folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Arayanlara Güzel İçecek Tavsiyesi

Arayanlara Güzel İçecek Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Sıcakların mevsim normallerinin üstünde olduğu şu günlerde yanıyoruz.

Amannn klişe cümleleri geçiyorum. MAalesef asitli içecekler gibi hiç bir içecek , serinletmiyor. Dahası yemekle birlikte öyle ayran falan içemiyorum. Sade gazoz, kola vs.. içince çok güzel gidiyor, fakat su içersem yada meyva suyu falan kesmiyor. 

İce-tea var. Bayılıyorum. Bolcada içtim. Fakat asitli içecek yerini almıyor. Yemekte 1 litre olsa yine içerim hepsini. ÖYle bir bardak falan başa çıkmaz.

--

8 sene günde 5 litreye yakın kola içtim. Sonuç ?

4 diş çekimi (2'si yarı cerrahi), 9 kanal tedavisi ve 22 tane kaplama. Yetmezmiş gibi mide (yine iyi dayandı) gastrit. Oda reflü'ye dönüyor.

--

Kola zararlı. ÖZellikle 3-4 yaşında çocukların yanında aileler asitli içecek içirip, çocuklara veriyor. İÇinde şeker var, içinde asit var. Dişlere tehlikeli. Dahası kemiklerin gelişimizi zayıflatıyor. Meyva suları iğrenç ben içemiyorum. 

Dün bulduğum çözümü söylemek istiyorum : 

Yüzlerce (Belki binlerce) yılın tecrübesi, atalarımızın içeceği Osmanlı Şırası... HEmde Türkiye'nin ilk meyva suyu üretim fabrikası olan Dimes'ten.

http://www.dimes.com.tr/Products.aspx?ID=45

Bizzat mesaj attım. Teşekkür mesajı. Alın (1.50 gibi birşeydi 1 litresi) ve buz dolabına atın. Şişede mükemmel tat. Coca-cola bardakları var büyük (doğal oalrak 8 senede bolca topladım) onlardan bir tane yetiyor. Yani sprite, kola, fanta vs.. gibi 1 tanesi yetiyor bana. HAtta fazla geliyor.

Normalde atıştırmalık mükemmel, tadı mükemmel. Ve şaşırdım, reklam yapmamışlar. Oysa ramazan üstü mükemmel bir ürün.

---

Neyse daha fazla överek beklentinizi üste çıkartmayayım (hoş nasılsa seveceğinizi düşünüyorum) fakat deneyin. Öyle ufak ufak çocukları zehirlemeyin, kendinizde zehirlenmeyin.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

hocam naptın ya :) çıkıp alsammı ki ama bu şimdi küçük büfelerde olmaz ki, migros vs.de kapandı, neyse yarın artık :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

ben sürekli ıce-tea limonlu olanını içerim her gün kesin 1 kutu içerim. Bilmiyorum yani kola ya benim açımdan on basar.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

THT2005 bunu yazdı:
    -----------------------------

ben sürekli ıce-tea limonlu olanını içerim her gün kesin 1 kutu içerim. Bilmiyorum yani kola ya benim açımdan on basar.

-----------------------------

3-4 senedir bende ice-tea içiyordum fakat şekeri bıraktım. ŞEkersiz çay-kahve falan içiyorum. Uzun süre içmemiştim ice-tea sonra bir içtim çok şekerli geldi. Bayan bir şekilde.

Ayrıca bende ice-tea limonlu seviyorum ama tek başına içemiyorum. Soda içerim tek başına serinletsin diye alıp. İce-tea'yi öyle içemiyorum. Fakat midem problemli olduğundan maalesef fazla içemiyorum onuda. Şıra güzel geldi yani :)

bilenyok : bu saatte zor olabilir :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

acıktım ben

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

Ben geçen sene farkettim bunu peder marketten almış ramazanda.Ulan böyle güzel içecek yok anasını satıyım hastası oluyosun içince ayran ice-tea vız gelir.Haftada 5 şişe tüketiyoruz..

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The_Pilot
    The_Pilot's avatar
    Erkek

Direk Su iç hocam Başka yolu yok.

http://www.youtube.com/watch?v=qhXcjiTOQzg Bana Ait Değil Ama, Yinede Onu Çok Seviyorum.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

hocam kola ya Allah belasını versin, her gün alıorum artık nerdeyse, 2.5 litreyi 2 saatte filan bitiriorum :| şuan evdeki şişeler 6 tane etti 4 gün içerisinde, dolaptada halen var 1 tane onuda birazdan içecem aklımdaydı tamda :D acayip bağımlısı oldum :F

bakalım yarın bi alayım bu dediğini.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

günde 1 bardak kola tüketildiğinde bütün gün içinde hiç bir şekerli bişey tüketilmediği taktirde şeker oranını vücut koruyabiliyormuş. bunun dışında ice-tea'nin yerini tutamasada fuse-tea atılım yaptı bir çok meyvalı ürün piyasaya sürdü (eski nestea) ben şeftali dışında diğerlerini içemediğimden alma gereksinimi duymadım ama deneyebilirsiniz tabiki de. 

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek
    Sira ozellikle koftenin yaninda cok guzel gider off mis mis...

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek

Aramizda muhakkak guzel kokteyl yapanlar vardir... Bildiginiz guzel alkollu-alkolsuz bir karisim var mi :))

Toplam Hit: 4649 Toplam Mesaj: 37