folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Askerde Yazıcı Olan Var Mı?

Askerde Yazıcı Olan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek

Muridler merhaba askerdeyim yazıcı oldum benden önceki yazıcı excelde nobet listesi yapıyor çok karmaşık ugrastırıyor. Askerde yazıcı olan elbet vardır nasıl bir sistem kullanıyorlardı. Örnekler atabilirlerse çok sevinirim şartlarım kısıtlı kara net var Android üzerinden kolay bir uygulama yapılabilir mi. Örnek olarak adam 3-5 tutmuşsa gece ve 2 gün istirahate düşmüşse sonraki nöbetinde 1-3 tutacak hava değişimi veya izin almışsa nöbette listelenmicek gibi gibi yardımcı olursanız sevinirim.

Kendini bulmak istiyorsan, kendin için düşün.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

walla ben php ile yazmıştım ama teskereyi aldığımla kaçtığım bir olmuştu =)

ankarada local server de kaldı :P

yad edelim

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

5 ay boyunca şu muhabbetlere hazır ol;

-beni siktimin memediyle yazmasana

-3-5 i hep bana kitliyon koğuşa gel görüşecez

-komutanların yanında çalışıyon diyee götün kalktı

-devre dedik en çok sen siktin bizi

-kendine niye nöbet yazmıyon

-elalemi niye kayırıyon

uzaaar da gider.. en temizi ben yazıcılığı yapamıcam. bana bi süpürge bi koridor verin akşama kadar malak gibi sileyim de kafan rahat en azından. :)

ben güvenlik harekat merkezi operatörüydüm. ibneler bana bile telsiz verme, doldurboşalt yapmayalım. devriyedeyken kamerayı öte tut gibi yarrak kürrek bir sürü şey derdi. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek
    snnyk bunu yazdı

walla ben php ile yazmıştım ama teskereyi aldığımla kaçtığım bir olmuştu =)

ankarada local server de kaldı :P

yad edelim

Bilgisayara flash CD takılmıyor localde baştan yazmak lazım mantıgı çözmek lazım. Ve kodlar lazım tabii 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

5 ay boyunca şu muhabbetlere hazır ol;

-beni siktimin memediyle yazmasana

-3-5 i hep bana kitliyon koğuşa gel görüşecez

-komutanların yanında çalışıyon diyee götün kalktı

-devre dedik en çok sen siktin bizi

-kendine niye nöbet yazmıyon

-elalemi niye kayırıyon

uzaaar da gider.. en temizi ben yazıcılığı yapamıcam. bana bi süpürge bi koridor verin akşama kadar malak gibi sileyim de kafan rahat en azından. :)

ben güvenlik harekat merkezi operatörüydüm. ibneler bana bile telsiz verme, doldurboşalt yapmayalım. devriyedeyken kamerayı öte tut gibi yarrak kürrek bir sürü şey derdi. 

Onları aştım hocam tavrımı koydum yaşça büyük olmamda etki etti kimse karışmıyor bişey demiyor kolay kolay

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eagleofcondor
    eagleofcondor's avatar
    Erkek

Muhafız Onbaşı olarak yazıcı idim kısa dönem uzun dönemli arkadaşlar bana kıldı :( 200 kişinin nöbetlerini yazardım excel formatında her gün çarşamba günleri çarşıları yazardım çarşamba günü çarşı kapalıydı diğer günler çarşı yazardım hep sorun değil yazıcı olmak teskereleri hesaplarsın, katılışları yaparsın katılışlarda sağlıkçı arkadaş yeni katılanları muayenesini yaptırır vs senin görevin birlik içindeki bölüğündeki askerlerin her türlü yazışma işlerini ayarlamak. ben çok küfür yedim ilk başlarda :D yazıcı olmak kolay değil çok çok zor iş sorumluluk ister disiplin ister 27 yaşındaydım benden küçüktüler hep 6 yaş çocuklarla çocuk olunmuyor zorlanıyorsun bazen

eagleofcondor tarafından 05/Şub/18 22:26 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Program bulsanda bilgisayara atamazsın en azindan jandarmada oyle.

Manuel takil ya da vba scriptingi ogrenerek yeniden yaz ki vaktin olmayacak

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Ben S4 yazıcılık yapmıştım, Tabur vidalarına, kamyonlarına kadar, yazar çizerdim, Taburdan çıkan araçların giriş ve çıkış evraklarına kadar ben düzenlerdim, ama seninkisi bölük yazıcılığı, nöbet yazdığına bakılırsa, o zamanlar bir çok yazıları Pw programı vardı oradan yazardım, iğne başlı yazıcı kafamı iyi ederdi.. cıııııırrrrrr cıııırrrrr şimdikiler çok şanslı, daha win95 te yeni çıkmıştı o aralar.. :) hey gidi günler.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

Bizde de program yoktu bi Excel tablosu vardı herkesi birer sıra yukarıya kaydırıp ertesi günkü nöbetleri yazardım. Bir kaç kişi sadece gece tutabilirdi onlarıda sadece gece saatlerinde döndürürdüm. Gerçi bizde 60 mevcut vardı ortalama 45 kişi nöbet tutardı bu yüzden kolay olurdu. 

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

Bende s2-s3'e bakıyordum Personel ve Merkez şubelerin. Ahh ahh eski günler. exelden kendin bir çizelge oluşturabilirsin diye tahmin ediyorum. Bizim yazıcılar kaydırma yapıyordu diye hatırlıyorum. Basit birşeydi ama mantığı aklımda değil. 

alektamovikmovik
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carizart
    carizart's avatar
    Erkek

Hocam onla ilgili programda yapsan çok zor işliyor bi bakmışsın biri son dk ıstırahat almış nöbetten düşür birini son dk komutan çagırmış mesai saati içinde nöbeti kaydır programla yapsanda sabit olmuyor.

Sıracılık işi burada biraz ise yarıyor son katılan askerleri gece yazıyorsun kendi aralarında dönderiyorsun eski askerleri gündüz yazıp kendi arasında döndürüyorsun en güzeli bu bence

En geç 15-20 günde bi yeni asker grubu gelir onlara başlarsın geceye yazmaya onlar olaya ayıkıp ses çıkarana kadar bi ay geçiyor yeni grupla sonra devam

Toplam Hit: 4218 Toplam Mesaj: 19
yazıcı askerlik nöbet