Asus Eee Pc 1005Ha

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

arkadaslar yukarıda bahsettıgım asus netbook modelını almaya nıyetlıyım derslere falan gırıp cıkarken kullanması kolay olsun tasınma dersı olmasın dıe bunu almayı dusundum ama malum netbook bu zımbırtıdan kullanan var mı visual studıo 2008 ı falan kaldırırmıkı mınımum sıstem gereksınımlerıne gore kaldırması lazım ama emın olmak ıstıyorum ayrıca ozellıklerı de sunlar

2. İşletim Sistemi:Orijinal Windows® 7 Starter (wın7 starter ıse yaramaz zaten dırek xp cakmak lazım da)
  3. Ekran:10.1" LED arka aydınlatmalı WSVGA ekran (1024x600 çözünürlük)
  4. Intel CPU & Çipset:Intel® Atom™ N280 (1.66 gz overlock la 2.0 ghz a kadar cıkıo sıkıntısız)
  5. Bellek:2GB DDR2 SO-DIMM
  6. Wireless Data Network:WLAN 802.11b/g/n @2.4GHz
  7. Bluetooth2.1 + EDR
  8. Sabit Disk:250GB HDD
  9. ***Eee Depolama servisi ilk 18 ay için ücretsiz olarak sunulmaktadır.
  10. Kamera:0.3Megapiksel
  11. Input / Output 1 x VGA Port (D-sub 15-pin harici monitör için)
  12. 3 x USB 2.0
  13. 1 x LAN RJ-45
  14. 2 x Audio Jack (Kulaklık / Mikrofon girişi)
  15. Kart Okuyucu: MMC/ SD(SDHC)
  16. Pil Li-ion Pil 6-Cell 2.2Ah(48W/h), 8.5 saat (Max.)
  17. *Pil kullanım süresi ürün modeline , kullanım koşullarına ve konfigürasyona göre farklılık gösterebilir.
  18. Boyutlar:262mm(W) x 178mm(D) x 25.9mm~ 36.5mm(H)
  19. Ağırlık:1.27Kg ( 6-Cell Pil ile)
  20.  

daha once bu netbooktan kullanan ve ozellıkle vısual studıo 2008 veya photoshop cs4 falan yukleyen varsa yorumunu beklıyorum dedıgım gıbı ıstenılen mınımum gereksınımlerı karsılıyor ama sıtelerde normal ıslemlerde bıle kullanırken kasma oldugu belrtılıyor nasıl calıstırcak dıe supheye dustum yani :D

21. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek

how much money?

Yapay zeka, zeka değildir.
  22. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

ExcellencE bunu yazdı:
    -----------------------------

how much money?

pesın 650 lıra falan tutuyo.

23. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek

musdawdaf bunu yazdı:

ExcellencE bunu yazdı:

how much money?

pesın 650 lıra falan tutuyo.

sen al bana ikinci el sat :F

24. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    7-19
    7-19's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

asus haric tum marka netbook'lar kullandim, facebook limit. oyunu gectim zaten'de office falan kaldircakmi emin olmadigim icin yuklemedim :)

la liberte ne meurt jamais.
  25. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek

7-19 bunu yazdı:

asus haric tum marka netbook'lar kullandim, facebook limit. oyunu gectim zaten'de office falan kaldircakmi emin olmadigim icin yuklemedim :)

fena ezmişsin valla :\

26. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falca
    falca's avatar
    Erkek

Benım degıldı ama kullandım bunun aynısını ya da bı benzerıydı bıkac kez.Gayet hos bı makıne.Ama adı ustunde netbook.Soyledıgın programları acar mı evet belkı acar ama sadece acar,bı ıslem yapmaya calıstıgında beklersın,debug edersın beklersın ,sınırlenırsın bısey anlamassın yaptıgın ısten.Eger buna calıstırmak dersen evet belkı calıstırır:) Ikıncısı makınenın bu programları kaldırdıgını dusunsek bıle emın ol programlama,photoshop,tasarım gıbı ıslerle ugrasıyosan emın ol bu ekran sana yetmeyecektır.Hatta bunları gec kullandıgın basıt programlarda bıle ekran yetersız gelebılır.Guzel bı makıne ama net ıcın sadece.

Was here...
  27. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    psyho
    psyho's avatar
    Erkek

bende de bu bilgisayar var dediklerinin hepsi kurulu biraz yavaş ama idare eder..

28. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

psyho bunu yazdı:

bende de bu bilgisayar var dediklerinin hepsi kurulu biraz yavaş ama idare eder..

hmm olmaz o zman makınayı okul ıcın kullanmak ıyı olur dıye 1 kg bıse yanında tasımak falan rahat olacaktır dusunmustum

dıger arkadasın dedıgı kadar da kotu degıl ama :D bide bu izmirdekı bestbuyda alienware satılıyomus o konu hakkında hıc bı bılgısı olan var mı acaba bılgısyarı alienware nın sıtesındekı gıbı kendımız mı secıyoruz yoksa standart bısey var onumu alıyoruz.izmirde olup hıc bakan oldumu bestbuy a??? 

29. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

LGx130 kullanıyorum ve şu an ondan yazıyorum memnunum. Genel sistem özellikleri aynı olduğu için bu yorumu yazıyorum. Aldığım adam auto cad kaldırmaz dedi ama ben şu anda auto cad çizimi yapıyorum netbookum la tavsiye eder iyi günler dilerim

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  30. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

musdawdaf bunu yazdı:

arkadaslar yukarıda bahsettıgım asus netbook modelını almaya nıyetlıyım derslere falan gırıp cıkarken kullanması kolay olsun tasınma dersı olmasın dıe bunu almayı dusundum ama malum netbook bu zımbırtıdan kullanan var mı visual studıo 2008 ı falan kaldırırmıkı mınımum sıstem gereksınımlerıne gore kaldırması lazım ama emın olmak ıstıyorum ayrıca ozellıklerı de sunlar

31. İşletim Sistemi:Orijinal Windows® 7 Starter (wın7 starter ıse yaramaz zaten dırek xp cakmak lazım da)
  32. Ekran:10.1" LED arka aydınlatmalı WSVGA ekran (1024x600 çözünürlük)
  33. Intel CPU & Çipset:Intel® Atom™ N280 (1.66 gz overlock la 2.0 ghz a kadar cıkıo sıkıntısız)
  34. Bellek:2GB DDR2 SO-DIMM
  35. Wireless Data Network:WLAN 802.11b/g/n @2.4GHz
  36. Bluetooth2.1 + EDR
  37. Sabit Disk:250GB HDD
  38. ***Eee Depolama servisi ilk 18 ay için ücretsiz olarak sunulmaktadır.
  39. Kamera:0.3Megapiksel
  40. Input / Output 1 x VGA Port (D-sub 15-pin harici monitör için)
  41. 3 x USB 2.0
  42. 1 x LAN RJ-45
  43. 2 x Audio Jack (Kulaklık / Mikrofon girişi)
  44. Kart Okuyucu: MMC/ SD(SDHC)
  45. Pil Li-ion Pil 6-Cell 2.2Ah(48W/h), 8.5 saat (Max.)
  46. *Pil kullanım süresi ürün modeline , kullanım koşullarına ve konfigürasyona göre farklılık gösterebilir.
  47. Boyutlar:262mm(W) x 178mm(D) x 25.9mm~ 36.5mm(H)
  48. Ağırlık:1.27Kg ( 6-Cell Pil ile)
  49.  

daha once bu netbooktan kullanan ve ozellıkle vısual studıo 2008 veya photoshop cs4 falan yukleyen varsa yorumunu beklıyorum dedıgım gıbı ıstenılen mınımum gereksınımlerı karsılıyor ama sıtelerde normal ıslemlerde bıle kullanırken kasma oldugu belrtılıyor nasıl calıstırcak dıe supheye dustum yani :D

Selamlar,

ben kullanıyorum bahsettiğin modeli, bundan önce 1000H vardı, ama bunu aldım, baktım performans ciddi ciddi artmış, işlemci modeli yükselmiş zaten, bir de 1 gb rami söküp 2 gb ram taktım, vallah adam gibi kasıldığını görmedim.

asusun müthiş teknolojisi tartışılmaz zaten, super hybrad engine uygulaması pil ömrünü ciddi oranda arttırmış, ısınma sorunu yok, , hdd yeterli klavye kullanışlı, şuan bu iletiyi bile onunla yazıyorum, aklına takılan soru olursa pm ile sor.

bu arada, programları sorunsuz kullanıyorum.

Twitter: @CanKirca
Toplam Hit: 2433 Toplam Mesaj: 13