folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Asker Çocuğu Olmak

Asker Çocuğu Olmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bortecine357
    bortecine357's avatar
    Erkek
    FOXXLY bunu yazdı:
    -----------------------------

anasını avradını...

o tayinlerin ne boktan olduğunu bilirim. ilkokulu (ilk 5 sene)3 farklı okulda okumak. tam bi yere alışıyosun. hoopp ora bitti hadi buraya.

toplam üniversiteye kadar olan 11 yıllık eğitimimi 

Ankara - Kıbrıs - Elazığ - İstanbul - Ankara olmak üzere 5 farklı okulda bitirdim. toru topu 11 sene. ort. 2 senede bir okul değiştirdim. bunun ne boktan bişey olduğunu yaşamayan bilmez.

yazılanlar bire bir harfiyen doğrudur. İstanbula taşındık elazığlı demeye başladılar aq ulan mal oradan geldik diye oralımıyız aq.

hayatım boyunca toplamda 7 kez taşındık. 21 yaşındayım 7 kez taşındık. şükür emekli oldukta kurtulduk.

21/7 = 3 yılda 1 taşınmak ne demektir o eşyaları kolilemeyen bilemez.

en iyi ve en çok istifade ettiğim şey ne peki ? 1 liraya saçımı kestirmek oldu.

ya bende bıraktıkları :| off off... 

bilip  bilmeden asker çocuğu şöle yaşıyor böle yaşıyor bedavaya yaşıyorlar gibi düşünenlerin taa ....

haklısın kardeşim ilk okulu 5 ayrı yerde okudum 1. sınıfa giderken yarıyıl bitmeden abbamın tayini çıktı 1 dönem başka okulda 1 dönem başka okulda  okudum bi yere gittik eşyaları indirdik 1 saat sonra yeniden tayinimiz çıktı başka bi yere gittik muğladan şırnak a tayinimiz çıktı 2 gün kamyon yolculuğu sürdü 1 de yolda kaza yaptık artık taşınmaktan nefret ediyorum çok şükür babam emekli oldu evde eşyaların yerini değiştiririken bile sinirleniyorum okadar söyliyim size allah askere zeval vermesin zor meslek ailen oldumu 2 kat zor imkanlar falaln hikaye size dicekler kantinde kola 50 kuruş saç traşı 1 tl ama yüzme havuzu restoran herşey var ama 2 senede 1 yer değiştircrn kabul eden olurmu aranızda

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Posmort3m
    Posmort3m's avatar
    Erkek

Babam uzun yol şöforu haftanın 2 gunu ya gorurum yada gormem alıştım artık 20 sene boyle dewam etti..

bir gun x ve ya y tarafından kapımız çalınır neden cunku cocuguyla kavga etmısızdır ama kapıyı actıgında evde baban olmaz tek basına karsı koymak durumundasın(nasıl koyacaksan)

Her 3 yıla bir tasındırmaz belkı babamın meslegı ama annemın bize hem annelık hem babalık yapmasına neden olur..yarım yaşarız yani..

babam eve geldıgınde 1 gece veya 2 gece durur bu sure zarfında hangimize yeteri kadar zaman ayırabılir sevinçlerimizi üzüntülerimizi dertlerimizi paylaşabilirki???

yaşıt oldugumuzu dusunuyorum ben daha disco bara gitmedım gidemedim..neden ? ya arabanın tekeri patlamıstır ya blok çatlamıstır su kaynatmıstır ot olmustur bok olmustur sonuc olarak aileyi gecindirecek kadar para kalmıstır eğlencek para gene yok...

soforlere ozel lojman market vs olsaydı bizde ordan yararlansak bizde sacımızı 7 lira yerine 1 lira dan kestirsek olurdu belki(askerlerin bundan yararlanmasını yadırgamıyorum ama istemem yan cebıme koy yapmayın ltfn )

foxxly kardesım herkes kendıne gore birsey  soyleyecektir, o zor bu kolay yok hepimizin işi zor hayatı zor en önemlisi yaşamak zor...ben baba özlemi cok cektim o yuzden yazasım geldi..en buyuk istedigim benm yasadıklarımı cocuklarımın yasamamasıdır..

Saygılar..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    ayni sekilde askeriye disinda polis cocuklari icinde gecerli durum söz konusu.. babasida tir söför olanlarada Allah kolaylik versin..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4eye
    4eye's avatar
    Erkek

Asker babanız var Polis babanız var daha ne olsun kardeşlerim. Her ne kadar zor olsada sizin için gururlanmanız lazım

böyle bir babaya sahip olduğunuz için. Ülkede bu kadar onun bunun evladı varken senin baban devleti milleti vatanı halkı için

hayırlı bir iş yapıyor bundan daha onu verici ne olabilirki ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celoron
    celoron's avatar
    Erkek

4eye bunu yazdı:

Asker babanız var Polis babanız var daha ne olsun kardeşlerim. Her ne kadar zor olsada sizin için gururlanmanız lazım

böyle bir babaya sahip olduğunuz için. Ülkede bu kadar onun bunun evladı varken senin baban devleti milleti vatanı halkı için

hayırlı bir iş yapıyor bundan daha onu verici ne olabilirki ?

davulun sesi uzaktan hoş gelir

Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems. Linus Torvalds
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TORN
    TORN's avatar
    Erkek
    Bide işçi çocuğu olmak var aynı şehirde kalırsınız ama dışarı çıkınca paranız yoktur.Elbiselerinizin çoğu başkasından alıntıdır.Bu daha kötü.

Eger o an güneş yoksa dünyanda.Cama nefesınle buğu yapıp güneş çizmelisin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek
    bu ülkede hangi meslek grubunun çocuğu olursan ol çekeceksin allahın emri. her meslek grubunun ve aile bireylerinin yaşayacağı farklı tecrübeler var. askerlik ve polislik gerçekten çok kötü. sırf para için geleceğinizi yakmayın. hayatımı garantiye alacam gibi saçmalıklarla bi ömrü gerekli gereksiz ilçelerde geçirmeyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    entrika
    entrika's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ben o kadar zor olduğunu zannetmiyorum :)

Toplam Hit: 3992 Toplam Mesaj: 19