Asp ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeco
    Yeco's avatar
    Homo

Öncelikle Merhaba Sayın TBT Müridleri ,

Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır diyerek düşünüyor ve satırlarıma şu sözlerle devam ediyorum , 

Google amcada araştırdım öncelikle ama pek anlamadım bir Asp dir gidiyor daha kısa anlatabilecek varsa nedir bu Asp? veya html dersleri gibi onu da yaparak  ( tabi böyle bişi oluyorsa ) öğrenebileceğim bir yer varmıdır ? şimdiden yorumlarınıza teşekkürler..

holy! holy! the soul is holy! the nose is holy! the tongue and cock are holy and the hand and asshole holy!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    Asp nin web dili olması lazım benim tabirimle.Ve evet öğrenebileceğin videolu dökümanlar var forumda
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeco
    Yeco's avatar
    Homo
    eyv. sağolasın

holy! holy! the soul is holy! the nose is holy! the tongue and cock are holy and the hand and asshole holy!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

ASP Microsoft tarafından geliştirilmiş web programlama dilidir. Windows sunucularda çalışır. www.webhocam.net burda falan görüntülü dersleri var.

www.asptr.net buda asp ile yazılmış ücretsiz dağıtılan bi portal :W

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek
    Active Server Pages demektir. ASP.
    daha açarsak "Aktif Sunucu Sayfaları" demektir Türkçede..
    öğrenmek için baya zamanını alır..mantığı phpye bakarak çok güzeldir.
    asp kodları kale gibidir. piyasada dolaşan birsürü farklı asp eğitim setleri mevcuttur.. artık onlardan takip edebilirsiniz.

ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeco
    Yeco's avatar
    Homo
    phpye bakarak... demişsin Php nedir hocam biraz fazla soru soruyor gibiyim ama öğrenesim var napayım :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek

Personal Home Page in kısaltılmışıdır..
    Türkçesi Kişisel WebSayfası demektir.
    ilk olarak 1990'lı yılların ortalarında Rasmus Lerdorf tarafından kişisel web sayfası hazırlamanın çok zor olmasından dolayı geliştirilmeye başlanmıştır.

Platformdan bağımsız (Windows,Linux, Etc.) çalışabilen sunucu taraflı, Html gömülü betik dilidir. Perl, C/C++ tipinde script dilidir. Bu dillere aşina olanlar ve herhangi bir programlama dilini bilenler PHP yi fazla vakit kaybetmeden öğrenebilirler.
    Oracle, Adabas D, Sybase, FilePro, mSQL, Velocis, mySQL, Informix, Solid,dBase, ODBD Unix dbm ve PostgreSQL veritabanlarıyla güvenli iletişim kurabilir ve IMAP, SNMP, NNTP , POP3 , HTTP servislerine bağlantı kurabilmektedir.
    Platform olarak "Linux & Apache & mySQL" kullanılması en yaygın ve önerilendir. Tabi bana sorsan ben önermem :)

ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    öğren aspyi herşeyden kolay

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4eye
    4eye's avatar
    Erkek

www.kariyervideo.com bu siteden öğrenebilirsin. asp php vb.NEt ne ararsan görsel olarak anlatıyorlar. Takıldığın yerlerde yarım felan işine yarar takıl derim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    www.aspdepo.org al burdada büssürü örnek var indir indir kurcala :W

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek
    egitimofis.com dan sırasıyla izleyebilir öğrenebilirsin. diğer siteler dandik sırasız derslerle dolu.
Toplam Hit: 4829 Toplam Mesaj: 15