Aradaki Fark Nedir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Selamlar arkadaşlar, badusb yapmak istiyorum, şu iki model arsındaki farka aklım takıldı;

https://www.direnc.net/teensy-2-0-avr-gelistirme-karti-at90usb1286

https://www.direnc.net/teensy-2-0-avr-gelistirme-karti

Şimdiden teşekkür ederim.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam hocam

badusb hakkinda cok bilgim yok ama anladigim kadariyla bu modülün klavye gibi davranmasi gerekiyor. Bunun icin öncelikle chipin ATMEGA32U4 olmasi lazim. Teensy 2.0 'nin datasheetinde atmega32u4 kullanildigi yaziyor, Teensy 2.0 ++ datasheetinde ise AT90USB1286 yaziyor. Bu modülü HID olarak kullanip kullanamayacagindan emin degilim. Buradaki bir yoruma göre, farkli paketlerdeki ayni chip demis. Dogru mu yanlis mi bilmem arastirabilirsin. Ama kesinlikle atmega32u4  chipli bir modül alman lazim. Ben micro for arduino kullandim ama o usb bellek icin büyük olur. Bir de arduino leanardo modülünde var bu chip.

unbalanced tarafından 13/Oca/20 10:33 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Selam hocam

badusb hakkinda cok bilgim yok ama anladigim kadariyla bu modülün klavye gibi davranmasi gerekiyor. Bunun icin öncelikle chipin ATMEGA32U4 olmasi lazim. Teensy 2.0 'nin datasheetinde atmega32u4 kullanildigi yaziyor, Teensy 2.0 ++ datasheetinde ise AT90USB1286 yaziyor. Bu modülü HID olarak kullanip kullanamayacagindan emin degilim. Buradaki bir yoruma göre, farkli paketlerdeki ayni chip demis. Dogru mu yanlis mi bilmem arastirabilirsin. Ama kesinlikle atmega32u4  chipli bir modül alman lazim. Ben micro for arduino kullandim ama o usb bellek icin büyük olur. Bir de arduino leanardo modülünde var bu chip.

Harikasın hocam, çok sağ ol.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

https://shop.hak5.org/products/usb-rubber-ducky-deluxe

piyasada bulacaklarında şeye dikkat et   tekrardan programlanılabiliyormu yoksa tek seferlikmi 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Well, My Pal, why don't you use the words BadUSB or similar word TeenSy on your Topic head? ^^ anyway, at this day, 've got something. just want to say, add and learn about it ^^`

RitmFarbRacourci tarafından 13/Oca/20 21:01 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 1063 Toplam Mesaj: 6
badusb teensy geliştirme kartı