folder Tahribat.com Forumları
linefolder Python
linefolder Aramızda Python Django Bilen Var Mıdır?

Aramızda Python Django Bilen Var Mıdır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek
    FrodoTheYuzuksuz bunu yazdı
    angels_demos bunu yazdı

Bu kadar basit bisey ise flask ile daha mantıklı 

Basit işlerde django dhaa mantıklı. Crud ile bitiyor tüm mevzular. Basit ve büyük işlerde django, orta ölçekli ve dinamik işlerde flask. 

Bu arada flask isterseniz yaparız, bütün projelerim flask ile. 

Kendim django üzerinden gittiğim için flask'ı sonradan duydum ama kodlarına, nasıl yapılıyor falan hiç bakmadım. Bir miktar django ile zaman harcayınca şimdi flaska çeviresim gelmiyor maalesef. Fiverr üzerinden Pakistanlı bir kaç kişi buldum bu işi 20 dolara yaptırmaya anlaşıyor gibiyiz, karşı taraf kabul etti rakamı. Bu iş için çok mu, az mı bilemiyorum. İlk defa fiverr da iş yaptırcam, bakalım...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FrodoTheYuzuksuz
    FrodoTheYuzuksuz's avatar
    Erkek
    syklops bunu yazdı
    FrodoTheYuzuksuz bunu yazdı
    angels_demos bunu yazdı

Bu kadar basit bisey ise flask ile daha mantıklı 

Basit işlerde django dhaa mantıklı. Crud ile bitiyor tüm mevzular. Basit ve büyük işlerde django, orta ölçekli ve dinamik işlerde flask. 

Bu arada flask isterseniz yaparız, bütün projelerim flask ile. 

Kendim django üzerinden gittiğim için flask'ı sonradan duydum ama kodlarına, nasıl yapılıyor falan hiç bakmadım. Bir miktar django ile zaman harcayınca şimdi flaska çeviresim gelmiyor maalesef. Fiverr üzerinden Pakistanlı bir kaç kişi buldum bu işi 20 dolara yaptırmaya anlaşıyor gibiyiz, karşı taraf kabul etti rakamı. Bu iş için çok mu, az mı bilemiyorum. İlk defa fiverr da iş yaptırcam, bakalım...

Gayet iyi ypatırmışsın hocam, hatta ucuz yollu bile. O sitede en ucuz yaptırdığım iş 5k idi. Tabii komple eklenti yazıdırıyorduk ama olsun :D

Çevirelim demedim zaten, işin ne olduğunu bilmediğim için bir şey diyemiyorum. 

Ama madem geliştiricisiniz, Flask'e de bir bakın (ilerde) derdim. Hayat kurtarır. 1 Sene django ile çalıştım, zehirdi zehir. Flask ile koca çağrı merkezi sistemi kodladım, 1 ayda shop ile beraber ayaktaydı. Canını yediğim. Tabi birazda Django'dan nefret etmem ile alakalı ama olsun :D

FrodoTheYuzuksuz tarafından 01/Mar/22 12:55 tarihinde düzenlenmiştir

Acı Çekene Saygı
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Sormak istediğim bir konu var, büyük ve kurumsal firmaların .net ve özellikle java spring yörüngesinden çıkıp django, flask vb frameworklere geçmesi sizce mümkün mü? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FrodoTheYuzuksuz
    FrodoTheYuzuksuz's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı

Sormak istediğim bir konu var, büyük ve kurumsal firmaların .net ve özellikle java spring yörüngesinden çıkıp django, flask vb frameworklere geçmesi sizce mümkün mü? 

Mümkün ama oldukça sancılı. Bu tür durumlarda -benim gördüğüm- genelde yeni ürünler yavaş yavaş yeni ve farklı platformlara geçirilirken eski ürünlerden küçük ve taşıması kolay olanlar evrilir. Zaman içerisinde diğer ürünlerde etkisini yitirdikçe fişi çekilir.

Tam burada mikro servislerin önemi ortaya çıkıyor.

Acı Çekene Saygı
Toplam Hit: 2323 Toplam Mesaj: 15
python django