Aşkın Tarifi Sizce Nedir ¿?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyBoY
    HolyBoY's avatar
    Erkek
    Criminal bunu yazdı:
    -----------------------------
    aşkı tanımlamayı bırakın da aşkı yaşmaya başlayın artık!!! aşkın tanıma ihtiyacı yoktur, yaşanmaya ihtiyacı vardır... :)) ulan ben de boyuna yazıyom, bari bi işe yarasa :))))

Criminal Abim + 1.000.000.000

1Numara.ORG WORK TEAM [ www.1Numara.ORG]
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    kardeşimsin Holyboy ...

(Daimi imza : Yokluğun cehennemin öbür adıdır, üşüyorum kapama gözlerini.)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EINSTEIN
    EINSTEIN's avatar
    Erkek
    Crimiminal abimmm +1.000.000.000.000.000.000.000.000

Albert EINSTEIN ..::BORAN::..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maniac_HackeR
    Maniac_HackeR's avatar
    Erkek
    _CuRSeD_ bunu yazdı:
    Bence Kızı SikersiN aşK budur KardeşiM Bunu Yapmayanda Erkeke değildir ben çok yaptım siede tavsiye ederim

_cursed_ senin kus otuyomu looo bu yasta baslamissan yandik valla ha :D butun kizlarin senden cekecehi vardesene yavas kos kardes hizli kosana cabuk yorulurmus daha yasin genc 16 yasindasin biraz mutavazi ol oke byeess :D :D :D :D

Seni_Sevdihim_Kadar_Parayı_Sevsem_Milyarder_Sana_Taptıhım_Kadar_Allaha_Tapsam_Peygamber_Olurdum....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maniac_HackeR
    Maniac_HackeR's avatar
    Erkek
    Aşk cesaret ister, kocaman bir yürek ister.
    Aşk hayata karşı işlenilen en doğru suç ortaklığıdır,
    Aşk hayatıntekdüzeliğine, bütün sıradanlığına en soylu başkaldırıdır. Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz.
    Ve elbetteAşkı suçlamak, yargılamak, karalamak
    inkar etmek de asla yakışık olmaz
    Niçin aşk?Nedir bu aşk denilen şey, elle tutulmaz gözle görülmez bir şeyse nedir bu yaşanan somut acılar,güzellikler? Tek başına aşkı tanımlamak herşeyden soyutlamak mümkün mü? Hayır ! Aşk bugünlerde bazılarına göre plastikten bile yeniden yapıldı.Dünyada yaşanan suniliğe doğru gidiş aşkın etrafını sardı.
    Nedir şu aşk...? Aşk hayatın bize hazırladığı en güzel sürprizdir, bu yüzden de kalpleri ne zaman ele geçireceği hiç belli değildir. Daha ne olduğunu bile anlayamadan onun hükümdarlığına giriverirsiniz. Aşk; en yalın biçimde anlatılan tek kavramdır o, adı kendisidir zaten. Onu anlatmak için sonu gelmez cümleler kurmanıza gerek yoktur, "Aşık oldum" dediğiniz an akan sular durur, küçücük çocuk bile sizi rahatlıkla anlayabilir, çünkü aşkın dili tektir.
    Aşkın zamanını biz ayarlayabilseydik eğer ve kime neden aşık olduğumuzu anlayabilseydik,aşkın sırrını da çözerdik herhalde. Ama o zaman da aşkın insanı alıp götüren büyüsü tamamen kaybolurdu.
    Aşk hayata karşı işlenen en güzel ve en doğru suç ortakIığıdır, aşk hayatın bütün tekdüzeliğine, bütün sıradanIığına en soylu başkaldırıdır. Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz. Ve elbette yasanılan aşkı suçlamak ,yargılamak, karalamak, inkar etmek de aşka yakışık kalmaz. Bu önce haksızlık, kendinize saygısızlık olur. İnsan sonuna kadar savunmalı aşkını, karşılık görmesede, acı çekeceğini hissetsede, yarın terkedileceğini bilsede, ailesini karşısına alacağını bilsede taviz vermemeli aşkından, "Seni Seviyorum" diyebilmeli göğsünü gere gere. Aşk iste o zaman aşktır. Ve bunun dogrusu yanlışı yoktur, zaten aşkın kendisi doğrudur, kime karşı duyuluyorsa bu aşk, doğru insanda işte odur.
    Aşkın zamanı yoktur, hep hazırlıksız yakalar insanı. Evli olmanız, sevgilinizin olması, bir ayrılığın taze yaralarını kurutmaya calışmanız,bağlılıktan korkmanız, ailenizden çekinmeniz, hatta sevilenin hapse girmesi bile onun hiç mi hiç umrunda değildir. İşte aşk bütün bunlara tek başınıza karşı gelebilme yurekliliğidir, belkide yeni hayata geçebilme yolu...
    Aşkın ne zaman gelebileceği belli olmadığı gibi, ne zaman gideceği de hiç belli değildir. Fazla vakti yoktur onun, uzun süre beklemeye ve bekletilmeye tahammülü de yoktur. Bir başka göze bakmaya, bir başka tene dokunmaya başlaması o kadar da zor değildir...Aşktan değil, onun kaçmasından korkun ve doğruluğuna yanlışlığına bakmadan sonuna kadar savunun aşkınızı.
    Biliyor musunuz, hayat zaten kocaman bir yalan, bu kadar sahteligin içinde gerçek ve doğru olan tek guzellik AŞK.!!. Lütfen ona haksızlık etmeyelim..

biraz uzunmu oldu acaba

Seni_Sevdihim_Kadar_Parayı_Sevsem_Milyarder_Sana_Taptıhım_Kadar_Allaha_Tapsam_Peygamber_Olurdum....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkasya
    kafkasya's avatar
    Erkek
    Bence aşk diye bir şey yoktur,nedeni biri ile beraber olursun ona aşık olduğunu düşünürsün ama gün gelir seni yarı yolda bıraktığında anlarsınki aşk bir yalandır sadece bir rüyadır bunun için aşk diye bir şey yokur... By heLLWeapOn

GüNaHKaR SoKaKLaRıN TöVBeKaR DeLiKaNLıSı By heLLWeapOn
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    didi
    didi's avatar
    Dişi
    aşkın bence bir tarifi yoktur,başı belli degilki sonu belli olsun.bence aşkı kalıplara sokamayız,işte budur diyemeyiz...bir düşünün şuana kadar yaşadıgınız aşkları hangisi birbirine benziyordu ki aşkı bir kalıba sokalım...yada etrafınızda yaşanan aşklara bir bakın hangisinin sonu aynı yaşanmış.belki benzerlikler vardır ama asla aynı degildir.ayrıca her aşk kötü biter yada iyi biterde diyemeyiz,onu sadece yaşatmakla yükümlüyüz bence....Umarım herkezin aşkı hep daim olur arkadaşlar...

didi©
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3LaX
    R3LaX's avatar
    Erkek
    Ahhh tek kelime "AŞK".. Bence hiç hissetmediğin hisleri hissettiren histir ..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yns_berk
    yns_berk's avatar
    Erkek

Can Dündar - Aşkın Tarifi

Eğer...
    Onu hatırladıkça başı göğe ermişçesine ya da asansör boşluğuna düşmüşçesine ürperiyorsa yüreğiniz...
    Ömrü saatlere sıkışmış bir kelebek telaşıyla o hüzünden bu neşeye konup
    kalkıyorsanız gün boyu nedensiz...
    Ve her konduğunuzda diğerini iple çekiyorsanız bu hislerin...
    Onunlayken pervaneleşen yelkovanlar, onsuz mıhlanıp kalıyorsa yerine, bir
    akrep kadar hain...
    Sınıfta, büroda, yolda, yatakta içiniz içinize sığmıyor, ondan söz edilince yüzünüz, sizden habersiz, mis kokulu bir ekmek dilimi gibi kızarıyor, mahcup somurtuyor veya muzip sırıtıyorsa ve o, her durduğunuz yerde duruyor, her baktığınız yerden size bakıyor, siz keyiflendikçe gülüp, hüzünlendikçe ağlıyorsa...
    Dünyanın en güzel yeri onun yaşadığı yer, en güzel kokusu bedenindeki ter,
    en dayanılmaz duygusu gözlerindeki kederse...
    Hayat onunla güzel ve onsuz müptezelse...
    Elmalar pembe, kiremitler pembe, gökyüzü, yeryüzü, onun yüzü pembeyse, kışlar ilkbaharsa, yazlar ilkbahar, güzler ilkbahar...
    Her şiirde anlatılan oysa...
    Her filmin kahramanı o...
    Her roman ondan söz ediyor, her çiçek onu açıyorsa...
    Bir anlık ayrılık, bir ömür gibi geliyor ve gider gitmez özlem saç diplerinizden çekiştirip beyninizi acıtıyorsa, iştahınız kapanıyor, iştahınız açılıyor, iştahınız şaşırıyorsa, iştahınız, hasret acısında bile karşı konulmaz bir tat buluyorsa...
    Eliniz telefonda yaşıyor, işaret parmağınızla ha bire onu tuşluyor, dara düştüğünüzde kapıyı çalanın o olduğunu adınız gibi biliyorsanız...
    Mütemadi bir sarhoşluk halinde, her çalan telefona o diye atlıyor, vitrindeki her giysiyi ona yakıştırıyor, konuşan birini dinlerken "keşke o anlatsa" diye iç geçiriyorsanız...
    Kokusu burnunuzdan, sureti gözünüzden, sesi kulağınızdan, teni aklınızdan silinmiyorsa bir türlü...
    Özlemi, sol memenizin altında tek nüsha bir yasak yayın gibi taşıyorsanız gün boyu...
    Hem kimseler duymasın, hem cümlealem bilsin istiyorsanız...
    Onsuz geceler ıssız, sokaklar öksüzse...
    Ayrılık ölüme, vuslat sehere denkse...
    Gamze gamze tebessüm de onun içinse, alev alev öfke de; bunca tavır, onca sabır ve nihayetsiz kahır hep onun yüzü suyu hürmetine...
    Uğruna ödenmeyecek bedel, gidilmeyecek yol, vazgeçilmeyecek konfor yoksa...
    Dışarıda yer yerinden oynuyor ve "içeri"de bu sizi zerrece ilgilendirmiyorsa...
    Nedensiz küsüyor, sebepsiz affediyorsanız ve bütün bu hallerinize siz bile akıl erdiremiyorsanız...
    Kaybetme korkusu, kavuşma sevincinden ağır basıyorsa ve aşk, gurura baskın çıkıyorsa bu yüzden her daim...
    Gece yarısı kadim bir dost gibi kucaklayan tanıdık bir şarkı, bütün acı sözleri unutturmaya yetiyorsa...
    Her gidişte ayaklarınız "Geri dön" diye yalpalıyorsa ve siz kendinize rağmen dönüyorsanız, sınırsız, sabırsız, doyumsuz bir tutkuyla...
    O halde bugün sizin gününüz!..
    "Çok yaşa"yın ve de "siz de görün"üz.

...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

we artık eminim bugün konu hortlatma günü ,))

aşk die bişi olduğunu sanmıorum sadece esnaf para kazansın die uydurulmuş bişi ,)

dewdim dewrildim geldim
Toplam Hit: 11613 Toplam Mesaj: 42