folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerlik Terhis İşlemi

Askerlik Terhis İşlemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

hocam, hesap aynen şudur.

teslim günün 1 mart ise çıkış tarihin seneye 1 mart - izin gün sayısıdır.

Fazla güne denk gelse bile fark etmiyor hesap işlemi aynı

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Arkadaşlar tesekkur ederim benimle alakalı değil bu durum.. Bir arkadas vasitasiile yüzbaşı buldum. Silus tarihinden itibaren 365 sayılır 366. Gün terhis edilir dedi. Yanı ayın 30 çekmesi 31 çekmesi 29 çekmesi hepsi gün gün hesaplanirmis.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

girdiğinin günün üzerine 1 sene ekle seneye çık

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek
    myblackworldweb bunu yazdı

Arkadaşlar tesekkur ederim benimle alakalı değil bu durum.. Bir arkadas vasitasiile yüzbaşı buldum. Silus tarihinden itibaren 365 sayılır 366. Gün terhis edilir dedi. Yanı ayın 30 çekmesi 31 çekmesi 29 çekmesi hepsi gün gün hesaplanirmis.

Şimdi yuzbasinin lafının ustune laf olmaz ama bence yuzbasi yanlis biliyor hacı. Yada bize fazla askerlik yaptirdilar. Ben kisa donem yaptım. 6 aydan hesapladilar. Bize 180 gun oldu tam bizden öncekiler 181 gun yapmıştı ay fazla gelmesi olayina. 179 yapanlar falan denk geliyor. Bence sevgili yuzbasi komutanimiz bu konuda biraz eksik bilgiye sahip. Ben eminim bu konudan çünkü bizim bütün arkadaslar böyle hesaplandi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

askerlik 12 aysa ay üzerinden hesaplanır. örneğin ben kısa dönem yaptım normalde askerliğim 6 ay bunun içinde 25 gün izinlerim var. kullanmadım 5 ay 5 gün yapıp geldim. geldikten sonra 25 gün daha asker sayıldım.  bu 12 ayın içinden kullanılmayan izinleri düş, o zaman teskere alırsın. tamamını kullanırsanda seneye aynı gün sabah serbestsin hayırlı olsun :)

///______________
Toplam Hit: 1828 Toplam Mesaj: 16
askerlik teskere 29 şubat