folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerliği Barış Güçünde Yapan Varmı ? (Yurt Dışında)

Askerliği Barış Güçünde Yapan Varmı ? (Yurt Dışında)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

Selam

Bosna ya afganistana felan gönüllü bir şekilde gidip para alarak askerlik yapmak mümkünmüş. Yanlız yabancı dil kursuna alıyorlarmış fakat gittiğimiz yer türklerin olduğu yer yabancı dil kullanılmayacak sanırım ? eğerki sınava sokarlarsa birşeyler karalar geçer not alırım ingilizceden fakat konuşamam sadece yazabilirim ve okuyabilirim :D

Şimdi diyeceğim gönüllü olarak nasıl gidebiliriz ve ingilizceyi kağıt üstünde iyi not alarak halletsem orada lazım olur mu ingilizce konuşmak gerekir mi ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

gönüllü mü ? NATO askeri olarak TR den asker gittiği ve verilen maaşın normalin üzerinde olduğu doğru ama oraya giden askerleride TSK belirliyor bildiğim kadarıyla yok öle ben afganistana ırağa şuraya buraya gidicem deyip gitmek.

Living Death
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek
    ArmadA bunu yazdı

gönüllü mü ? NATO askeri olarak TR den asker gittiği ve verilen maaşın normalin üzerinde olduğu doğru ama oraya giden askerleride TSK belirliyor bildiğim kadarıyla yok öle ben afganistana ırağa şuraya buraya gidicem deyip gitmek.

evet gönüllü olarak yani tehlikesini göze alıp herkesin istemediği fakat ancak parayla yapılacak yerler işte dönüşte cebimizde paramız olsun

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı

TSK gözünü seviyim şunu Süleyman Şah Türbesi'ne gönder de rahatlasın adam.

öyle deme hacı. demek ki ciddi bir maddi sıkıntısı var ki gitmek istiyor. en güzeli aslında boğazına kadar borca batan adamlar gidebilse güzel olur tabi.

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efgo
    efgo's avatar
    Erkek

1997/1998 arası Bosna Hersekte Barış gücünde askerliğimi yaptım.Nasıl gittiğime gelince acemi birliğinde seçmişlerdi.Seçim gönüllülük esasına göreydi.Herhangi dil falanda sormamışlardı.Biz 7 kişi öyle seçildik.Farklı yerlerdeki seçimlerde yabancı dil ve boşnak olanlarda ve fiziki durumuna göre( boy ve kilo) 'ya göre seçim yapılmıştı.Orada herkesin yabancı dil bilmesine gerek yok ihtiyaçta yok lakin bilinirse iyi olur.Şu anda oradaki asker sayısı azaldığından yabancı dil bilenleride götürüyor olabilirler.

Dağıtacak nimetin gösterecek kuvvetin yoksa kimseden sadakat bekleme.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek
    efgo bunu yazdı

1997/1998 arası Bosna Hersekte Barış gücünde askerliğimi yaptım.Nasıl gittiğime gelince acemi birliğinde seçmişlerdi.Seçim gönüllülük esasına göreydi.Herhangi dil falanda sormamışlardı.Biz 7 kişi öyle seçildik.Farklı yerlerdeki seçimlerde yabancı dil ve boşnak olanlarda ve fiziki durumuna göre( boy ve kilo) 'ya göre seçim yapılmıştı.Orada herkesin yabancı dil bilmesine gerek yok ihtiyaçta yok lakin bilinirse iyi olur.Şu anda oradaki asker sayısı azaldığından yabancı dil bilenleride götürüyor olabilirler.

eyvallah şans işi işte denk gelirse peşin peşin gidemiyorsunda önüne gelirse teklif gidiyorsun iyimiş

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FienDisHMan
    FienDisHMan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ben barış gücü olarak yaptım ancak tsk belirliyor şans yani

DiKKaT KöPeK VaR..!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rocketadam
    rocketadam's avatar
    Erkek

askerlik mi gerek yok denendi onaylandı:) hacı kendiler seçiyorlar. parası da dolar hesabıydı ama unuttum...

Bir milletin zenginliği hisse senetleri değil, hissi senetleridir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GebesH
    GebesH's avatar
    Erkek

ben öyle yurt dışında askerlik yapmak istiyom gönüllüyüm diyemiyorsun ankara mamakta barış gücü askerleri birdizi eğitim ve sınavlardan geçtikten sonra gönderiliyorlar birliklerine üstelik gönderildikleri ülkelerde kendi kararları değil tamamen tsk nın elinde.

Keep Going !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murdery
    murdery's avatar
    Erkek

gitsem bi daha gelir miydim amk

BİR TIKLA BE https://www.youtube.com/watch?v=I5DOCwqBuzk
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

eskiden şöyleydi acem birliklerinde (PİYADE ) yabancı dil olarak boşnakça yazdıranlar %80 yugoslavyaya gitti . tercuman vs işler için seçilenler ankara mamak ta nato eğitimi aldıktan sonra bosnaya gittiler. savaştan sonra ilk gidenler 900dolır  savaşın rtalarında gidenler 600 dolır falan para aldılar ( uyanık olanlar güzel rüşvet yedi para topladılar ) 

ama dil bilmedende gidebiliyorsun şöyleki ahçı olarak mesela

ama iyi bişey değil 1. tehlikeli 2. çok sıkıcı nasıl sıkıcı atıyorum fransız askeri 5 konteyner ilerde akşam yemieğinde şarap içebiliyor sen hala suya devam :S

adamlar tr askerine inanmakta zorlanıyor çavuş maaşı olarak tr deki para yı duyduklarında inanıyolar .

ama bana sorarsan gitme .

afgan da tr askerini tıkıyolar alaymı tugaymı ne varmış orda 8-9 ay ordan çıkmadan askerlik yapıon. 

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 2841 Toplam Mesaj: 11