folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Asker Kacagi Olarak Yurda Giris Ve Cikis Hakkinda

Asker Kacagi Olarak Yurda Giris Ve Cikis Hakkinda

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreammaker
    dreammaker's avatar
    Erkek

Herkese Selamlar , 

Hali hazirda Turkiye'de asker kacagi olarak gozukmekteyim. Daha once lisans nedeniyle askerligimi tecil ettirmistim ve tecil suresi 8 ay once falan sona erdi dolayisiyla su anda asker kacagiyim. Avustralya'da ki konsolosluk ogrenciligimi kabul etmiyor (2 yillik sertifika ogrencisiyim) ve tecil ettirmem icin sadece yuksek lisans veya doktora ogrencisi olmam gerektigini soyluyor. Ekim ayinda Turkiye'ye biletim var ; eger ki asker kacagi olarak giris yaparsam ne olur ? Apar topar beni askere mi alirlar yoksa subeye goturup 15 gun icerisinde teslim olmam gerektigine dair belge mi imzalatacaklar ? Yaklasik olarak 14 gun kalacagim bu sure bittikten sonra yurtdisina cikis yapabilir miyim ? Yurtdisina cikarken havaalaninda asker kacagi oldugumu gorup izin vermeme gibi durumlari soz konusu olur mu acaba ? 

Dipnot: Daha once Mayis 2016 celbinde askerlik yapacagim birlige teslim olmam gerekiyordu fakat ben 24 Nisan 2016 tarihinde sorunsuz olarak yurtdisina cikis yapabildim. 

Konu ile ilgili olarak bilgilendirebilecek birileri var midir acaba 

Tesekkurler 

Selamlar

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Hocam gelme. Askerlik bitene kadar cikartmazlar.

sigara değil, balık olan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreammaker
    dreammaker's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Hocam gelme. Askerlik bitene kadar cikartmazlar.

hadi ya :s kardesimin dugunu olmazsa boyle bir olaya kalkismam.. o yuzden cozum bulmaya calisiyorum , tesekkur ederim onerin icin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

direk birebir yaşamış biri olarak söylüyorum gelme gelişte belki farketmiyorlar ama giderken direk Devre Kaybı olarak askere gönderiliyorsun acı acı tecrübe etmiştim. 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreammaker
    dreammaker's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

direk birebir yaşamış biri olarak söylüyorum gelme gelişte belki farketmiyorlar ama giderken direk Devre Kaybı olarak askere gönderiliyorsun acı acı tecrübe etmiştim. 

desene hocam mecburen yuksek lisansa yazilcaz burada..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeg392
    zeg392's avatar
    Erkek

Hiç başını ağrıtma yeğenimi direk hava alanından almışlardı.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreammaker
    dreammaker's avatar
    Erkek

Konu silinebilir , cevabimi almis oldum. herkese tesekkur ederim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

olayı özet geçeyim liseden sonra Türkiye' de bi üniversitede öğrenim görürken bana göre olmadığını anlamam ile hemen bırakıp ardından Norveç' te okumaya başladım ardından hani Türkiye' de okulum varken olan tecilim bozulmuştu ve kendi tecil hakkım olna 2 yılı kullanmıştım. Sonra sınavsız yerleşim yapıldığı için denkliğide olmayan bir okulda okuyordum ilk gönderdiğim evraklar her nasıl olduysa yerine ulaşmamış ya da (orada yer alanın yaptığı açıklama) norveçce olduğu için dikkate alınıp işleme koyulmamış neyse 3.sınıf bitip tatile geldim tatilimi yaptım ve 1 dönemim kalmıştı diploma için sonra tatil dönüşü havaalanına gittiğimde sizi biraz bekleteceğiz dediler ben yolda gelirken hız limitleri ile ilgilibir sorun yaşadığımı trafik cezamı kesip elime vereceklerini düşünürken ASnoktaİznoktalar geldi merkez komutanlığı askerlik şubesine gittim uzun uzun uğraştılar ancak yapacak birşey bulamadılar ve araya tanıdığı eşi dostu sokarak 10 günlük izin alabilmdim ama yurtdışına çıkmama şartıyla o 10 gün sonunda DK (Devre Kaybı yani Asker Kaçağı) olarak İstanbul' da acemi birliğimi ardından Erzurum Ilıca' da da usta birliğimi yaptım hani denklik yoktu uzun dönem yapacağımı biliyordum da DK olarak uzun dönem yapmak ilk başlarda koymuştu. Kısacası paket olma olasılığın çok yüksek dikkat etmek lazım :) Askerlikten sonra gidip okulumu bitirdim geldim ama hala diplomamı almadım :))

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Askerlik Şubesi ara sor. Artık cevap veriyorlar .

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreammaker
    dreammaker's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

olayı özet geçeyim liseden sonra Türkiye' de bi üniversitede öğrenim görürken bana göre olmadığını anlamam ile hemen bırakıp ardından Norveç' te okumaya başladım ardından hani Türkiye' de okulum varken olan tecilim bozulmuştu ve kendi tecil hakkım olna 2 yılı kullanmıştım. Sonra sınavsız yerleşim yapıldığı için denkliğide olmayan bir okulda okuyordum ilk gönderdiğim evraklar her nasıl olduysa yerine ulaşmamış ya da (orada yer alanın yaptığı açıklama) norveçce olduğu için dikkate alınıp işleme koyulmamış neyse 3.sınıf bitip tatile geldim tatilimi yaptım ve 1 dönemim kalmıştı diploma için sonra tatil dönüşü havaalanına gittiğimde sizi biraz bekleteceğiz dediler ben yolda gelirken hız limitleri ile ilgilibir sorun yaşadığımı trafik cezamı kesip elime vereceklerini düşünürken ASnoktaİznoktalar geldi merkez komutanlığı askerlik şubesine gittim uzun uzun uğraştılar ancak yapacak birşey bulamadılar ve araya tanıdığı eşi dostu sokarak 10 günlük izin alabilmdim ama yurtdışına çıkmama şartıyla o 10 gün sonunda DK (Devre Kaybı yani Asker Kaçağı) olarak İstanbul' da acemi birliğimi ardından Erzurum Ilıca' da da usta birliğimi yaptım hani denklik yoktu uzun dönem yapacağımı biliyordum da DK olarak uzun dönem yapmak ilk başlarda koymuştu. Kısacası paket olma olasılığın çok yüksek dikkat etmek lazım :) Askerlikten sonra gidip okulumu bitirdim geldim ama hala diplomamı almadım :))

yok hocam bunca seyi duyduktan sonra ben asla gelmem oraya :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

gel hocam bişi olmaz :D

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
Toplam Hit: 2673 Toplam Mesaj: 15
askerlik