Assembly Öğrenmek İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Selamlar arkadaşlar, malware analysis ve cracking işleri için assembly öğrenmek istiyorum. Bu yolla kendime katkıda bulunurum diye düşünüyorum.

Tavsiye ettiğiniz kaynak veya eğitim var mı?

Saygılarımla.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

asm uzmanı bilfigim kadarıyla bu sitede  @firex 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

https://www.udemy.com/course/assembly-dili/

az insan çok huzur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Hemen zıplamaya başlaman lazım demektir...

Jump Jump...

Şaka yapıyorum da alınma JMP olayı var assemblyde bilenler bilir o yüzden ironi yaptım güya, da benim biraz canım sıkkın mı ne ?

anca gidersin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
         global    _start

section   .text
    _start:   mov      
    rax, 1                  ; system call for write
              mov      
    rdi, 1                  ; file handle 1 is stdout
              mov      
    rsi, message            ; address of string to output
              mov      
    rdx, 13                 ; number of bytes
              syscall                          
    ; invoke operating system to do the write
              mov      
    rax, 60                 ; system call for exit
              xor      
    rdi, rdi                ; exit code 0
              syscall                          
    ; invoke operating system to exit

section   .data
    ; note the newline at the end

ilk kaynak benden olsun burdan devam et :)

itsin oglum sen adam degilsin
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

tuts4you.com 'da eğitim setleri olacaktı hocam. "Lena" 'nın anlatımlarına bakmanı tavsiye ederim . Ollydebugger kullanımını güzel anlatıyordu yanlış hatırlamıyorsam. 

Direkt asm anlatmıyor cracking üzerine bir site ama . Tahribat gibi eski bir forumdur. Daha önce bakmadıysan bakmanı şiddetle tavsiye ederim.

https://forum.tuts4you.com/files/category/22-tutorials-papers-dissertations-essays-and-guides/ buradanda tutorial'lara ulaşabilirsin.

samato tarafından 20/Ara/20 00:54 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

ben okulda iken ders notlarımı bu siteye yüklemiştim. prıfilimde duruyor ama içi boş :D

bulabilirsem atarım tekrar

edit: buldum. 25 sayfalık ders notu. tamamen elimle yazmıştım bilgisayara. 

edit2: Mail adresi verin göndereyim.

serhat8102 tarafından 20/Ara/20 19:40 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    Dark_Lord bunu yazdı

Selamlar arkadaşlar, malware analysis ve cracking işleri için assembly öğrenmek istiyorum. Bu yolla kendime katkıda bulunurum diye düşünüyorum.

Saygılarımla.

Valla hocam bana heyecan gibi geldi. Hevesini kırmak istemem ama yol yakınken vazgeç. Crack için zaten öyle deep assembly bilmen, derlemen gerekmiyor, hatta hiç bilmedende yapan bir sürü adam var. Adam gibi koruması olan yazılımda assembly bilsende çözüm olmuyor.

Zaten profesyonel yazılımlar dışında,  C/C++ gibi native derlenen kod kalmadı gibi birşey. Projelerin büyük çoğunluğu C#, python gibi IL bir dil olarak derleniyor veya yorumlanıyor. Daha bunun obfuscator, packer, cryter'i var...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

Hocam şu seti yıllar önce bitirmiştim. Anlatan hocanın adı sanı yok ama çılgın biri. Seti bitirdikten sonra bellek yönetimi dahil winapi programlamaya geçebilir hatta gui ile uygulama çıkarabilirsin. Üstüne Lena crack eğitim setleri ile At4re nin Pe File format dokümanını okudun mu gerisi gelir crack işinin.

@Edit: set linki: 

https://www.gorselegitimsatis.com/default.asp?git=9&urun=509

makets tarafından 21/Ara/20 01:08 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı
    Dark_Lord bunu yazdı

Saygılarımla.

Valla hocam bana heyecan gibi geldi. Hevesini kırmak istemem ama yol yakınken vazgeç. Crack için zaten öyle deep assembly bilmen, derlemen gerekmiyor, hatta hiç bilmedende yapan bir sürü adam var. Adam gibi koruması olan yazılımda assembly bilsende çözüm olmuyor.

Zaten profesyonel yazılımlar dışında,  C/C++ gibi native derlenen kod kalmadı gibi birşey. Projelerin büyük çoğunluğu C#, python gibi IL bir dil olarak derleniyor veya yorumlanıyor. Daha bunun obfuscator, packer, cryter'i var...

Bu ara bir heves olduğu doğru, yazılım konusunda bu alanda ilerlemek istiyorum. Hobi gibi düşünebiliriz, bu ara hobiler için zamanım var, heyecanım var. Peki bu konuda nasıl ilerlemeli? Her şey merak ile başlar her şey diye düşünüyorum. Konu ile ilgili diğer şeylere de bakarım. Bu konuyu istiyorum çünkü oturup dizi/film ile geçireceğim vakti buna ayırmak niyetim var. Dizi/film başında oturmak sıkıyor beni. Hayatıma bir anlam ve amaç katar diye düşünüyorum bu konuyla. 

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
Toplam Hit: 6408 Toplam Mesaj: 13
assembly cracking malware analysis