Araç Yakıtı Artması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    seagate189 bunu yazdı

Lastiklerimide yeni aldim zaten yakitin dusmesini beklerken artti sanirim sorun shell  ve soguk hava

Ama shell de araba daha atik hissediyorum 

Opette o kadar atik değil

seat ibiza 1.4 aracım var hocam, servis ısrarla opetten almamı söylüyor ben şunu iddia edebilirim opetin yakıtları daha sakin yanıyor araçta performans düşüşü hissediyorum araba daha sakin oluyor. Shell bir tık daha iyi  ama en iyisi bp 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    seagate189 bunu yazdı

Lastiklerimide yeni aldim zaten yakitin dusmesini beklerken artti sanirim sorun shell  ve soguk hava

En temel değişkenler diğer arkadaşların bahsettiği gibi "Soğuk" ve "Kış Lastikleri"

Yanı sıra senin arabanın gazına biraz daha sert basıyor olman.

Zira iki firma benzini arasında senin benim gibi halk insanının anlayabileceği kadar performans farkı olsa reklamlarda "bizimkinin performansı 5 basar" diye reklam yaparlardı. Zira biri benimki tasarruflu dediği yakıt ötekinden %1 daha az yakıyormuş onunda fiyatı %10 falan daha fazla düşün artık orasını.

Onun dışında etken çok tabiki ama gözle görülür etkiler yaratacak olanlar bunlar.

Yanı sıra depolarınızın yarıdan aşağıda olmamasını bende tavsiye ederim ama benim tavsiye sebebim depo kirliliği değil. Malum 1999 da büyük bir deprem yaşadık hayatta kalanlar günlerce sokaklarda yattı kalktı(bende). Ancak hava kış eğer deprem olurda hayatta kalırsanız emin olun bu sefer soğuktan öleceksiniz. Bu sebeple sadece kendinizi değil çoru çocuğu düşünerek hareket edin. Arabanıza bir battaniye, jumbo boy çöp poşedi(yağmurluk veya çadır gibi kullanmak için), ip(20 mt kadar her nevi ihtiyaç için) bulundurun. Deprem artık 18 yıl daha yakın.

Anıl
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek
    seagate189 bunu yazdı

Yorumlariniz tavsiyeleriniz icin tek tek teşekkürler.

Shell v power nitro almistim yakiti güzel yani cekiş değişti hissediyorum yol azaldi 

Soguk havanin zaten etkisi varmış 

+ lastiklerim 1 aylık yeni aldim yeni olduğundan yol tutuşu arttığından yakitta arttı 

Teşekkür ederim herkese

Dediğim gibi hocam Shell V power niro performansı çekişi arttırı ve yakıt olarak artar diğer yakıtlara göre biraz dahaz az götürür. Burda karar sana kalıyor :) Kazasız belasız sürde hocam :) 

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

benimde 1,3 multijet aracım 6,0 dan 8,5 lere fırladı soğuk havalarda. tabi kışın trafikte baya bi arttı. artı olarak sabah akşam 20 dakika ev ve işyerinde sokak aralarında 1 ve 2 vites ile park yeri arama derdi. 10 olmadığına şükrediyorum.

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

benim tüketimde arttı hem bakımı geldi hem soğuk hergün gittiğim yol 6-7 km bunun 2 km benzinle gidiyo içim yanıyo :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Teşekkür ederim herkese Allah kaza bela vermesin kimseye 

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

Herkes gibi bende shell diyorum farkini cok fazla belli ediyor

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    the_COMMANDO
    the_COMMANDO's avatar
    Erkek

Öncelikle lastik havasini kontrol et kesinlikle eksilmiştir. düsuk basinc daha fazla surtunmeye sebep olur bu arabayi hantallaştirir hali ile daha gazla gaza yuklenirsin

Yakiti shell save den al 

Würtin yakit katkisi diger 15 liraliklarla bir tutma 1 tane al kullan 

Son olarak sabah 2 dakika rolantide calistir

Gozle gorulur fark olur 

Dalımızı Kıranın Ormanına DÖK BENZİNİ YAK HEPSİNİ
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kardelen442
    kardelen442's avatar
    Erkek
    Cia bunu yazdı

Herkes gibi bende shell diyorum farkini cok fazla belli ediyor

Basgan shell farkini belli ediyor demissinde

Shell yakiti nerden aliyor.

kirikkale,samsun,trabzon,izmir,mersin,batman,

Kocaeli dolum tesislerine urunler nerden geliyor.

Arastir istersen

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolvadinli
    Bolvadinli's avatar
    Erkek
    seagate189 bunu yazdı

Aynen de öyle hocam. Bende sayısız tecrübe edindim, shell de daha performasnlı lakin daha  çok yakar, opette ise daha pasif ama az yakar. ben hangisi rast gelirse onu alıyorum. Bana shell motor için daha iyi opet de cep için geliyor. bende karışık biniyormum.

Toplam Hit: 2877 Toplam Mesaj: 31
yakıt