Aselsan Hisse

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

"Aselsan %30 hisse senetlerini satışa çıkardı.Ben almayı planlar iken banka müdürü arkadaşımın uyarısı ile hisse almaktan vazgeçtim. " Ben mi yanlıs anladım , yoksa milyonlarca lira verip %30 hisse almak istediğinizden mi bahsettiniz ? 

Kimse olayın , aselsanın firmalar ve almak için bekleyen nüfuzlar varken %30'unun neden bir şahısa satılmasına , bu paranın nasıl bir para olduguna  takılmamıs :D 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı

"Aselsan %30 hisse senetlerini satışa çıkardı.Ben almayı planlar iken banka müdürü arkadaşımın uyarısı ile hisse almaktan vazgeçtim. " Ben mi yanlıs anladım , yoksa milyonlarca lira verip %30 hisse almak istediğinizden mi bahsettiniz ? 

Kimse olayın , aselsanın firmalar ve almak için bekleyen nüfuzlar varken %30'unun neden bir şahısa satılmasına , bu paranın nasıl bir para olduguna  takılmamıs :D 

Orada şunu demek istiyor,

"Aselsan %30 hisse senetlerini satışa çıkardı ( Aslında %15'i halka arz etti) ben almayı planlarken (bütçem neyse o kadar almak isterken) tanıdık vasıtası ile bütçem kadar girip zarar etmekten kurtuldum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

aselsan hisse değerleri 3 yılda 3 katına çıktı tamamen şişirme şimdi millet hisse aldıktan sonra düşecektir ( bence ) 

aselsan

turkcell

garanti 

darrdanel

bak hocam dardanel ile ilgili bir anım var.

2013 yılında dardanel in hisseleri değeri tanesi 0.63 TL ye düşmüş büyük bir maddi sıkıntıya girmişti dardanel bankada beş kuruş parası yoktu o günlerde ekşisözlükte bir dardanel çalışanı dardanelin yeni bir fabrika aldığını ve borç almadan ( kredi notu kötüydü zaten o dönem alamıyordu ) üretimi arttıracağını daha ucuza konserve üretimi yapıp satış adedinden kazanacağını yazmıştı.

o gün hissesini alsaydık tanesi 63 kuruştan 

2017 de 2.60 ı görmüş

yani 4 yılda 5 katına katlamış.

10.000 TL bassaydın örnek

4 yılda 50.000 TL in olurdu. 

şimdi eğer çok zengin değil isen uzun süreçli şuan hissesi ucuz olan ama 1-2 yıla yükselme potansiyeli büyük olan şeyler gerek 

mesela bir garanti bankası , bir turkcell vb. bu kadar büyük şirketler %100 %200 büyüyemez asla. 

ama sıfırdan büyüyen mesela tesla gibi firmalar hala potansiyeline ulaşmamış firmalar  batadabilir %500 büyüyedebilir 

ama bir mercedes bir bmw de bunu göremezsin stabildir 

çok çok zenginler o şirketlerin üretimde veya satışta o yıl %5 değer kaybedermi kazanırmı ona bakıyor 

basıyot 5 milyon dolar %10 kazansa gene kar kısa sürede fakat sen zengin değilsin turkcell in %10 büyümesi seni zengin etmez senin ucuz hisse alıp değerlenmesini beklemen lazım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    ByFth bunu yazdı
    Mycity bunu yazdı

Kesinlikle al derim seçimde %1000 akp kazanıcak silah teknolojisine daha çok yatırım yapıcaklar ayrıca farklı hükümette gelse yine silah teknolojine fazla yatırım yapılacak ancak şu varki. Oradan aldığın her hisse 1 cana mal olması için katkın olucak.

Boş ironi

Fazlasıyla.

Banka hissesi aldım diyelim bir başkası kredisini ödeyemedi diye o bankaya intahar etti. Şimdi benim şuçum ne!

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    esinti bunu yazdı
    ByFth bunu yazdı
    Mycity bunu yazdı

Kesinlikle al derim seçimde %1000 akp kazanıcak silah teknolojisine daha çok yatırım yapıcaklar ayrıca farklı hükümette gelse yine silah teknolojine fazla yatırım yapılacak ancak şu varki. Oradan aldığın her hisse 1 cana mal olması için katkın olucak.

Boş ironi

Fazlasıyla.

Banka hissesi aldım diyelim bir başkası kredisini ödeyemedi diye o bankaya intahar etti. Şimdi benim şuçum ne!

yanlış hesap 

banka hissesi aldın diyelim ? 

bankanın verdiği her kredi de haram yemiş olursun

tabi inancı olan biriysen

“Faiz yiyenler, mahşerde ancak şeytanın çarptığı kimsenin kalktığı gibi kalkarlar. Bu, onların 'Alışveriş de faiz gibidir.' demelerindendir. Oysa, Allah alışverişi helal, faizi ise haram kılmıştır. Artık kime Rabbından bir öğüt gelir de faizcilikten vaz geçerse, geçmişi, kendisinedir, onun işi (bağışlanması) Allah'a aittir. Kim de faizciliğe dönerse, işte onlar cehennemliktir ve orada ebedi kalacaklardır.”

“Allah, faiz kazancını eksiltir, sadakaları ise bereketlendirir. Allah nankörlük eden hiçbir günahkârı sevmez.”

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheColtfire
    TheColtfire's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

Hocam hadi iyisin bu iyiliği kimse yapmaz he kıymetimi bil :D

Akbank (bankalara verilecek cezayı takip et)
    Aksen ( şu anda yüksek düşmesini bekleyebilirsin)
    Arçelik
    Aselsan
    Ecilc
    Ekgyo
    Garan (bankalara verilecek cezayı takip et)
    Glyho
    Halb ( amerika ceza kesmedi daha kessin sonra bak)
    Karsn
    Sahol ( yüksek kesin düşer ozaman bak )
    Sasa ( biraz daha düşüp yükselicek kesin ama uzun vade bakma orta ve kısa bak)
    Tcell
    Thyao
    ttkom
    Vestl
    zoren

Edit: açıklama ekledim biraz

Eline sağlık inceliyorum hemen..

"Delilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, Delilik var olmuş bir zekanın yok oluşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!"
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheColtfire
    TheColtfire's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    Roark bunu yazdı

Orada şunu demek istiyor,

"Aselsan %30 hisse senetlerini satışa çıkardı ( Aslında %15'i halka arz etti) ben almayı planlarken (bütçem neyse o kadar almak isterken) tanıdık vasıtası ile bütçem kadar girip zarar etmekten kurtuldum.

Sizlerin yorumları ve borsa hisse sahibi bir eş dostunda yorumları ile aselsandan kesin olarak vazgeçmiş bulunuyorum.Düşük fiyatta hisselerde karar verdim.2 sene kadar bekleyebilirim.Ya çıkar ya batarız.Yorumlarınız için teşekkür ederim sevgili müridler..

"Delilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, Delilik var olmuş bir zekanın yok oluşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Aselsan da fena keriz silkeleme yaptılar alacaksan 10 tl altından al üstü yemez 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
Toplam Hit: 3672 Toplam Mesaj: 29
aselsan