folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Askerlik Kanunu Değişti Fakat Bu Mektup Neyin Nesi ?

Askerlik Kanunu Değişti Fakat Bu Mektup Neyin Nesi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

aralık 92 doğumluyum. açık öğretim düz lisesi okuyorum. ve bu yıl okulum bitiyor inş. öğrenci ve dengi olan bütün okulda kayıdı olanların askerlik yaşı 29 a çekildi diye bas bas bağırdılar. peki bugün evime gelen yoklama kaçağısınız mektubu neyin nesi ? yoklama zamanı geldiğinde evet gitmemiştim. şubeyi aramıştım açık öğretim düz lise ye tecil hakkı yok dediler. 1 hafta içinde 50-100 kez yine şubeleri aradım kimse telefonu açmadı. dün tekrar denedim ve açtılar yine aynısını dediler  açık öğretim düz liseye tecil hakkınız yok diye. 

peki bu yasa ne halta yarıyor ?

Ben hatayı çevrim dışı yaşıyorum , Hayat beni engellese nolur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yasa daha çıkmadı tasklak halinde diye biliyorum.

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Ransack bunu yazdı:
    -----------------------------

aralık 92 doğumluyum. açık öğretim düz lisesi okuyorum. ve bu yıl okulum bitiyor inş. öğrenci ve dengi olan bütün okulda kayıdı olanların askerlik yaşı 29 a çekildi diye bas bas bağırdılar. peki bugün evime gelen yoklama kaçağısınız mektubu neyin nesi ? yoklama zamanı geldiğinde evet gitmemiştim. şubeyi aramıştım açık öğretim düz lise ye tecil hakkı yok dediler. 1 hafta içinde 50-100 kez yine şubeleri aradım kimse telefonu açmadı. dün tekrar denedim ve açtılar yine aynısını dediler  açık öğretim düz liseye tecil hakkınız yok diye. 

-----------------------------

cevap sorunun içinde 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

asker kaçağı olup olmadığımıza net ortamında bakabileceğimiz bi devlet sitesi varmı 

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek

açıköğretim üniversitesinde var tecil hakkı "açıköğretim lisesinde yok" almışsın işte cevabı.

yasayla ilgili olarak: zaten üniversite okuyanların 29 yaş sınırı yıllardan beri vardı değişen bir şey olmadı ki niye yeni bir şeymiş gibi saçma sapan reklam etti tv'ler anlamadım.

enjoy i'm vaccinated
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

yönetmelikde öğrenim gören ve dengi tüm okulların tecil hakkı var demişlerdi ki bu haberlere bile çıkmıştı yani öyle hatılıyorum.

Ben hatayı çevrim dışı yaşıyorum , Hayat beni engellese nolur...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

ilkokul mezunları ve açıköğretim lisesinde okuyan kişiler tecil hakkına sahip değil.

bu yıl bitiriyorsan sıkıntı yapma mezun olunca tecil ettirebilirsin. yoklamanı yaptır yoksa evine karakoldan kağıt gelir.

aynı olay başıma gelmişti gittim karakola oradan askerlik şubesine bıraktılar ekip otosuyla.

yoklamanı yaptır durumunu izah et. sonra mezuniyet belgenle gider tecil ettirirsin.

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kobe118
    kobe118's avatar
    Erkek

gitme zamanın gelmiş

a.d
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Selanikli
    Selanikli's avatar
    Erkek

ki bende gittim askere aynı cevabı aldım ama direk açık öğretimden aldım ki gittim geldim mis gibi zamanında gitmek en iyisi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    Peki ben sorayım. Hiç tecil yapmadım. 25 yaşında üniversite okumak istedim diyelim. Okula gidebilir miyim ? Yoksa "askerlik yap gel" mi derler ?

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    warlife
    warlife's avatar
    Erkek

2. üniversitense 25 yaşından sonra okumak istediğin üniv  askerlik isteyebiliyor

diyalektik için kesin, mutlak hiç bir şey yoktur..Her şeyin bir geçmişi vardir ve bir geleceği olacaktır. Her şey bir kez bulunduğu yerde her zaman icin kesin olarak bulunmaz, ve o bugünki o,kesin ve son değildir
Toplam Hit: 1994 Toplam Mesaj: 15