ASP VS PHP

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    G_K_N
    G_K_N's avatar
    Dişi
    sizce hangisi daha iyi?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JerusaLem
    JerusaLem's avatar
    Savaş Madalyası Developer Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    php , asp'den iyi ama.
    asp'yi değişmem hiç bişiye :)

ey ulu TÜRK öğün, eşin yoktur altında göğün..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mayki
    Mayki's avatar
    Erkek
    eheheh jeru abi sana katılıom :)))

The turth is somewhere over there
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkworld
    darkworld's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    php asp den siqimi iyi tabiki asp daha iyi php bazı konularda basit ama asp ile derinlere indiğinde php sıçıo bir ikincisi dunyanın en buyuk sitesi hangisi microsoft dimi? neyle yazılmış asp asp.net demeqqki kral asp onuda geçiyorum bazı mal asp coder arkadaşlarım mal dememek lazım aslında onlarda acemi oldukları için ms (microsoft access) kullanmaları buda asp kotu yonde etkılemesidir.. php mysql fonksıyonunu kullanması onu guvenlıklı gıbı gostermekte halbukı asp dede mysql kullanma seçeneğin var.. asp kodlayan arkadaşlara fox pro onere bilirim access den guzeldir.. ve guvenlık bakımındanda iyidir.. ayrıca bankalar garanti bank s.. hepsıde asp kullanmaktadır.. demekki asp daha guvenlıdır.. asp en kral dildir kardeşler onu bunu geçin...

Bir Duvar Var Sırtımı Dayadıgım Sevgiden Örülmüs Koskoca Bir Duvar Hasretinle Yandigim Kuytusunda Her Gece Ağladıgım Şunu Bil Ki Sevdigim Sen o Duvardaki Gözyaşım Olacaksin Ve Hiç Kurumayacaksın Ellerimi Kanatırcasına Tırnaklarımla İsmini Kazıdıgım O Sevgi Duvarinda Hep Ama Hep Yaşayacaksin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    Ben ASPyi tercih ediyorum ama piyasada en hızlı çalışan php ve MySQL dir. PHP yapi olarak c++ a benzediinden Basicden 5 kat daha hızlı çalıştırılır ama asıl önemli olan kullandığınız DataBasedir. MySQL yada SQL server piyasadaki en hızlılarıdır.

PHP nin desteklediği komutlar aspden kat ve kat fazladır. 3D matrix hesaplamadan tutun, soktet, streaming ve server üstünde sıkıştırma classları bile php üstünde standart gelmektedir.

PHPnin desteklediklerini burdan görebilkirsiniz.

http://tr2.php.net/manual/en/funcref.php

Ama yeni çıkan ASPx Bence PHPden daha iyi, bu tip şeyler aspxdende çıkıyor + içinde birden fazla dil kullanabiliyorsunuz hatta C# php kadar hızlı execute ediliyor.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkworld
    darkworld's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    php ile asp kapışır zaten asp.net teknolojisi php geride bıraqmış durumdadır..

Bir Duvar Var Sırtımı Dayadıgım Sevgiden Örülmüs Koskoca Bir Duvar Hasretinle Yandigim Kuytusunda Her Gece Ağladıgım Şunu Bil Ki Sevdigim Sen o Duvardaki Gözyaşım Olacaksin Ve Hiç Kurumayacaksın Ellerimi Kanatırcasına Tırnaklarımla İsmini Kazıdıgım O Sevgi Duvarinda Hep Ama Hep Yaşayacaksin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JerusaLem
    JerusaLem's avatar
    Savaş Madalyası Developer Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    ulem mesajımı kim sildi sikerim haa
    buranın modu yok. adminlerden biri silmiştir.
    süleyin bakam

ey ulu TÜRK öğün, eşin yoktur altında göğün..!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    server_fail
    server_fail's avatar
    Erkek
    Tabii ki PHP.

Yapısal olarak kolay bir dil olmasının yanı sıra hız ve işlevsellikte de aspye on çeker.

Aspyi iyi bildiğiniz için o güzel geliyor olabilir ama arkadaşlar ben uzun süre asp kullandıktan sonra phpye geçtim ve şu an ikisindede işimi görecek kadar bilgiliyim. yeni öğreneceklere tavsiyem direkt php ile başlasınlar.

Uyklu

İnsanlar 10 a ayrilir. Binary sayabilenler ve sayamayanlar.. And the master comes back...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KIZILYILDIZ
    KIZILYILDIZ's avatar
    Erkek
    peki hangisinin geleceği var?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    No_MeRCy
    No_MeRCy's avatar
    Erkek
    gunumuzde en cok tercih edılen hangisi ? asp? php?

"Parmağımla insanlara yıldızları gösteriyorum, onlar parmağıma bakıyorlar"
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkworld
    darkworld's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    arkadaşlar artıq php ve asp son dönemlerini yaşamaktadır.. artıq net teknolojisi çıktı asp ve php 1-2 sene sonra tarih oluyor.. ben yeni başlayacak arkadaşlara asp.net öneririm juri baban sildi olm kim silecek ipne..

Toplam Hit: 3951 Toplam Mesaj: 16