folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerlik Tecil Yaşı Hk.

Askerlik Tecil Yaşı Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar yaptığım araştırmayı teyit etmek için bu konuyu açıyorum. 

Üniversite okuyan kişiler 29 yaşını doldurana kadar askerliğini tecil ettirebilirmiş.

24/01/1992 doğumluyum, 29 yaşını doldurup 30'dan gün almam 24/01/2022'den sonra gerçekleşiyor.

Lakin, e-devlet askerlik durum belgemde şöyle yazıyor; 

"AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 31/12/2020 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR."

Bu tarih geldiğinde gidip tekrar tecil ettirebilecekmiyim?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

Vicdani ret düşündün mü?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek
    Fatih54 bunu yazdı

Vicdani ret düşündün mü?

İşe yarayacağını bilseydim düşünürdüm.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

konuyu okuyamadımda 

28 yasına kadar tecil ettiriliyor 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

O süreyi okul vakti geldikçe uzattırıyor. 

mkyb tarafından 28/Nis/17 21:28 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

O süreyi okul vakti geldikçe uzattırıyor. 

Teşekkür ederim hacılar

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S-E-R-H-A-T
    S-E-R-H-A-T's avatar
    Erkek

Lisans okuyorsan yani 4 yıllık okuyorsan ( buna AÖF de dahil9 29 a kadar tecil hakkın var.

Yüksek lisans okuyorsan 32 yaşından gün alana kadar tecil hakkın var.

ara dönemde kaçak sayılırsın, askerlik kaçak durumu GBT den kaldırıldı (darbe mevzusu sonrası tekrar eklendiyse bilmem)

yani çevirmede sen kaçaksın denmez. ama bi otelde kalırsan sabaha polisler gelip sana bi tebligat imzalatır, 15 gün içerisinde en yakın askerlik şubesine başvurmanı söylerler o kağıtla. bazen (%5 ihtimal) gelen polisler eger hafta içi ise kendileri götürmek isterler. - gitmeme hakına sahipsin- polislerin karakter ve psikolojisine ve senin uslubuna kalmış. haftasonları ise kesinlikle götürmeye kalkışmazlar.

kaçak oldugun sürece günlük para cezası uygulanır. yıllık 1 k 50 tl  gibi bişeydi en son baktıgımda.

ben 29 dan sonra gitmedim bedelliyi bekledim. 34 yaşına kadar. kaçak durdum. iş nedeniyle çogu kez şehr dışında otelde kaldım sabahına polisler geldi. tebligat imzalattı ve kesinlikle 15 gun içinde gitmelisin dediler. hatta seni biz götürecektik te işimiz  var fln gibi laflar çok duydum. takriben 20 kere aynı sahneyi yaşadım. hiç gitmedim

sadece 1 sefer gittim askerlik şubesine ordaki yetkiliden sordum, cezası nedir alınırmıyım vs diye.  yüzbinlerce böyle kişi var, savcı her ay aradan bikaçtanesini eçip mahkemeye veriyor, şansına kalmış dedi.

sonra bedelli çıktı işte, yaptık : )

S-E-R-H-A-T tarafından 28/Nis/17 22:42 tarihinde düzenlenmiştir

şeyini şeyettiğimin şeyi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samast
    samast's avatar
    Erkek

Hocam ailevi,iş,sağlık gibi problemlerin yoksa git derim ben bende seninle aynı durumdayım tak dedi artık canıma ağustos da gidicem askere hergün bu stresi cekmektense 6 ay cekerim ya

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    S-E-R-H-A-T bunu yazdı

Lisans okuyorsan yani 4 yıllık okuyorsan ( buna AÖF de dahil9 29 a kadar tecil hakkın var.

ara dönemde kaçak sayılırsın, askerlik kaçak durumu GBT den kaldırıldı (darbe mevzusu sonrası tekrar eklendiyse bilmem)

yani çevirmede sen kaçaksın denmez. ama bi otelde kalırsan sabaha polisler gelip sana bi tebligat imzalatır, 15 gün içerisinde en yakın askerlik şubesine başvurmanı söylerler o kağıtla. bazen (%5 ihtimal) gelen polisler eger hafta içi ise kendileri götürmek isterler. - gitmeme hakına sahipsin- polislerin karakter ve psikolojisine ve senin uslubuna kalmış. haftasonları ise kesinlikle götürmeye kalkışmazlar.

kaçak oldugun sürece günlük para cezası uygulanır. yıllık 1 k 50 tl  gibi bişeydi en son baktıgımda.

ben 29 dan sonra gitmedim bedelliyi bekledim. 34 yaşına kadar. kaçak durdum. iş nedeniyle çogu kez şehr dışında otelde kaldım sabahına polisler geldi. tebligat imzalattı ve kesinlikle 15 gun içinde gitmelisin dediler. hatta seni biz götürecektik te işimiz  var fln gibi laflar çok duydum. takriben 20 kere aynı sahneyi yaşadım. hiç gitmedim

sadece 1 sefer gittim askerlik şubesine ordaki yetkiliden sordum, cezası nedir alınırmıyım vs diye.  yüzbinlerce böyle kişi var, savcı her ay aradan bikaçtanesini eçip mahkemeye veriyor, şansına kalmış dedi.

hocam bir kez otelde bu kağıdı imzalattılar diyelim, 2-3 ay sonra tekrar bi otelde kaldın, tekrar kağıt imzalatıp gidiyolar mı?

sürekli bu şekilde sen şubeye başvurana kadar devam ediyo mu?

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    S-E-R-H-A-T bunu yazdı

hocam bir kez otelde bu kağıdı imzalattılar diyelim, 2-3 ay sonra tekrar bi otelde kaldın, tekrar kağıt imzalatıp gidiyolar mı?

sürekli bu şekilde sen şubeye başvurana kadar devam ediyo mu?

20 kere aynı sahneyi yaşadım diyor :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

2020 tarihine kadar hiçbirşey yapmana gerek yok. 2020 geldiği zaman 2 yıl kendi joker hakkını kullanıp tecil ettirebililrsin. sonrası ya kilodan muaf yersin

o da 1 yıl erteleme verir 1 yıl biter yine kilon fazla yine 1 yıl uzatır baktılar kilo azalmıyor seni muaf hale getirirler muaf kendi içinde 2 ye ayrılır. savaşta veya barışta..

barışta muaf demek şuan muafsın ama savaş çıkarsa askersin.. barışta ve savaşta muaf olmak vardır ki senden bi bok olmaz sen gelme aq muafıdır. ayrıca demin bahsettiğim kilodan dolayı seneye gel demeleri 3 sefere kadar uzamaz tamamen oradaki kişini inisiyatifine kalmış bir durumdur tek seferde de sana yol verebilir.

Toparlayacak olursak 31/12/2022 tarihine kadar kafan rahat olsun. bu tarihten sonra kilo vb durumlar devreye girer.