki yeni alanlar için uygulanmaya başlayacak diye duydum bende. Yani eskiden elinde olanlar mağdur olmaması lazım ( tam da emin değilim )

Bir hurda yasası iki bu, çıktı mı çıkacak mı, çıkarsa ne şekilde olacak bir karar vermediler gitti.

@foxxly 

Yalnızca genelledim Reno ve fiatı kötüledim kaporta ve şasenin zayıflığı açısından ( her marka modeli için geçerli değil tabi )

Eski Amerikan arabalarının şaseleri inanılmaz güçlü oluyor asıl amaç onu belirtmekti.

üşenmedım bak arastırdım buyrun okuyalım hep beraber :D

http://haber.gazetevatan.com/arac-sahipleri-dikkat-kriterler-degisiyor/578677/1/gundem

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gn_Star
    Gn_Star's avatar
    Erkek
    Gn_Star bunu yazdı

hocam mesela almanyadan araba getirticez diyelim bunu nası yapıcaz bir de mobile.de diye bi internet sitesi var almanların sahibinden.com'u gibi bişey 250 euro ya bmw ler var o arabaları türkiyeye getircek olsak bize kaça patlar acaba ?

Değişim, başarısızlığı gidermenin ilk adımı. Başarıya her yolla ulaşabiliriz ama girişi tektir o da değişim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek
    Gn_Star bunu yazdı
    Gn_Star bunu yazdı

hocam mesela almanyadan araba getirticez diyelim bunu nası yapıcaz bir de mobile.de diye bi internet sitesi var almanların sahibinden.com'u gibi bişey 250 euro ya bmw ler var o arabaları türkiyeye getircek olsak bize kaça patlar acaba ?

almanyadan arac getırebılmeız ıcın oncelıkle o ulkenın vatandas hakkına sahıp olmanız gerekıyor o zaman dedıgınız buldugunuz fıyatlara ıstedıgınız aracı getırebılıyorsunuz gumrukten cok rahat gecebılıyor fakat soyle bır kotu yanı var her 3 yada 6 ayda bır gumrukten gırıs cıkıs yapması gerekıyor eger yapmam ben bu aracı burda kullanırım dıyecek olursanızda turkıye vergısını oduyorsunuz (oda turkıyedekı fıyatına yakın bır fıyat oluyor) o zaman gonul rahtlıgıyla kullanabılıyorsunuz

Toplam Hit: 3486 Toplam Mesaj: 38