folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Aranızda Kedi Besleyen Yada Veteriner Var Mı Acil..

Aranızda Kedi Besleyen Yada Veteriner Var Mı Acil..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

merhaba..

bizim oturduumuz site kedileriyle meshurdur aşağısı çimlik koşarlar oynarlar falan, bende bi tanesine yemek atıodum sürekli besliyodum, gel zaman git zaman alıştı. kokumu tanıyordu artık geldiğimde önümü kesiyodu falan eve hiç çıkarmamıstım ama bildiğin benim kedi olmustu.

neyse, 3 gün tatile gitmiştim, ne bileyim bu kadar duygusal hayvanlar oldugunu. komşular söyledi hiçbişey yememiş içmemiş penceremin önünde tüm gün bagırmış. sabah babam gördü ceset gibi yatıyodu yanına gittiğimde, öldü sandım hiç kımıldamıyordu. mama indirdim yemedi zaten yiyecek hali yoktu, süt indirdim tam 3 kase onu içti, biraz kendine gelir gibi oldu ama felçli hasta gibi yatıyor, duymasında sanırım sorun yok ama gözleri görmüyor artık sanırım, göz bebekleri kocaman ve boş bakıyor, çok nadir hareket ediyor, ilk geldiimde ayakta duramıordu simdi ayakta duruyor. biraz süt içtikçe kendine geldi ama ölümden dönüyor sanırım, sokak kedisi ama can candır sonucta, kurtarmak istiyorum ne yapabilirm? veterinere gittim kapalı aksam gelcekmiş, baskada bilmiyorum arabada yok zaten götüremem, en azından aksama kadar ne yapmalıyım bu kediye? katı mama yiyecek hali yok, sütüde zorlaya zorlaya 4 kase içtirdim zaten biraz o kendine getirdi..

benzer durum yasayan varmı, veterinere götürsem ne yapabilir, bilmiyorum işte hiçbişey akıl verin, teşekkürler..

Amphetamine Logic.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ecstatic_60
    ecstatic_60's avatar
    Erkek

dışkısını gördün mü dicem de sokak kedisi nası bulcaksın...

sokak kedisi dediğine göre aklıma ilk iç parazit geliyo. İç parazit ilacı lazım ama veterinerde bulursun onu da ancak. Pet shoplarda satış yasak ama el altından satan çok var.  Varsa bi pet shop ona sor. Ama aşı değil dikkat et.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

sözde alo 153 diye bi servis kurmuslar, sokak hayvanları ile ilgileniyorlar ücretsiz kısırlastırma, tedavi vs hizmetleri, ama bu ülkede insana değer yokken bi hayvanı kimse iplemez tabi, numarayı arıyorum açan bile yok, bide reklamını yapmıslar belediyemiz çalısıyor ayaklarına girmişler. yarramı oy alırsınız bi daha.

http://www.antalya.bel.tr/content.asp?MAINMENUID=3&MENUID=65&KID=1207&LISTMN=41

Amphetamine Logic.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

yazık la.. üzülmece :(

Cigu bigule :(
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Ben kedi besliyorum. Siyam var bende hocam ben 3 4 günlüğüne şehir dışına çıktım adam hayata küstü aynen yemek faln yememiş. Ölüm orucuna girmiş :S

İnsanlar hayvanları sanıyorlar ki sadece robot analık babalık kardeşlik içgüdüleri inanınki oldukça gelişmiştir kedi ve köpekte. Annem anlatır ben yokken köpekleri varmış babaannem ile oldukça yakınlarmış ve babaannem öldükten sonra köpecikte 1 hafta sonra ölmüş. 

İşin özetine gelirsem o hayvan seni sahibi bellemiş. Sana değer veriyor sende değer veriyorsan ayda en fazla mama ve kedi kumu parası 25 tl harçlığından ver kediye sahip çık.

Ölür o vala bırakma hayvanı :S

"bea"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bamboocha
    bamboocha's avatar
    Erkek

hocam veterinere gotur serum baglasınlar bende baglattım kedim iyi sukur ki :) bie vitamin ignesi yaptır. ücretsiz yapıyolar durumu anlat yeter. ;)

kızgın mermi namluda, azgın pipi donda durmazmış.derviş dervişe sırayla binermiş.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tasslehoff
    tasslehoff's avatar
    Erkek

Kıyamam canım benim:(

Bence de hoca al onu eve.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

153 kapandı bildiğim kadarıyla.

Sarımsak suyu içirmeye çalış sütüne filan kat azar azar iç parazit varsa biraz rahatlatır hayvanı.Yada eczaneye git flagyl al hap onu bir şekilde ver kediye.Ama dediğin gibi senin yokluğundan kaynaklanan yemek yememe durumu varsa iyi bir diyetle toparlar kendini diye düşünüyorum.Vitamin takviyesi hızlandıracaktır süreci.

Görende birşey biliyorum sanacak bu tarz bir hayvan beslemedim hiç ama balık besliyorum onlardan biliyorum yemek yememe durumu halsizlik iç parazit olaylarını.

Son birşey daha söyleyeyim süt yerine su versen daha yararlı olur şuan için sanırım.Kaç gündür besin almayan hayvana süt ağır gelebilir birden.Suyun içine yada süte ekmek içi doğrayıp verirsen hem midesini tutar hemde ekmek sütü daha yavaş içmesini sağlayacağı için gereksiz yere oluşacak gaz durumunu engeller.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bamboocha
    bamboocha's avatar
    Erkek

onu yap bunu yap diyeceginize veterinere götür desenize VETERİNERE GİT HOCAM SERUM TAKTIR Bİ DE VİTAMİN İGNESİ en bedavasından GEÇMİŞ OLSUN.....

kızgın mermi namluda, azgın pipi donda durmazmış.derviş dervişe sırayla binermiş.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

bamboocha bunu yazdı:
    -----------------------------

onu yap bunu yap diyeceginize veterinere götür desenize VETERİNERE GİT HOCAM SERUM TAKTIR Bİ DE VİTAMİN İGNESİ en bedavasından GEÇMİŞ OLSUN.....

Adamın attığı mesajı okursan akşama kadar veteriner olmadığını ve o vakite kadar neler yapabileceğini sormuş bunun üzerine adama veterinere götür demek ne kadar mantıklı olur sence?

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kymt
    kymt's avatar
    Dişi

DrKeworks bunu yazdı:

yazık la.. üzülmece :(

bende üzüldüm ya:( hiç kedim olmadı ama kuzenimin vardı gidince hep kucağımda otururdu minicik birşeydi...

Toplam Hit: 3943 Toplam Mesaj: 27