Artık Askerde Telefon Serbest - Askercell

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı

İKK noktasında götümüze güvenimiz tam demek bu ama sıkıntı çıkmaz umarım. Bkz : Askerlik yapan terör örgütü mensupları.

Aksam 8'den sonra arama yapılıp aranabiliyor onun haricinde telefon çalışmıyor.  

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

çift hatlı telefonlar kullanılmıyo mu bide her askerde telefon olunca kontrol dahi etmezler hatta edemezler 

imza
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    sahinka bunu yazdı

çift hatlı telefonlar kullanılmıyo mu bide her askerde telefon olunca kontrol dahi etmezler hatta edemezler 

akıllı yada yarı akıllı telefonlar yasak sanırım  çift hat olupda eski model olan varsa anlamazlar gibime geldi ama bilemedim 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    literatur bunu yazdı

İKK noktasında götümüze güvenimiz tam demek bu ama sıkıntı çıkmaz umarım. Bkz : Askerlik yapan terör örgütü mensupları.

Aksam 8'den sonra arama yapılıp aranabiliyor onun haricinde telefon çalışmıyor.  

Bu yine de tehlikeyi azaltmaz. Hoş, dışarı bilgi sızdıracak adam her türlü sızdırır ama böylesi daha bir rahat olur.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

yılda 500 bin kişi askere gidiyorsa offff . Hedef kitledeki rakama bak. Yılda yarım milyona 6 ay, 12 ay yardımda bulunuyorlar ha :D

mkyb bunu yazdı

@Heyet

Ücretsiz derken her ay sabit ücret alınmıyor onu kastetmişler. Paketler paralı tabikide.

Veri toplama işine gelince adamlar ne yapsın senin babanla veya manitanla sohbetini.

@mkyb hocam keşke dediğin kadar basit ve gereksiz şeyler olsa (cem yılmazın espirisinde dediği gibi) ama kişisel veri toplama olayı zaten sahışlar üzerinde bitmiyor. Çok fena örüntüler çıkıyor o kişisel verilerin toplanmasından. Facebook hayrına 16 milyar dolar vermedi whatsapp'a.

Veri Madenciliği:Clustering, Classification, Association Rules... Bunlardan öyle şeyler çıkıyor ki aklın hayalin durur.

Ben sana örnek vereyim. O süper marketler hani kart veriyor ya size. Hani indirim kartı. Onları indirim olsun diye değil verilerinizi toplayıp analiz etmek için veriyorlar. Sepet analizi diye birşey var veri madenciliğinde.

DrKill tarafından 21/Nis/15 00:08 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

hadi bakalım telefon yakalatıp hapis yatanlkar soğuk su içsin yada fazla askerliik yapanlar.

Serdar hocam konuya bekleniyor. :)

hiç sorma 
    ama ben askerliği severek yaptım açıkçası fazladan yatığım 10 gün dokunmadı bana  

ayrıca bu hatların hepsi dinlenir diye düşünüyorum  gerek yok yani ben olsam kullanmazdım.

dışarı bilgi sızmasıymış sızdırmak isteyen adam her türlü sızdırır  

SeRDaR tarafından 21/Nis/15 00:24 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Askerlerden yorumları alalım komutanlar bakıyor mu hat Askercell diye mi yoksa kim takar yalova kaymakamını hesabı mı ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mugen
    mugen's avatar
    Erkek

teknik takibin en yoğun olacağı hatlar

O mahiler ki derya içredir deryayı bilmezler.. .
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rmk
    Rmk's avatar
    Erkek

askerde tel yasak değildiki götüne güvenen cezayı yemeyi göze alan içeri telefon sokabilen her üst devre tel kullanıyodu eskiden ?

yakalanmadığın müddetçe serbestti diye hatırlıyorum ben

Koyun gibisin kardesim, gocuklu celep kaldirinca sopasini sürüye katiliverirsin hemen ve adeta magrur, kosarsin salhaneye. Dünyanin en tuhaf mahlukusun yani, hani su derya icre olup deryayi bilmiyen baliktan da tuhaf. Ve bu dünyada, bu zulüm senin sayende. Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eger ve hala sarabimizi vermek için üzüm gibi eziliyorsak kabahat senin, -demege de dilim varmiyor ama- kabahatin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Bitse de gitsek mineski..

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
Toplam Hit: 3403 Toplam Mesaj: 33