folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Aracını Bağladığı Aileye Kendi Arabasını Veren Polis

Aracını Bağladığı Aileye Kendi Arabasını Veren Polis

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

Trafik denetlemesinde aracını bağladığı aileye kendi özel aracını tahsis eden polis memuru Barış Karabatak'a Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, törenle teşekkürname verdi. Kahya, polis memuru Barış Karabatak'ın davranışının tüm emniyet teşkilatına örnek teşkil ettiği için kutladı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Gemlik İstasyon Amirliği’nde görevli polis memuru Barış Karabatak ve ekip arkadaşı geçtiğimiz 16 Mayıs’ta Regaib Kandili gecesinde Bursa-Yalova karayolunda alkol denetimi yaptı. Karabatak, saat 21.30 sıralarında Sakaryalı iş adamı Göksel Sipahi'nin (31) kullandığı otomobili durdurdu. Aracın belgelerini inceleyen 38 yaşındaki Karabatak, ruhsat sayfalarından birinin eksik olduğunu fark ederek, otomobili trafikten men etti. Sipahi, Balıkesir’in Balya ilçesinde askerliğini yapan oğlu Gökhan Sipahi’nin nişanlısı Bilgenur Bıçak ile oğlunun tezkere törenine gideceklerini söylereyerek, trafik polislerinden aracı bağlamamasını rica etti. Ailenin, ısrarı sonucu polis memuru Barış Karabatak, ‘Bugün Regaib Kandili Gecesi’ diyerek bir süre önce aldığı sıfır otomobilini aileye tahsis etti. Vatani görevini yapan Gökhan Sihpahi’yi alan aile, ertesi gün sabahın erken saatlerinde polis memuru Karabatak’a aracını teslim etti.

Polis memuru Karabatak’a bugün Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, teşekkür belgesi verdi. Karabatak’ın davranışının Türk polis teşkilatına örnek olacağını belirten Bursa Emniyet Müdürü Kahya “Barış, 16 Mayıs saat 21.30’da uygulama yaparken mutlaka işlem yapılması gereken, içerisinde bir ailenin bulunduğu otomobili bağlıyor. Ailenin mağdur olmaması için Barış, kendi özel aracını aileye tahsis etti. Bu örnek davranışı nedeniyle arkadaşımızı teşekkürname ile ödüllendiriyorum. Kendisine sağlıklı, uzun ömürlü ve başarılı görevler temenni ediyorum. Bütün Türkiye emniyet teşkilatına örnek bir davranış olduğu için kendisini kutluyorum” diye konuştu.

MÜDÜRNÜMÜZ BENİ ONURLANDIRDI

Kahya’nın makamındaki teşekkürname töreninde konuşan Barış Karabatak ise olay gecesini şöyle anlattı: “Olay günü Bursa isitkameti 26’ıncı kilometrede alkol kontrolü yapmaktaydım. Aracı durdurup, sbürücüye alkol kontrolü yaptıktan sonra, evraklarını kontrol ettik. Trafik belgesinin olmadığını farkettik. Kendisine 23’üncü maddeden aracı bağlamam gerektiğini söyledim. Aile, ısrarlı davrandı, kendilerine bir hafta müsade etmemi söyledi ama kendilerine 23’üncü maddeden izin verilemeyeceğini ve aracı trafikten men etmem gerektiğini söyledim. Tüm ısrarlarına rağmen, araçlarını trafikten men ettim, çünkü görevim bunu yapmamı gerektiriyordu. Görev bitiminden sonra da aileye, kendi aracımı verdim. Benim aracımla Balıkesihir’in Balya ilçesindeki askerdeki oğullarını alıp geldiler. Sabah 06.00 civarında da aracımı bana teslim ettiler. Sayın emniyet müdürümüz beni oldukça onurlandırdı.”

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

bu bu abinn face profili :D
    https://www.facebook.com/profile.php?id=568724455

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Makedon
    Makedon's avatar
    Erkek
    Görevinin gereğini yapan, mesleğine saygılı, karşı tarafın mağduriyetini anlayan vicdan sahibi bir insan bu davranışı yapar, helal olsun.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Bizim semtteki  polislerde şahin veya doğan araba görmesin, it muamelesi yapıyo hemen..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Bizim semtteki  polislerde şahin veya doğan araba görmesin, it muamelesi yapıyo hemen..

ne yapıyorlar hoştmu diyorlar :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MustyKTE
    MustyKTE's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

töbeee :|

hşşşt.. instagram.com/m.cebecioglu
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeynelbey
    zeynelbey's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    CEO bunu yazdı

ne yapıyorlar hoştmu diyorlar :D

:D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

insanlık ölmemiş mi ne?

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Helal olsun böyle polislerin olması sevindirici

www.kriptopedi.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

bu haberi yapan zihniyeti *ikeyim

bunun insanlıkla fln alakası yok

ruhsatta 1 belge eksik diye arabamı kapatılır amk salakları

siz gidin önce trafikte 20 senedir vizesiz olan araçları gidin kapatın dallamalar

birde yaralı parmağa işemiş gibi gösterilerek haber yapmışlar arkadaş...

iş adamı rüşvet vermemiştir o yüzden kapatmıştır pezevenk...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

siz gidin önce trafikte 20 senedir vizesiz olan araçları gidin kapatın dallamalar

Hocam iyi hoş diyorsun da...

Araç sahibi olmak, sorumluluk almaktır. Kullandığın aracın içine oturup sadece onu sürmek yetmiyor malesef. Belgelerini, bakımını, kontrollerini ve vergisini de yaptırman, elinin sürekli aracının üzerinde olması gerekiyor. Ondan sonra da ağlıyorlar bir belge eksik diye araç bağlıyorlar diye. Bağlayacaklar tabi hocam, sen insanlara "hadi git ama yaptır" dersen, o iş olmaz bilesin. Yaptırım olmak zorunda ki herkes olması gerekeni yapsın. Ayrıca bu sadece bizim ülkemize has bir şey değil, bütün her yerde böyle.

Bir de kayıp olan sayfa, haberden anladığım kadarıyla aracın trafiğe çıkabilir izninin olduğunu gösteren sayfa. Bırak da o sayfa için araba bağlasınlar hocam, yapma sen de. Ben de polislerden pek hoşlanan bir kişi değilim, ancak yiğidin hakkını da yiğide vermek gerek. Bu örnek davranışı yapacak polis var mıymış diye sordum kendime açıkcası.

Onu sorgulamadan evvel, kimlere kimlere araba satıyorlar, ehliyet veriyorlar, ona bir bak önce. Trafikte pek çoğumuzun karşılaştığı insan siluetlerini bilmiyor muyuz? Adam en küçük bir olayda elinde sopa ile arabadan iniyor, kapıları tekmeliyor. Sonra da polisi görünce "abi küfretti, abi şöyle oldu böyle oldu..." Bugün ehliyet alabilmek için ilkokul mezunu olmak bile yetiyor deniyor, ama benim düşünceme göre okuduğu okula göre değil, aldığı terbiyeye göre ehliyet vermek gerekiyor. Adam geliyor çarpıyor, ben "iyi misiniz" diye soruyorum, adam suçlu olduğu halde bana çıkışıyor. Sonra gel de gömme kafayı...

Neyse, ben biraz doluyum galiba bu konulardan ötürü. Kafanızı da şişirmeyeyim, kusura bakmayın :)

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

cahilce yorumlar yapmayalım lütfen

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 4845 Toplam Mesaj: 35