Asus & Vatan Bilgisayar Rezilliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

02.01.2012 tarihinde sıvı temasından dolayı sakarya vatan bilgisayar'a teslim ettiğim ürünümü hala teslim alamadım. kullanıcı hatalarını karşılamadıklarını biliyordum. ancak 20 günde anca yetkili servise göndermişler ve çıkarılan masraf için onayı 3-4 gün önce istediler. anlamıyorum vatan bilgisayar, asus yetkili servisine yürüyerek mi götürüyor ürünleri. çağrı merkezini aradığımda asus'un vatan bilgisayara geri gönderdiklerini ve bunun üzerine ürünün asus'a tekrar gönderildiğini söylediler. kullanıcı hatası olabilir ancak asus'un bu ürünü geri vatan bilgisayara geri göndermesi ne demek? masrafı neyse çıkarırsınız, onay istersiniz. aradan bir ay geçti yenisini de talep edemiyorsunuz diyorlar vatan bilgisayardan. e 20 iş günü dolduğunda yenisini talep etme hakkım yok mu dediğimde kullanıcı hatası olduğu için bu geçerli değil diyorlar. ne yani vatan bilgisayarla asus'un keyfine mi kaldı şimdi ürünümün teslim edilmesi? vatan bilgisayarı aradığımda da biz aracıyız diyolar. e ürünümü alırlarken -biz aracıyız beyfendi gidin asus'tan alın niye demediniz o zaman? vatan bilgisayar ve asus'un bu sorumsuzluluğunu her platformda dile getireceğim.! bu tarz durumlarla karşılaşmış arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsada memnun olurum.

..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

o değilde ilk adabazar buluşmasında çıkarma yapalım vatan computer'a.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Abi bu işler şans sanırım.6 tane casper bilgisayar var.Herkes berbat, iğrenç dedi fakat 8 senelik bilgisayar var.Taır takır çalışıyor.Bi tek lap toplarda problem ouyor, termal macun bide çerçeve varya ondan alıcan tamma.

Servis kötü dediler, bilgisayarımı yükseltmek haricinde servise götürmedim.6 taneden herhangi birini ki desktop, laptop, netbook var.Götürdüğümde 1 hafta sonunda verdiler.

Herkes berbat, alınmaz, iğrenç ötesi diyor.Ben menunum anlamadım gitti bu işi.Fakat şu gün bilgisayar alacak olsam dell'e bakardım sanırım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

hacım acayip sinirlerim gerildi artık. bi tutturmuşlar biz aracıyız, tamir olunca biz sizi ararız diye. gidip bi tüketici hakları derneğiylede görüşücem nedir ne değildir diye.

..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

hocam o ona veriyor oda ona..

keşke ilk olarak asus'un kendi servisine gitseydiniz tabi bulunduğunuz yerde varsa.

burda benzeri bi durumda gidince adam açık açık diyor , hele bide alırken yardımcı olan elemanı flan görürseniz

abi bu burdan 2 haftaya çıkmaz bak adresi şurası buraya götürüver sen en iyisi diye.

http://www.leyladansonra.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

lepusmorris bunu yazdı:
    -----------------------------

hacım acayip sinirlerim gerildi artık. bi tutturmuşlar biz aracıyız, tamir olunca biz sizi ararız diye. gidip bi tüketici hakları derneğiylede görüşücem nedir ne değildir diye.

Tüketici hakem heyetine git , sanırım ptt'nin arasında kaymakamlıkla aynı binadaydı.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

20-25 güne anca yetkili servisten onay istediler masraflar için. mına koyim yürüyerek mi götürüyolar anlamadım ki:s bugün bi tüketici hakları derneğine gidicem. benzeri durumla karşılaşanlara faydalı bi konu olmuş olur.

..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

normalde vatan bilgisayar böyle bir sorun çıkarmaz ama neden olmuşsa artık.. neyse yapacak bir şey yok.. biraz üst kısımları rahatsız et bence asus'un müşteri hizmetlerini ara.. vatanın da aynı şekilde birazcık tehdit vari konuş şikayet ederim mahkemeye falan veririm gibisinden.. halletmeye çalışırlar herhalde :s

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

sLeymN bunu yazdı:

normalde vatan bilgisayar böyle bir sorun çıkarmaz ama neden olmuşsa artık.. neyse yapacak bir şey yok.. biraz üst kısımları rahatsız et bence asus'un müşteri hizmetlerini ara.. vatanın da aynı şekilde birazcık tehdit vari konuş şikayet ederim mahkemeye falan veririm gibisinden.. halletmeye çalışırlar herhalde :s

asus yetkili servisinin numarasını bulamadım ya. web sitelerinde bi dünya numara var ama müşterileri için bi çağrı merkezleri yok sanırım:s

..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Benzeri olay bende  oldu vatana git gel ölmüştüm .20 gün geçti tık yok vatanın müdürüne gittim antalya lara şubesinin yunus bey diye beri adam dedim böyle böyle tüketici haklarınına gidicem vs dedim tmm biz ilgilenicez  laptop istanbulda Çizgi elektroni bakıyolar biz bastııcaz dediler 1 hafta sonra degişim geldi :D anakart kısa devre yapmış ak tamir yapmışlar ben kabul etmedim allalı 15gün oluyo  kısa devre yapıyo dedim :D Anlıcan servislerle uğraşma müdürüne git

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

lepusmorris bunu yazdı:

elinde teslim tarihin vardır heralde o belgeyle git kaymakamlıklarda oluyo hacı.

Toplam Hit: 3944 Toplam Mesaj: 18