Assembly Dilinde Tek Buton İle

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniper_tnr
    sniper_tnr's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

konu dışı: amınım ne zaman devre-elektronik muhabbet geçse gözümde roket bilimi yapıyorsunuz gibi geliyor :)

elimizden gelse belki :D 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

B4 ve C5 i yakmak / söndürmek için ne komut gönderiyorsun?

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniper_tnr
    sniper_tnr's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

B4 ve C5 i yakmak / söndürmek için ne komut gönderiyorsun?

BTFSS PORTA,2

BSF PORTC,5

BTFSC PORTA,2
    BSF PORTB,4

GİBİ KOMUTLAR

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

konu dışı: amınım ne zaman devre-elektronik muhabbet geçse gözümde roket bilimi yapıyorsunuz gibi geliyor :)

Sana bi tane rPi alalim müdür :d olmuyor böyle 

http://www.leyladansonra.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Yazdıın kodu bir gönderebilir misin?

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Öncelikle tek bir ledi yakmayı dene

yapabiliyorsan sıkıntı yok

epeydir uğraşmadığım için kitabımı da bulamadığım için fazla yardımcı oalamadım

derme çatma bir algoritma yaptım bakarsın işine yarar.. Gecikmeler önemli gecikme kodu yazmazsan çalışan projen şalışmıyormuş gibi görünebilir, hatta buton taramaların önüne de koy ark için 

işlemci ayarları
    port ayarları
    A2yi sıfırla
    B4ü sıfırla
    C5i sıfırla

BUTONTARA  ; buton tarama böngüsü
            BTFSC PORTA,2 ; A2 den 0 okuyorsanSIRADKİ KOMUTU ATLA DEDİK
            CALL BUTON_BASILI ; program buraya gelmişse A2den 1 okumuştur buton basılı durumdadır, buton basılı durumdaki işler yapmak üzere BUTON_BASILI alt programına gönderdik 
            CALL BUTON_CEKILI ; A2den sıfır okuduğu için buton cekili altprogramına gönderdik
     GOTO BUTONTARA
    END

BUTON_BASILI
      BBAS
      C5i yak B4ü söndür
      300ms bekle
      BTFSC A2 ; A2 butonunu yine test ettik  0 ise RETURNe düşüp ana programa çıkacak 1 ise alt satıra geçip alt programda kalacak
    GOTO BBAS ; alt yordam kendi kendini çağır mı bilmiyorum yoksa "BUTON_BASILI" mantıklı tabii
    RETURN

BUTON_CEKILI
      BUTCEK
      B4ü yak C'5i söndür
      300ms bekle
      BTFSS A2 ; A2 butonunu yine test ettik  1 ise RETURNe düşüp ana programa çıkacak 0 ise alt satıra geçip alt programda kalacak
    GOTO BUTCEK

RETURN

Toplam Hit: 6219 Toplam Mesaj: 17
assembly pic led buton 18f4520