folder Tahribat.com Forumları
linefolder Fotografçılık ve Digital Fotograf Makineleri - Video Kameralar
linefolder Arkadaşlar Boyutu 4:3 Olan Fotoyu Bozmadan 16:9 Yapmanın Yolu Var Mı?

Arkadaşlar Boyutu 4:3 Olan Fotoyu Bozmadan 16:9 Yapmanın Yolu Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    sen fotoyu koy buraya uğraşmak isteyen uğraşır :|

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lostok
    Lostok's avatar
    Erkek
    fotoğraf baskısını tarayıcıdan tarattığımda baya büyük fotoğraflar elde etmiştim ama seninki dijitaldeymiş bir şey diyemiyecem istersen bastır dediğimi yap tarayıcı yeniden pikselliyor cünkü
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Photoshop'tan ya da benzeri başka bir programdan crop ile yapacaksın başka yolu yok. Alttan üstten kesecek fotoğrafı. Diğer türlü image size ile boyutunu değiştirirsen nesnelerin şekli değişir. İnsan varsa 20 kilo daha almış gibi suratı yayılır mesela. Sen 1 tane fotoğraf koyarsan yapıp atarım bakarsın nasıl olduğuna. Kalite düşmesi falan olmaz bilen bilmeyen herkes birşeyler yazmış. Sadece alttan ve üstten biraz kesmek zorunda kalırsın.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

16/9 oranında keseceksin fotoğrafı...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
Toplam Hit: 3936 Toplam Mesaj: 15