folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Araç Tercihi İçin Fikir İstiyorum.

Araç Tercihi İçin Fikir İstiyorum.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    sezeruludag bunu yazdı:
    -----------------------------
    Burada olmayan araclardan birini.soyleyim memnun kalirsinda tahmin edebiliyorum Toyota Avensis bu modelde aklinda bulunsun ford mondeo veya honda accord almani isterdim parca ve kalite bakimindan araclari degerlendirirsek bu ikisi gayet uygundur. Yakit konusu benim icin herzaman onemli malum ulkemizin benzini cok ucuz nasil cok yakarim diyee dusunuyorum :) ama motor seceneklerini dusunursek muhtemelen 2.0dan asagi olmayacaktir. oyuzden ekonomik yakiyor diyemem, Tavsiye etmemin en onemli yani yapildigi ulkeler ford alman uretimi ki ulkemizde de koc sayesinde uretimi olan marka bana guven veriyor. Bu yuzden tavsiye ederim...
    Ford amerikan arabasi degil miydi hocam.?

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

ozaman 3.2lt relik bi eski gran cherokee al tak lpg babalar gibi gez dur , benzin resmen yiyo meret arkadaşımda var v8 lisi 5.2 lt lpg bıle yıyo 3.2si biraz daha az olsa gerek, yada land rover al derim hoca eski freelanderlar 2lt kasa zaten tak onada lpg 120 130bg araç yeterde artar bile (şahsi fikirlerim (: )

araç olarak düşünüyorsan illaki honda & toyota ; bu ikisinden şaşmicaksın nokta (: hadı allah gönlüne göre versin inşallah 

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

arkadal d sınıfında şu accorda bitiyorum ama aracın son sahibi labilirsin elinde kalır çok yakar ama o şekli için değer be satarken 3 ayda satarsın biraz da zararına satarsın.. 

İmzalar Kaldırılsın!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kalaman
    Kalaman's avatar
    Erkek

Renault-Fluance
    Honda-Civic
    Volkswagen-Jetta
    Volkswagen-Golf

Ben olsam bunlardan tercih ederdim hocam. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

30 bin civarı ford focusun 2009-11 modellerini araştırıyorum ben de.otomobil konusunda hatırı sayılır bilgim yok ama kullanıcılar geniş iç hacim ,yakıt  vs konularında öneriyorlar.

bu konularla ilgilenenler chevrolet cruze hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum. kasası hoş,güzel ama kullanım konusunda ne gibi avantaj/dezavantajlar var?

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

bigwave bunu yazdı:

30 bin civarı ford focusun 2009-11 modellerini araştırıyorum ben de.otomobil konusunda hatırı sayılır bilgim yok ama kullanıcılar geniş iç hacim ,yakıt  vs konularında öneriyorlar.

bu konularla ilgilenenler chevrolet cruze hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum. kasası hoş,güzel ama kullanım konusunda ne gibi avantaj/dezavantajlar var?

chevy cruze dan uzak dur birader

fabrikasına çok şikayet gidiyordu onun hakkında devam ediyor...

vw passat veya honda civic al daha iyi...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

c0der bunu yazdı:

iriler genelde e-class a biner:

http://www.sahibinden.com/mercedes-benz-e?a5_min=1999&price_min=1000&a5_max=3000&viewType=Gallery&price_max=35000

ama kmler çok fazla :) tabii zevk meselesi, ayrıca satmaya kalktığında da zor satarsın...

illaki d-class olcaksa jetta fln bak

eklediğin araçlar tıfıl işi bana göre

E dediğin 2.5 motor üstünden başlar hocam 

ayrıca o kadar da iri değiliz E araç ve üstü araç alınacaksa arkada oturmak gerekir bana kalırsa ayrıca.

WAG'a karşı da alerjim var hocam ya baya bir önyargılıyım beğenemiyorum araçlarını audi a5 hariç:)

sezeruludag bunu yazdı:
    Burada olmayan araclardan birini.soyleyim memnun kalirsinda tahmin edebiliyorum Toyota Avensis bu modelde aklinda bulunsun ford mondeo veya honda accord almani isterdim parca ve kalite bakimindan araclari degerlendirirsek bu ikisi gayet uygundur. Yakit konusu benim icin herzaman onemli malum ulkemizin benzini cok ucuz nasil cok yakarim diyee dusunuyorum :) ama motor seceneklerini dusunursek muhtemelen 2.0dan asagi olmayacaktir. oyuzden ekonomik yakiyor diyemem, Tavsiye etmemin en onemli yani yapildigi ulkeler ford alman uretimi ki ulkemizde de koc sayesinde uretimi olan marka bana guven veriyor. Bu yuzden tavsiye ederim...

Avensis'in bundan önceki iki kasasıda hoşuma gitmiyor hocam ya yoksa Toyota motor var kötü diyemem.

Daha fazla uzun yol yaptığım için aslında büyük motor daha ekonomik oluyor diyebilirim sebebi de 1.5 ton civarı bir araç 1.6 100-120 bg arası bir motoru yüksek hızlarda fazla zorluyor ve daha fazla yakıt yakmaya sevkediyor.Ayrıca büyük motor yüksek beygirli atmosferik motorla daha güvenli sürüş ve sollama sağlıyor.

Ama c ve b sınıfı için düşük hacimli motor herzaman tercihim olmuştur.

WALLACEs bunu yazdı:

İllede Passat

2002 üstü kasalar artık çakal kasaya dönüşmeye başladı onun için uzak duruyorum bir de vw:/

murdery bunu yazdı:

audiden başka araba tanımam dicem ama zor biraz o paraya :) audi a6 yakışır 

bütçe sınırlı a6 olsa o fiyata yok demem hele bi a5 olacak ki ah:)

DestinatioN bunu yazdı:

alakaya maydanoz olacak biraz, affına sığınarak :)

araç 5 kapıdır ve hayalimdir su an kendileri

giulietta

ahh juli ahh.

çok güzel bir sevgili bir de çok para bulursam sevgilime hediye edeceğim araba:)

BarisYigit bunu yazdı:

Accord , A6 , 159 , 9-3 , S60  hoş arabalardır hocam.

Kalıbına göre :)

159 var eniştede satacak oluyor 45 diyo mezemen! ama kral araba da harab ederim o arabayı ben

saabı alırsam artık evlenirim de onunla o derece fena piyasası:) s60 eski kasaya yeter anca o da mağara arabası gibi yenisinin yanından geçemez utançtan:)

ZaZu bunu yazdı:

bence bu araçların hiçbirini tercih etme...

1.2.3 araçlar ikinci eli neredeyse hiç olmayan arabalar heleki sonata.. Accord çok yakıyor hiç gitmiyor.

Ford un Focus ve fiesta modelinden başka arabalar başarızlıkla sonuçlandı. Ama yerinde olsam bir önce ki karoser focus dizel alırım. D segmentinde takılı kalma

Navara takoz gibi bir araba göründüğü gibi değil..

SSanyoung hakkında bilgim yok..

Passat bakabilirsin.. Vectra C bak diyecem ama modelin kronik sorunu yağ yakıyor.

Toyota Corolla daha yeni modellerden kasa kodu aklıma gelmedi şimdi.

Sonata'da hemfikirim ama bu araçlar D segmenti hocam bunların piyasada olacağı bu kadar sonuçta audi bmw vw değil alıcısı çok olsun. Kendine göre de bir piyasası var.

Navaranın takozluğunu duydum hocam 

Ssanyong Kore malı 4*4 üzerine uzman mercedes motor ve şanzuman kullanılıyor araçlarında beğeniliyor ancak piyasası daha oluşmadı.

Passat dediğim gibi antipatim var.

Vectra C kronik sorunları fazla olan bir model onun için pek sıcak bakmıyorum açıkcası.

Neobantist bunu yazdı:

30 bin tl bütçen var ve listende tek bir vw yok.

vw bana ters hocam.ısınamadım bir türlü

VW Amarok'da pahalı hocalar bütçemi aşıyor ala almak isterdim.

yemillie bunu yazdı:

30 bin daha biriktir , ehende gel bunu al http://www.renaultelektrikliaraclar.com/page.aspx?id=2082

sonra yıllık 10000 km sınırlı bilmem kaçbin avroya bataryamla dünya turuna çıkayim de mi:)

MaviGozluDev bunu yazdı:
    sezeruludag bunu yazdı:
    *
    Ford amerikan arabasi degil miydi hocam.?

Merkezi ve sahibi Amerikalıdır da aslında avrupa için üretilen fordlar almanyada üretilir ve teknoloji ve yaklaşım olarak Alman arabası denilebilir.

Clostridium bunu yazdı:

ozaman 3.2lt relik bi eski gran cherokee al tak lpg babalar gibi gez dur , benzin resmen yiyo meret arkadaşımda var v8 lisi 5.2 lt lpg bıle yıyo 3.2si biraz daha az olsa gerek, yada land rover al derim hoca eski freelanderlar 2lt kasa zaten tak onada lpg 120 130bg araç yeterde artar bile (şahsi fikirlerim (: )

araç olarak düşünüyorsan illaki honda & toyota ; bu ikisinden şaşmicaksın nokta (: hadı allah gönlüne göre versin inşallah 

30 Bin  tlye grand cherokeeyi bırak oturan buzağı bile alamam hocam naaptın:)

freelander ucuz da piyasa sorunu var ve pahalı bakım maliyeti varmış.

BosphorusPasha bunu yazdı:

arkadal d sınıfında şu accorda bitiyorum ama aracın son sahibi labilirsin elinde kalır çok yakar ama o şekli için değer be satarken 3 ayda satarsın biraz da zararına satarsın.. 

Hocam öyle zırt pırt araba değişecek değilim aldığım zaman 1 yılı deviririm ve her an arabam satılıktır yani ani durumda satarım gibi bir kaygım yok  koyarım ilanımı 3 ay biner o ara satarım dert deği benim için.

Kalaman bunu yazdı:

Renault-Fluance
    Honda-Civic
    Volkswagen-Jetta
    Volkswagen-Golf

Ben olsam bunlardan tercih ederdim hocam. 

---------------------------

D sınıfı hocam ya bunlar ufak kalıyor.

ve D sınıfını istememin bir diğer sebebi de "kelepir" olması yani bugün 50 bin tl ye aldığınız bir c segmenti araçta bulunan donanım ve konfordan fazlasını 2. el bir D de bulabilrsiniz ve bir diğer iyi tarafıda herkesin bindiği bir araca binmiyor olursunuz.

bigwave bunu yazdı:

O kasaları seviyorum hele ki hb modellerini aslında temiz az kmli dizel bir focusda düşünebilirim ama çok iyi fiyatlı bulmam gerek almam için.

Başka öneriler var mı beyler.

2 önceki kasa bmw 5 serisine ne dersiniz? 

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ikitane araba var almak ıstersen 2007 toyota auris comfort  ve opel astra 2011 enjoy plus modeli .. 

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı:

ikitane araba var almak ıstersen 2007 toyota auris comfort  ve opel astra 2011 enjoy plus modeli .. 

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    irem27
    irem27's avatar
    Dişi

Digerlerine gore Sorento guzel . 

There was an irem come unto the earth,born in the holy land of Pennsylvania,raised in the mystical east of Allentown.She believed she had the power to help herself and all mankind,so that others saw her power and came to her to be healed of their troubles and their many diseases.
Toplam Hit: 2865 Toplam Mesaj: 26