folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerlik Nedeni İle Nasıl İstifa Verilir

Askerlik Nedeni İle Nasıl İstifa Verilir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek

dangerover bunu yazdı:
    -----------------------------

kaygusuz bunu yazdı:

* Askere gideceğin tarih belliyse şubeye gidip silüsü alıyorsun silüsü almadan çıkma işyerine gidecem diye haber verip ondan sonra silüsü aldığın vakit işyerine insan kaynaklarına silüsü gösteriyorsun. onlarda hesap edip tazminatını verirler. yalnız ihbarı vermiyorlarmış.

Yalnız bazı işyerleri verebilir vermeyebilirde. işyerine sormak lazım. çalışanlara sormak lazım

belli deil işte ben gidince adamlar direk alıo en son subeye gittim kadın dedi bekle burda 2 güne askersin dedi :D yalvar yakar zorla dedim gurbetteyim evim var boşaltmam lazım felan filan  kadın ii git onları gör öle gel dedi :D e tabi birdaha gidermiyim e ben hangi arada o belgeyi iş yerine veriyim

silüs süz bu tazminatı alman biraz zor gibi nası inanacak iişveren :)

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

sertan_06 bunu yazdı:

dangerover bunu yazdı:

kaygusuz bunu yazdı:

* Askere gideceğin tarih belliyse şubeye gidip silüsü alıyorsun silüsü almadan çıkma işyerine gidecem diye haber verip ondan sonra silüsü aldığın vakit işyerine insan kaynaklarına silüsü gösteriyorsun. onlarda hesap edip tazminatını verirler. yalnız ihbarı vermiyorlarmış.

Yalnız bazı işyerleri verebilir vermeyebilirde. işyerine sormak lazım. çalışanlara sormak lazım

belli deil işte ben gidince adamlar direk alıo en son subeye gittim kadın dedi bekle burda 2 güne askersin dedi :D yalvar yakar zorla dedim gurbetteyim evim var boşaltmam lazım felan filan  kadın ii git onları gör öle gel dedi :D e tabi birdaha gidermiyim e ben hangi arada o belgeyi iş yerine veriyim

silüs süz bu tazminatı alman biraz zor gibi nası inanacak iişveren :)

silüsü almadan işyeri sana para vermez. silüsü al göster işyerine ben çıkıyorum de.

ayrıca askerden geldikten sonra nerden işsizlik maaşı alacağız sorusuna işyerinden işsizlik maaşı alacağına dair belge alacaksınız.

o belgeyi saklayın asker dönüşü işkura gidin işkurdan alacaksınız işsizlik parasını

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

devletin dili yazışmadır. elinizde belgeniz olması şart nedir bu belge;

ilk önce bir dilekçe yazacaksınız bu konuda örneğini yazmıştım.

muvazzaf (zorunlu) askerlik görevimi ifa etmek üzere; tüm yasal haklarım saklı kalmak üzere ...... tarih itibariyle tahribat.aş. deki görevlerimden ayrılmak istiyorum. gereğini arz ederim diye  o dilekçeye, ........ tarihinde asker olduğunuzu gösterir resmi belge (nedir bu silüs galiba) ekliyeceksiniz ve işyerine vereceksiniz.

eğer işyeri tazminat verme taraftarı olduklarından şüpheniz varsa o dilekçeyi iadeli tahütlü posta ile yollayın veya kayıt ettirip numarasını yanınıza alın, veya şirket yetkili birine teslim aldım diye yazdırıp bir nüshasını yanınıza alın. bu ileride ödememeleri durumunda sizin talep ettiğinizi dilekçe verdiğinizi kanıtlar. yasalar önünde haklı konumda olursunuz.

dilekçeye askerlik sebebiyle ayrıldığınızı mutlaka yazın, çünkü kıdem tazminatı için haklı bir istifa sebebidir 4857, 5510 sayılı iş kanunlarını inceleyebilirsiniz.

istifa dilekçesini verdikten sonra işyeri; ücretli izinlerinizi kullandırmak veya ücretini ödemek, sonaylık ücretinizi sgk priminizi yatırmak, tazminatınızı hesaplayıp size ödeme yapmak ve ibraname dediğimiz, tüm alacaklarımı aldım şeklinde bir yazı size imzalatmakla yükümlüdür. aynı şekilde işkura sizin işten çıktığınıza dair bildirim vermekle yükümllülerdir.

yok seni askerden sonra işe alacaz, askerlik boyunca ücretsiz izinli saydıracaz diyorlarsa, bunları da belgeleterek tazminat almayabilirsiniz. ozaman askerden geldikten sonra işe almakla zorunlu olurlar, almazlarsa bile haklarınızı ödemek zorunda kalırlar.

///______________
Toplam Hit: 4255 Toplam Mesaj: 24