folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Astroneer Uzayı Ve Gezegenleri Keşfedin Ve Elementlere Hükmedin.

Astroneer Uzayı Ve Gezegenleri Keşfedin Ve Elementlere Hükmedin.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Selamlar , daha önce çok çok tavsiye ettiğim ve konusunu açtığım Subnautica ve Subnautica 2 oyunlarından sonra

Linkleri

https://www.tahribat.com/forum/hem-korkacaginiz-hem-bagimlisi-olacaginiz-bir-oyun-235740

ve

https://www.tahribat.com/forum/subnautica-2-below-zero-beta-olarak-cikti-239873

Bu oyunu kesinlikle tavsiye ediyorum , saatlerinizi eğlenerek öğrenerek geçireceğiniz ve fiyat performans olarak çok iyi bir oyun.

Steam üzerinde fiyat sürekli değişmekle birlikte ben 28 tl gibi bir rakama aldım (%30 steam indirimli satan yerden)

https://store.steampowered.com/app/361420/ASTRONEER/?l=turkish

Oyunun özetine gelecek olursak dünyadan uzakta başka bir galakside bizdeki saman yolu gibi kendi güneşi ,ve güneşin etrafında dönen gezegenlerin olduğu bir galaksiye düşüyoruz. Düştüğümüz ilk gezegen sınırlı kaynakları olan ve bizim araştırarak gelişerek araçlar , kazıcılar , uzay mekikleri yaparak önce kendi uzay üssümüzü geliştirdiğimiz daha sonrada uzay madenciliği yapmak için farklı gezegenlere gidip oralardada takıldığımız hatta üs kurduğumuz yağma yaptığımız bir oynanış var.

Oyun minecraft kafası gibi çeşitli araçlar yaparak kendimizi geliştiriyor ve üssümüzü de ilerletiyoruz , oyun multiplayer desteği sunuyor arkadaşlarınız ile beraber oynarsanız çok daha fazla zevk alacağınız ama solo da oynanabilecek bir oyun.

Oyun 2 yıldır beta olarak yayındaydı geçtiğimiz ay itibari ile final sürüm yayınlandı ve bir çok geliştirme yapıldı.

Görseller.

Oyun bir senaryo içeriyormu konusuna gelirsek , aslında bir açık dünya hatta açık gezegenler yani dünyalar oyunu fakat ilerledikçe uzaylılar ile ilgili keşfedilecek bazı yapılar ve bunların sırları var spoiler içermemesi için şimdilik buraya yazmıyorum uzaylı istasyonlarının olayını. Soran olursa eklerim.

Oyunda başka neler yapıyoruz ?

Bir hurdacı oluyoruz , uzaydaki çerçöpü madenlere çevirebiliyoruz.

Madenci oluyoruz gezegenlerde uzay madenciliği yapıyoruz.

Elektrik sistemleri yenilenebilir enerji ve tükenebilir enerji sistemleri ile base lerimizi ayakta tutuyoruz.

Araştırmalar yapıyoruz yeni teknolojileri geliştirebilmek için araştırma geliştirme işlemleri ile ilerliyoruz.

Uzayda serbestçe dolaşıyoruz.

Oyun aslında no man's sky ın biraz daha gezegenlerin şekillendirilebilir olduğu sürümü denebilir.

Oyun hakkında sormak istediğiniz birşey olursa bana yazın , game play videosu merak edenler için 1 tane ekliyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=mhwqHF_XmJo

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Oyun sizi belirli bir seviyeden sonra farklı gezegenlere gitmeye zorluyor. Ve her gezegenin kendine göre faydaları ve zorlukları var

https://astroneer-tr.gamepedia.com/Astroneer_Wiki

buradan bazı bilgiler alabilirsiniz.

Ben yinede bazı ön bilgiler ekliyim.

1. Sylva (ana gezegenimiz)

Oyuna başladığımız gezegenimiz , kaynak bakımından temal hammaddeleri içersede araştırma puanı yani tecrübe için bulduğumuz araştırma numunulerinin puanları diğer gezegenlere göre çok düşük , aynı zamanda bizim için ileri teknolojide hayati öneme sahip lityum , titanyum , demir  vb. gibi hammaddelerin hiç birini içermiyor. Yani kendimizi toparladıktan sonra gezegenden ufak ayrılıklar yaşamalıyız.

2. Desolo

Desolo dünya için ay ne ise desolo da bizim için o , anagezegenimizin bir uydusu olan desolo ilk ziyareti gerçekleştirmek için uygun bir yer , yeterli volframit topladıktan sonra dünyaya dönüp orda uzay mekiği yapmanızı ve burada çok fazla vakit geçirmemenizi tavsiye ederim.

3. CALIDOR 

Aydan ekstra olarak malakit yani bakır da içeriyor bu sebeple bakır isteyen araç gereçlerinizi yapmak için daha elverişli ay yerine buraya gelmeyi tercih edebilirsiniz , fakat bakır anagezegenimizdede bulunduğu için buray başta gelmesenizde çok şey fark etmez.

4 VESANIA

lityum ve titanit ihtiyaçlarınız için keşfe çıkabileceğiniz bu gezegen aynı zamanda yüksek rüzgar potansiyeli sayesinde iyi enerji üretimi sağlayabilirsiniz. fakat yine tavsiyem 2. gezegenden sonra direk novus a gitmeniz olacak.

5 NOVUS

Novus hem yüksek güneş hem yüksek rüzgar potansiyeli ile uzay madenciliği için çok uygun bu sebeple aytan volframit topladıktan sonra direk bu gezegene gelip hem hematit(yani demir) hemde lityum toplayabilirsiniz bu sayede batarya teknolojisi ve demir isteyen araçlarda kendinizi rahatlatmış olursunuz. Demir her ne kadar yüzeyde ve yüzeye yakın bölgelerde çıkıyor olsada lityum derinlerde çıkıyor bu sebeple biraz derine inmeniz gerkecek. Ayrıca bu gezegendeki araştırma numuneleri çok fazla tecrübe puanı kazandırdıgından ötürü uzun süre kalabilir ve büyük bir base kurabilirsiniz.

6 GLACIO

isminden de biraz anlaşılabileceği üzere donmuş olan bu gezegende çok düşük güneş enerjisine karşın yüksek rüzgar enerjisi potansiyeli var , gezegenin zorlu olmasının sebebi çok sert olması ve deminin hemen altını kazabilmek için daha gelişmiş delgilere ihtiyacınız var tavsyiyem elmas delici ile gitmeniz , ancak güçlü deliciler sürekli enerji tükettiğinden yer altına inmeden önce iyi bir enerji kaynağı yaratmanızda fayda var. Bir çok kaynak yer üstünde ve altında mevcut.

7 ATROX

atrox an itibari ile en zor gezegen ve eneri üretimi çok zor bu sebeple karbon jenatatörünüz olmadan gitmenizi çok tavsiye etmiyorum ekstra olarak diğer gezegenlerde olmayan bazı gazları içerir.

PanxeR tarafından 03/Mar/19 12:21 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Palerider
    Palerider's avatar
    Erkek

Oyunu bir arkadaşım oynuyordu ben hiç oynamadım ama çok güzel bulmuştum gerçekten. Uzayda sürekli başka gezegenlere gidip oralardaki enerji kaynaklarını kullanıyorsun arkadaşım bayağı yayılmıştı. Uzay hakkında da çok şey öğrenilebilir eğlenceli oyundur kesinlikle tavsiye ederim. 

Eskisi gibi değildir belki!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Palerider bunu yazdı

Oyunu bir arkadaşım oynuyordu ben hiç oynamadım ama çok güzel bulmuştum gerçekten. Uzayda sürekli başka gezegenlere gidip oralardaki enerji kaynaklarını kullanıyorsun arkadaşım bayağı yayılmıştı. Uzay hakkında da çok şey öğrenilebilir eğlenceli oyundur kesinlikle tavsiye ederim. 

kimya ve fizik bile öğretiyor hocam oyun çok eğlenceli ve öğretici.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moustache
    moustache's avatar
    Erkek

Belki bir gün...

buralar eskiden dutluktu..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

tam benlik oyun ama pc kaldırmıyo 

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

incelemelerini bile çok sevdim. Lakin bir oyun tanıtımında izlemeden önce sistem gereksinimlerine baktığım için hayal kırıklığı yarattı :(

gereksinimlerden sadece 2sini karşılayabiliyorum

PC olması ve  ses kartı 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Palerider
    Palerider's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Palerider bunu yazdı

kimya ve fizik bile öğretiyor hocam oyun çok eğlenceli ve öğretici.

Olayın bir de bu kısmı var tabi. Fizik ve kimya öğretme konusunda da çok başarılı 

Eskisi gibi değildir belki!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

incelemelerini bile çok sevdim. Lakin bir oyun tanıtımında izlemeden önce sistem gereksinimlerine baktığım için hayal kırıklığı yarattı :(

gereksinimlerden sadece 2sini karşılayabiliyorum

PC olması ve  ses kartı 

benimde :D

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Benim pc 5 yıllık 645M ekran kartı var çalıştırıyor siz eminmisiniz pc nizin kaldırmadığına.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek

tekrardan 50olmuşşş:(

imza
Toplam Hit: 3904 Toplam Mesaj: 22
steam uzay güneş keşif elektrik elektrik maden rüzgar