ASKERI DARBE YOK :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vertigoneto
    vertigoneto's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar aslına bakarsanız amaç bellidir. Birinci amaç halkın devlete güvenini azaltmak, bu zaten sağlık eğitim ve polis kuvvetlerinin elimine edilmesiyle oluşturulmaya başlandı bile.ikincisi ve en büyüğü orduya güveni azaltmak ancak o kadar yolsuzluğa rağmen bazı güçlerin çözemediği bir şey var halkımızdaki bitmek tükenmek bilmeyen orduya güven olayı. Ordu içinde de elbette kötü ayrıklar var. Her kurumda olur bunlar. Ama iş devlet için bazı anlaşılmaz olaylar yapmaya gelince olay gerçekten değişir. Ülke için maalesef biz bile bir gün yanabiliriz. Ama ulusal çıkar için inanın bazı şeyler gerekli. Ancak kimse de darbe beklemesin. AKP için zaten darbeye gerek bile yok. OOrdumuzda kendi içindeki ayrıkları inanın çok iyi temizler. TAnrı kimseyi askeri mahkemeye düşürmesin derim ben:))
    Ve AKp' ye inanan gerçekten temiz dostlara bir kaç husus. Eğer gerçekten dindarsanız çocuğunuzu Amerikada mı okutursunuz? Eğer gerçekten dindarsanız sizin olmayan bir mülkü sahiplenip üstüne de ev yapar mısınız? Eğer gerçekten dindarsanız başkalarını namaz kılmıyor bunlar, bunlar cehennemlik, bunlar zındık deme hakkını gerçek müslüman söyleyebilir mi.BU kadar cesaretli olabilir mi? Sevgiyle kalın ve serinkanlı kalın dostlar. DArbe bizi gerçekten mahveder. Orduda da böyle bir zihniyet olduğunu sanmıyorum. Onlar zaten saraylarda yetişmiş muhallebi çocukları değil içimizden çıkan anadolu evlatları. AMa evet bu ülkeye gerçekten T:.şşklı bir lider şart. Tanrı ülkemizi sahte müslümanlardan korusun ve gerçekten arapları ve ahlaklarını almak isterlerse önce çocuklarını orada okutmayı da bizlere göstermeyi nasip etsin.

Hayatta iki şey sonsuzdur. Bİrincisi evren ikincisi insanların aptallığı. Ancak birincisinden o kadar emin değilim. <br> <br> A.Aynştayn <br>
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hiç kimse ülkeyi askeriyenin kaosa sürüklediğini düşün müyormu?
    hani adalete kimse karışmayacak tı? nerede yargının bagımsızlığı ?
    askeriye istediğini ortadan kaldırsın kimse bişey diyemesin . oh ne ala . hükümet olayın üstüne gitmese , savcı olayın üzerine gitmese onlar suçlanacak , olayı örtbas etti diye,
    darbe olursa Türkiye biter beyler , hiçkimse dünyaya olan biteni anlatamaz, ne diyecekler , bir derin devlet olarak eylem yaptık , savcılık olayın üzerine gitti bizde darbe yaptık mı diyecekler , halkın seçtiği partiyi biz istemedik darbe mi yaptık diyecekler ,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    soylecegim pek cok sey var ama gereksiz oldugunu dusundugum yazilar yaznayi dusunemiyorum.onceki yazimda da belirttigim gibi batili ulkelere bakin az biraz ordu napiyo.ama ondan once siyaset napiyo bize en cok benzeyen ulkelerden İspanya ornegini iyi arastirin arkadaslar.onlarda bizim gibi bi tariha sahip bir ulke zamaninda onlarda dunyanin yarisina sahiplermis vs.franco ihtilali olsun ic savaslari olsun ETA siyla olsun benzerliklerimiz coktur.onlarinda etkin ordu gucu bulunmakta bize benzer sekilde.ama ordu yu ordu gibi kullanabilmekteler.ustelik fazla bi zaman da degil AB ye uyelikleri 30 yil galan midir.neyse bi kitap vardi adini unuttum Emre kongar in kitabi kapagindan anlayabilirsiniz bu konulari iyice irdeleyen bir eser.arastirma sahibi olalimki etkili fikrimiz olsun.sonra ne yapacagimiza rahatca karar verebiliriz diyorum. sadece sagduyu lazim su an.yok askeriye yok bilmem ne bugun Turkiye icin biseyler yapabilen herkes sakin olabilmeli polemikler bizi yipratir.

Saygilarimla...

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    ulan adamı hasta etmeyin kimse adalete karışmicakmıs ulan o tayyip şerefsizinin basbakan oldugu için suanda yargılanmadıgını kac kişi biliyo adamın başbakanlıgı bitince yuce divan da vatan hainliginden yargılanıcak bunu kac kişi biliyo sebebi ise Turkiye yi bolmek istiyen şerefsiz kopeklerin maskarısı olması hatta oyleki bu piçlerin elini operken resmi bile var buda kanıt olarak sunulcak ama işte gel gor ki basbakan diye yargılanamıyo eger bi kanun cıkarırda yargılanmaktan kurtulmazsa 5yıl sonra bi ihtimal kodesi boylicak savcı olayın ustune gitmicekmiş lan savcı kim a.q ziktirmeyin savcınızı benim vatanım soz konusu olcak savcı mavcı ayaklarına yatcam ha gotunden kan alırım adamın halkın sectigi partiymiş ii be halk secti diye vatanı mı satıcaz ite kopege mi vericez vatanımızı tankla girerim meclise onuda ibret olsun diye meclis kapısına asarım biz bu vatanı 30kupona almadık insanlarımız öldü hepsi birer birer toprak oldu gozunu bile kırpmadı arkasına bakmadı bizim için olduler vatan için olduler onlara hurmetiniz bumu kanla canla alınan vatanı satmakmı ayrıca bişey bellemişsiniz 15yıl geri gider ulan kac darbe gordun hayatında da konuşuyosun geri fln gittigi yok aptal aptal konusmayın biri demiş klavyenin tuşlarına rahat basamazsın niye yanına asker mi yollicaklar klavyeni kontrol etsin diye 80 darbesiyle kıyaslıyosunz oyle olcak sanıyosunuz alakası yok o zaman ki durum onu gerektiriyordu sıkı yonetim gerekiyordu millet yolda birbirine kurşun yagdırıyodu ne yapcaklardı hadi cıkın sokaga vuruşun mu diceklerdi iç savaş vardı ulkede o yuzden sıkı yonetim uygulandı şimdi boyle bir durum olmadıgına gore darbe olursa sıkı yonetim fln olmaz o kafanızın içindeki beyin denilen şeyi çalıştırın biraz ondan sonra konuşun siz gotunuzu yırtsanız orduyu yıpratamazsınız boşa ugrasmayın

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    katiliyorum fikirlerimin diger yuzu.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    dk_jan , sen öyle bol küfürlü yazı yazınca herkes senin yazdıklarını kabul edecek , aynen devam et ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    student>>>

askeriye istediğini ortadan kaldırsın kimse bişey diyemesin . oh ne ala . hükümet olayın üstüne gitmese , savcı olayın üzerine gitmese onlar suçlanacak , olayı örtbas etti diye,
    darbe olursa Türkiye biter beyler , hiçkimse dünyaya olan biteni anlatamaz, ne diyecekler , bir derin devlet olarak eylem yaptık , savcılık olayın üzerine gitti bizde darbe yaptık mı diyecekler , halkın seçtiği partiyi biz istemedik darbe mi yaptık diyecekler ,

ben kufur de olsa etkileyici bisey goremiyorum sadece ortak payda ayni.dengesizlik yazilarinda ortaya cikiyor student kimseyi gostermek istemem su yada bu sekilde ama kendini elevermeye degmez sende kufur et belki senide kabulleniverirler.

ama bu gerizekali karanlik ampul lu ekip gereksiz mesele uretmesin yoksa kendilerini surukleyen ruzgar ters esebilir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    student>>>

ben kufur de olsa etkileyici bisey goremiyorum sadece ortak payda ayni.dengesizlik yazilarinda ortaya cikiyor student kimseyi gostermek istemem su yada bu sekilde ama kendini elevermeye degmez sende kufur et belki senide kabulleniverirler.

ama bu gerizekali karanlik ampul lu ekip gereksiz mesele uretmesin yoksa kendilerini surukleyen ruzgar ters esebilir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mit
    mit's avatar
    Erkek
    Bu konuyu açan bence ya hiç bişiy bilmiyor yada bildiklerini bizi kıskırtmak için kullanıyor.Saçmalamayın darbe felan olmuyacak darbe yapmak artık o kadr kolay değil hem darbe olursa bile ÖLE SANDIGINIZ GİBİ TANKLARLA OLMAZ ARTIK.sessiz darbe olur erbakanı nasıl indirdiler erdoğanıda indirirlerse o şekilde indirirler.Başbakan görevi bitince Yüce divan da yargılanacak konusuna gelince bence doğru şeyhlerle şıhlarla baya bir fotoğrafları vr ilişkileri eskiden vardı şidmide gizliden gizliye kesin avrdır.AMA ARKADAŞLAR BEN DARBE OLACAĞINA İNANMIYORUM.darbe olursa a.q ülke allak bullak olur ab zaten hayal olur(ab ye girmek istemiyom zatende istiyenler için dedim)
    SOnra darbe eskiidendi en fazla hukumeti düşürürler ak partiye kaatma davası açarlar en fazla ama onuda yapmıyacaklar eminim zaten düşürmek isteseler şimdiye kadar düşürürlerdi.parti kapanınca hkumet düşer anca bu şekilde hukuki yollardan indirirler indirirlerse AMA İNDİRMEYECEKLER BUNA ADIM GİBİ EMİNİM.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibosoft
    ibosoft's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    bi si.... rin gidin ya

dizi dizi incisin danalıkta birincisin
Toplam Hit: 5203 Toplam Mesaj: 22