folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Atatürk Yaşasaydı YargılanırdıAtatürk Yaşasaydı Yargılanırdı

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  BuZuL
  BuZuL's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Eylül/2005
  Erkek

  Zaman Gazetesi'nde bugün Selçuk Gültaşlı imzası ile yayınlanan habere göre, Abdil, Tunceli'de hükümetin yolları yaptığını anlattı. Ancak bu yolların yapım amacını Dersim katliamına bağladı.

  1930'lu yıllarda gerçekleştirilen Dersim harekâtının tekrarlanmak istendiğini iddia eden Abdil, daha sonra sözü PKK'ya getirdi.

  Teröristler için 'gerilla' diyen Tunceli Belediye Başkanı, şehirdeki güvenlik uygulamalarından yakındı. Abdil, kentin girişi ve çıkışında çok sayıda kontrol noktası olduğunu ve sanki başka bir ülkeye girildiğini söyledi.

  Avrupa Parlamentosu'nda yapılan 'Dersim soykırımı' konferansı için Brüksel'de bulunan Abdil'e, DTP milletvekilleri Şerafettin Halis ve Aysel Tuğluk eşlik etti.

  Diyarbakır Milletvekili Tuğluk, "Üstümüzden ordular geçti" derken, Tunceli Milletvekili Halis, Dersim isyanında Türk askerlerinin hamile Kürt kadınlarının karınlarını deşerek cinsiyet tespiti yaptıklarını iddia etti.

  Avrupa Parlamentosu'nda ilk kez yapılan "Dersim soykırımı" isimli konferansa katılmak üzere Brüksel'e gelen Tunceli Belediye Başkanı Songül Erol Abdil, burada skandal iddialarda bulundu. Belediye Başkanı Abdil, AP Milletvekili Feleknas Uca ve DTP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

  Terör örgütü PKK üyeleri için "gerilla" ifadesini kullanan Tunceli Belediye Başkanı, iki vatandaşın asker tarafından tarandığını, Hasan Şahin isimli bir vatandaşın sırf bir PKK "gerillası" babası olduğu için öldürüldüğünü iddia etti.

  Kentin girişi ve çıkışında çok sayıda kontrol noktası olduğunu ve sanki başka bir ülkeye girildiğini ifade ederek, kendi makam aracının da asker tarafından sık sık durdurulduğunu söyledi.

  Telefonlarının dinlendiğini iddia eden Abdil, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kürtlerin barış çağrılarına olumlu cevap vermediği için bölgeye ziyaretinde olumlu karşılanmadığını öne sürdü. Belediye Başkanı, konferansta yaptığı konuşmada ise terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan üzerindeki baskıların kaldırılmasını ve barış önerisinin kabul edilmesini istedi.

  'Atatürk yaşasaydı yargılanırdı'
  İki DTP'li milletvekili ile Tunceli Belediye Başkanı'nın katıldığı toplantıdaki yabancı konuşmacılar da şok iddialarda bulundu. Prof. Dr. Ronald Mönch, Dersim'de yaşananların 'insanlık suçu' olduğunu savunarak, Atatürk ve dönemin Bakanlar Kurulu üyeleri ile üst düzey askeri yetkililer için, "Yaşasalardı savaş suçlusu olarak yargılanmaları gerekirdi" dedi.

  Taşnaklara yakınlığı ile bilinen Avrupa Ermeni Federasyonu Başkanı Hilda Çoboyan da konferansta yaptığı konuşmada, tartışılacak iddialarda bulundu. Çoboyan, "Dersim kızılbaşlığının, paganlık, Hıristiyanlık ve Alevilik karışımı" olduğunu iddia etti.

  Çoboyan, Osmanlı döneminde çok sayıda Ermeni'nin Dersim'e gelerek dinlerini değiştirdiklerini kaydetti. Toplantı sonrası kabul edilen sonuç bildirgesinde Dersim olayları "soykırım" olarak nitelendirildi ve Türkiye'nin "soykırım" mağdurlarına tazminat ödemesi, idam edilen isyanın lideri Seyit Rıza'nın mezarının tespit edilmesi, "soykırıma" ilişkin AB üyeleri, ABD ve Rusya'nın arşivlerini açması gibi talepler sıralandı.

   

  küfür etmek istiyorum bu orosbu çocuklarına ama küfür yasak dimi... kuyruk acısı olsa gerek die düşünüyorum... 


  DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  İnce Memed
  ComputerWolf
  ComputerWolf's avatar
  Üstün Hizmet Madalyası
  Kayıt Tarihi: 26/Mart/2003
  Erkek
  sunnet edecen bu kariyi.

  Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  BuZuL
  BuZuL's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Eylül/2005
  Erkek
  http://haber.mynet.com/video/guncel/Tunceli-Belediye-Baskani-ndan-skandal-sozler/14Kasim2008/X1226650311203/mms%253A%252F%252Fhaberav%252Emynet%252Ecom%252Fhv%252Fabdilerol65%252Ewmv videosu var burda

  DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  İnce Memed
  ComputerWolf
  ComputerWolf's avatar
  Üstün Hizmet Madalyası
  Kayıt Tarihi: 26/Mart/2003
  Erkek
  Savcilar nerede acaba :)

  Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sumer
  sumer's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Temmuz/2007
  Erkek
  Atatürk yaşasaydı sen bu şekilde konuşma cüretini bile gösteremezdin...

  Yazmış Oldugum Cevaplardan Dogacak Herhangi Bir Sorundan Sorumluluk Kabul Etmiyorum...
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sertan_06
  sertan_06's avatar
  Kayıt Tarihi: 17/Mayıs/2007
  Erkek

  ibneleri meclise aldıkları yetmiomuş gibi hem konuşturuolar hem Atayı ülkeyi kurtardığı için suçluolar.

  Takdirinden sual olunmaz.Rabbim malı sığırı yarattın da bunlara mal,sığır desen onların ağrına gider...

   

   


  spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Esquire
  Esquire's avatar
  Kayıt Tarihi: 10/Mart/2004
  Erkek
  moralimi bu gibi dengesizler(küfür etmediğimden dolayı aklımdan geçenleri yazmıyorum) yüzünden bozmak istemiyorum. savcılarda üstlerine gidince dengesizlerin baya kıymete biniyorlar."bak biz bunları söyledik şimdi bize soruşturma açıyorlar " sonra ab'den bilmem nereden geliyor seni yargılamayı, savcıya yüklenmeye falan başlıyorlar.

  boş
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Biyotbt
  Biyotbt's avatar
  Kayıt Tarihi: 07/Ekim/2008
  Erkek

  ComputerWolf bunu yazdı:
  -----------------------------
  sunnet edecen bu kariyi.
  -----------------------------

  :D süper yorum 


  kendim hakkında daha fazla bilgi de
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  MinervaL
  MinervaL's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Eylül/2008
  Erkek
  hassiktir çekebiliyomuyuz hacı :|

  Konumu silenlere inat kürdüm
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Asi
  Asi's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Mayıs/2007
  Dişi

  Atatürk yaşasaydı kimse vatanı parça parça satamazdı, bayrağa hakaret edemezdi, vatanı bölmek isteyenleri meclise sokup insan yerine koymazdı, Atatürk yaşasaydı dünya Türkiye'ye saygı duyardı kimse vatanımı çıkar kapısı görmezdi, analar gözyaşı döküp gencecik bedenler albayraklı tabuta sarılmazdı, doğunun dağları kan değil çicek kokardı v.s v.s

   

  edit: Atatürk yaşasaydı bu tarz söylemlerde bulunanlar yaşamazdı yaşayamazdı 


  Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  u235
  u235's avatar
  Kayıt Tarihi: 31/Mart/2008
  Erkek

  Ulan artık piçler besmele ile adını ağızlarına almaları gereken Atatürk'ü bile karalayabiliyorlar.Bunlara çokdan derslerini vermek gerekiyordu sen kimsinde senin bitli 8 sülalenden daha değerli bir insana bu şekilde konusuyorsun.Sen nerenin itisin onun bunun çocuğu !

   

  İşgaldeki hali sakın unutma,

  Atatürk’e dil uzatma sebepsiz.
  Sen anandan yine çıkardın amma,

  Baban kimdi bilmezdin şerefsiz… 

   

    


  Türkiyede anamuhalefetin muhalefet etme görevi ve sorumluluğu vardır. İktidarın memlekete ve halka verdiği zararların ikinci sorumlusu direkt olarak muhalefettir. Ülkeye yapılan vatana ihanet suçuna sessiz kalmak ya da etkisiz muhalefet yapmak ise muhalefeti vatan haini konumuna düşürür.
Toplam Hit: 1554 Toplam Mesaj: 12