folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Atatürk"Ün Ortadoğu Vasiyeti

Atatürk"Ün Ortadoğu Vasiyeti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    B0LDPiL0T
    B0LDPiL0T's avatar
    Erkek

'Emperyalist giremeyecek'

İsrail'in Lübnan'a saldırısı nedeniyle dünyanın gündeminde olan 'Kutsal Topraklar'ın Geleceği' konusunda, haftalık yayın yapan Dünya Gündemi gazetesi, tarihi belgeyi geçen hafta yayımladı. Belgenin konusu Kutsal Topraklar ve Atatürk'ün 1937'de Meclis'te yaptığı bir konuşmaya dayanıyor. Belgedeki imza ise dönemin İçişleri Bakanı Şükrü Kaya'ya ait. Aşağıdaki sözler Türk Devleti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e ait: 'Şimdi kendimize kafi derecede güvenip ve kudretimizi bildiğimiz için İslamiyet'in mukaddes yerlerinin Museviler'in ve Hristiyanlar'ın nüfuzunun altına girmesine mani olacağız. Buraların Avrupa emperyalizminin oyun sahası olmasına müsaade etmiyeceğiz. Biz şimdiye kadar dinsiz ve İslamiyet'e lakayt olmakla ittiham edildik. Fakat bu ittihamlara rağmen Peygamber'in son arzusunu yani, mukaddes toprakların daima İslam hakimiyetinde kalmasını temin için hemen bugün kanımızı dökmeye hazırız. Cedlerimizin, Selahaddin'in idaresi altında, uğrunda Hristiyanlar'la mücadele ettikleri topraklarda yabancı hakimiyet ve nüfuzunun tahtında bulunmasına müsaade etmiyeceğimizi beyan edecek kadar bugün, Allah'ın inayeti ile kuvvetliyiz.' 

Bazı çevrelerin Atatürk'le ilgili iddialarına son verecek olan bu belge,

İçişleri Bakanlığı Matbuat Umum Müdürlüğü antetini ve 20 Ağustos 1937 tarihini taşıyor. Dönemin İçişleri Bakanı Şükrü Kaya, Cumhurbaşkanlığı'na hitaben yazdığı ön sunuş yazısında 'Bombay Chronicle gazetesinin 27.8.1937 tarihli nushasında 'Filistin'e el sürülemez, Kemal Paşa Avrupa'ya ihtar ediyor' başlığı altında bir yazı intişar etmiştir. Bu yazının Türkçe örneği ilişik olarak sunulmuştur. Bu vesile ile saygılarımı tekrarlarım' diyor. Belgeden anlaşıldığına göre Mustafa Kemal Atatürk'ün, Meclis'te yaptığı bu konuşmayı, önce, Ankara'da Türkçe yayınlanan Hakimiyeti Milliye Gazetesi yayınlamış. Hindistan'da yayınlanan Bombay Chronicle Gazetesi de bu açıklamayı Hakimiyeti Milliye Gazetesi'nden almış. Aslı Ankara'da Milli Arşiv'de 030 10 266 793 25 numaları dosyada saklı tutulan belgeye göre, Mustafa Kemal Atatürk'ün Kutsal Topraklar'la ilgili olarak Meclis'te yaptığı bu konuşmanın tam metni şöyledir:

'Araplar'ın Avrupa siyasetine nüfuz edemeyip sözde istiklal kelimesine inandıkları ve bu uğurda Arap memleketlerini Avrupa emperyalizmine esir kıldıkları çok şayanı teessüftür. Araplar'ın arasında mevcud olan karışıklığı ve hoşnutsuzluğu kimse bizim kadar bilemez. Biz vakıa birkaç sene Araplar'dan uzak kaldık.

Fakat şimdi kendimize kafi derecede güvenip ve kudretimizi bildiğimiz için İslamiyetin mukaddes yerlerinin Museviler'in ve Hristiyanlar'ın nüfuzunun altına girmesine mani olacağız. Binaenaleyh şunu söylemek istiyoruz ki; buraların Avrupa emperyalizminin oyun sahası olmasına müsaade etmiyeceğiz. Biz şimdiye kadar dinsiz ve İslamiyet'e lakayt olmakla ittiham edildik. Fakat bu ittihamlara rağmen peygamberin son arzusunu yani, mukaddes toprakların daima İslam hakimiyetinde kalmasını temin için hemen bugün kanımızı dökmeye hazırız. Cedlerimizin, Selahaddin'in idaresi altında, uğrunda Hristiyanlar'la mücadele ettikleri topraklarda yabancı hakimiyet ve nüfuzunun tahtında (altında) bulunmasına müsaade etmiyeceğimizi beyan edecek kadar bugün, Allah'ın inayeti ile kuvvetliyiz. Avrupa bu mukaddes yerlere temellük etmek için yapacağı ilk adımda bütün İslam aleminin ayaklanıp icraata geçeceğine şüphemiz yoktur.'

http://www.tercuman.com.tr/v1/haber.asp?id=44595

Linkden tüm içeriği okuyabilirsiniz.

Kendine özgü fikir ve görüşü olmayıp, sadece başkalarının ağızlarının içine bakarak yorum yapabilmek nasıl bir duruştur, nasıl bir kişilik profilidir hiç anlayamamışımdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibo123
    ibo123's avatar
    Erkek
    asdasa vs bala bala ???

"evlatlarım adı gülen kendisi ağlayandan sakının"SHT "Vallahi evlatlarım kainatın en bahtiyar insanları sizlersiniz."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    illision
    illision's avatar
    Erkek
    Şöle büyük bi lider şart bize Ey Allahım duy sesimizi

birgün olmasada birgün mutlaka
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    B0LDPiL0T
    B0LDPiL0T's avatar
    Erkek

Türklüğün ışığı Atatürk, müslümanları ve İslamiyet'in mukaddes yerlerini korumayı meclis kürsüsünde söylerken, bizim sözde ( çakma ) kemalistlerimiz, solcularımız nasıl oluyorda Ata ile tam tersi bir görüşü bugün savunuyorlar insanın anlayası gelmiyor...

O çok destekledğiniz ve alkışladığınız israil in tüm mason localarını Atatürk kapatmıştır.

Siyonist, emperyalist piçlerin işgaline alkış tutanlar belki bu yazıyı ( Atatürk'ün meclis konuşmasını  ) okuduktan sonra biraz utanırlar....

Kendine özgü fikir ve görüşü olmayıp, sadece başkalarının ağızlarının içine bakarak yorum yapabilmek nasıl bir duruştur, nasıl bir kişilik profilidir hiç anlayamamışımdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Mükemmel Yazı, Ve mükemmel Teşhis...

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

B0LDPiL0T bunu yazdı:
    -----------------------------

Türklüğün ışığı Atatürk, müslümanları ve İslamiyet'in mukaddes yerlerini korumayı meclis kürsüsünde söylerken, bizim sözde ( çakma ) kemalistlerimiz, solcularımız nasıl oluyorda Ata ile tam tersi bir görüşü bugün savunuyorlar insanın anlayası gelmiyor...

O çok destekledğiniz ve alkışladığınız israil in tüm mason localarını Atatürk kapatmıştır.

Siyonist, emperyalist piçlerin işgaline alkış tutanlar belki bu yazıyı ( Atatürk'ün meclis konuşmasını  ) okuduktan sonra biraz utanırlar....

Fakat ben anlamadim :) Hangi cakma Kemalistler ve solcular kutsal mekanlarin haclilarin eline gecmesini istiyor ?

Bu Akp ve isbirlikcileri olmasin sakin ? 

Ortadogudaki zulumu hangi solcu veya Kemalist kinamiyor ?

Hangi mason localarini kim saksakliyor ?

Hemen bir gaz bir safsata yazmissin ama Turkiyedeki masonlardan haberin yok sanirim.

Ben muslumanim diyen kimsenin mason olma ihtimali, sence yok galiba.

Hukumdar Erdogan

Ama ne kendi icimizdeki terore nede sinirlarimizdaki Israil ve Amerikan terorune bir cozum sunmamistir.

Ayrica Guney Dogu Anadoluyu karis karis Yahudilere satmistir.

Oturduklari yerden Irakdaki katliamlara saksakcilik etmistir.

Ama bakin Irakda ve Filistinde ilk once camiler bombalaniyor.

Hani Erdoganin sungusu migferi ?

Gotunu yellendirip siir okumak kolay tabi.

Veya simdiye kadar iktidari sahiplenmis hangi islami veya milliyetci parti Orta Dogu hakkinda biz cozum onerisi sunmustur?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    B0LDPiL0T
    B0LDPiL0T's avatar
    Erkek
    necroshine bunu yazdı:

B0LDPiL0T bunu yazdı:

Fakat ben anlamadim :) Hangi cakma Kemalistler ve solcular kutsal mekanlarin haclilarin eline gecmesini istiyor ?

Hemen bir gaz bir safsata yazmissin ama Turkiyedeki masonlardan haberin yok sanirim.

Hukumdar Erdogan

Ama ne kendi icimizdeki terore nede sinirlarimizdaki Israil ve Amerikan terorune bir cozum sunmamistir.

Veya simdiye kadar iktidari sahiplenmis hangi islami veya milliyetci parti Orta Dogu hakkinda biz cozum onerisi sunmustur?

benim ne gaz vermekle nede tayyibi savunmakla işim olmaz. Sanki tayyibi savunduğumu yada peşkeşlere hemfikir birisiymiş gibi itham etmişsin.

Ata'nın  söyledikleridir orada yazılanlar. Ve eğer bir adam kemalistim v.s. diyorsa Ata'nın tüm söyledikleri ile uyuşmak zorundadır. İşte Hem Solcuyum hemde Kemalistim diyenler için söyledim çakma lafını.aynı şekilde diğer görüşler içinde bu böyledir ama şu süreçte diğer ideolojilerdeki insanların Filistinde yaşananlara olan bakış açılarında bir farklılık olduğunu göremedim Atatürk ile.

"Ortadogudaki zulumu hangi solcu veya Kemalist kinamiyor ? "  Sadece forumdaki filistin ile ilgili başlıklara bak. Bu zulme o başlıklarda şakşakçılık yapanların siyasi görüşü sence ne? 

bu arada masonları iyi bilirim. onları öğrenmeye "Cevat Rıfat Atilhan" kitapları ile sanırım orta okula giderken başlamıştım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

B0LDPiL0T bunu yazdı:
    necroshine bunu yazdı:

B0LDPiL0T bunu yazdı:

Hukumdar Erdogan

benim ne gaz vermekle nede tayyibi savunmakla işim olmaz. Sanki tayyibi savunduğumu yada peşkeşlere hemfikir birisiymiş gibi itham etmişsin.

Ata'nın  söyledikleridir orada yazılanlar. Ve eğer bir adam kemalistim v.s. diyorsa Ata'nın tüm söyledikleri ile uyuşmak zorundadır. İşte Hem Solcuyum hemde Kemalistim diyenler için söyledim çakma lafını.aynı şekilde diğer görüşler içinde bu böyledir ama şu süreçte diğer ideolojilerdeki insanların Filistinde yaşananlara olan bakış açılarında bir farklılık olduğunu göremedim Atatürk ile.

"Ortadogudaki zulumu hangi solcu veya Kemalist kinamiyor ? "  Sadece forumdaki filistin ile ilgili başlıklara bak. Bu zulme o başlıklarda şakşakçılık yapanların siyasi görüşü sence ne? 

bu arada masonları iyi bilirim. onları öğrenmeye "Cevat Rıfat Atilhan" kitapları ile sanırım orta okula giderken başlamıştım.

Abicim yazinin gidishatti onu gosteriyor. Sen forumdaki cakma Kemalistler veya solcular dememissinki.

Forum güruhundan yola cikarak kocaman bir genelleme yapiyorsun.

Bence Masonlari iyi bilmiyorsun. Cevat Rifat Atilhan asiri taraftar kafatasci bir yazardir.

Okumuslugum ve onlarca kitabi piyasada olmasina ragmen hic feyz alamadigim bir kisidir.

Israil ve  Yahudi localarina tepki gosteren her yazar rehber degildir.

Ataturk Milliyetciligi ile kafatasci milliyetciligi birbirine karistirip, buna Ataturk'u alet edenlerden nefret ederim.

Ataturk milli butunluge zarar verecegini dusundugu tum orgutlenmelerin tepesine cokmustur.

Bunun sebebi Yahudilere olan nefretinden dolayi degildir.

Recep Tayyip Erdogan'in Siyonizm iliskisine artik kim hayir diyebilir ?

Veya "Turgut Ozal, Suleyman Demirel bir mason degildir" kim diyebilir ?

Herneyse Orta Dogu'daki katliamlara gelecek olursak.

Buna Turkiye'de solcularinin ve Kemalistlerin onay verdigini soylemek iftiradir.

Turkiyeyi 80 den sonra ne Kemalistler ne de solcular yonetememislerdir.

Bu yuzden icraatin icinden gotunu sallaya sallaya siir okuyan kisilere bakalim.

Erdogan Israili kinamis, Israil ise kinamayi kabul etmis Erdogan ile aramiz tekrar iyi olacaktir demis

Ve bunun ardindan misket bombalarini Gazzeye firlatmis.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    vaz geçtim :)=

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    B0LDPiL0T
    B0LDPiL0T's avatar
    Erkek

necroshine bunu yazdı:

Abicim yazinin gidishatti onu gosteriyor. Sen forumdaki cakma Kemalistler veya solcular dememissinki.

Forum güruhundan yola cikarak kocaman bir genelleme yapiyorsun.

Bence Masonlari iyi bilmiyorsun. Cevat Rifat Atilhan asiri taraftar kafatasci bir yazardir.

Okumuslugum ve onlarca kitabi piyasada olmasina ragmen hic feyz alamadigim bir kisidir.

Israil ve  Yahudi localarina tepki gosteren her yazar rehber degildir.

Ataturk Milliyetciligi ile kafatasci milliyetciligi birbirine karistirip, buna Ataturk'u alet edenlerden nefret ederim.

Ataturk milli butunluge zarar verecegini dusundugu tum orgutlenmelerin tepesine cokmustur.

Bunun sebebi Yahudilere olan nefretinden dolayi degildir.

Recep Tayyip Erdogan'in Siyonizm iliskisine artik kim hayir diyebilir ?

Veya "Turgut Ozal, Suleyman Demirel bir mason degildir" kim diyebilir ?

Herneyse Orta Dogu'daki katliamlara gelecek olursak.

Buna Turkiye'de solcularinin ve Kemalistlerin onay verdigini soylemek iftiradir.

Turkiyeyi 80 den sonra ne Kemalistler ne de solcular yonetememislerdir.

Bu yuzden icraatin icinden gotunu sallaya sallaya siir okuyan kisilere bakalim.

Erdogan Israili kinamis, Israil ise kinamayi kabul etmis Erdogan ile aramiz tekrar iyi olacaktir demis

Ve bunun ardindan misket bombalarini Gazzeye firlatmis.

"bizim sözde ( çakma ) kemalistlerimiz, solcularımız nasıl oluyorda Ata ile tam tersi bir görüşü bugün savunuyorlar insanın anlayası gelmiyor... "

Şu cümleden nasıl bir genelleme çıkardınız. Lafım ortadadır gerçek solculara ve kemalistlere herhangibir serzeniş yoktur. sadece çakma sıfatını taşıyanlar ve görüşleri Atatürk ile örtüşmeyenler üzerlerine alınsınlar. 

"Bence Masonlari iyi bilmiyorsun. Cevat Rifat Atilhan asiri taraftar kafatasci bir yazardir."

Masonları öğrenmeye başladığım orta okul dönemlerimde tanıştığım bir yazardır ki sadece masonlar hakkında edindiğim ilk yazılı metinlerdir o yazarın yazdıkları. Sonrasında bu konu hakkında çok fazla makale kitap v.s. okumuşumdur. Birde yazarları kategorilemek bence çok saçma. Bu ateist, bu solcu, bu faşist, bu dinsiz v.s. Ben her görüşten yazarın yazdıklarını okurum. En basitinden bu bana bir olay hakkında küfür eedeceksem bile neye hangi düşünceye küfredeceğimi bilmemi sağlar. 

"Ataturk Milliyetciligi ile kafatasci milliyetciligi birbirine karistirip, buna Ataturk'u alet edenlerden nefret ederim."

sizin gibi düşünüyorum. ve benim benimsediğim ideolojininde görüşü böyledir.

"Buna Turkiye'de solcularinin ve Kemalistlerin onay verdigini soylemek iftiradir. "

dediğim gibi sözde ve çakma ibarelerini genele söyledğimi sanmışsınız.

erdoğan, demirel, özel için söylediklerinizde hemfikiriz.

Konu ile alaksız olarak çakma kemalistler/solcular Ata'nın bu sözü ilede çelişiyorlar :) ( Üzerine alınması gereken güruha söylüyorum genelleme değildir hehhe )

"Yurtta sulh, cihanda sulh" ilk defa Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, önderi, istiklal harbi kahramanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından 20 Nisan 1931'de söylenen ve anayasada yer alan temel dış politika düsturudur.

Dünyada olabilecek herhangi bir rahatsızlığın herkese zarar verebileceğini, bu yüzden de milletlerin diğer milletlerin sorunlarına kayıtsız kalamayacağını ifade eden Atatürkçülüğün bütünleştirici ilkelerindendir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Yurtta_Sulh,_Cihanda_Sulh

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hocam burda atatürkün dindarlığından bahsediliyor diğer bir konuda ateistliğinden burda arşivden biryazıyla destekleniyor diğeryanda bir video ile Allah için hangisi doğru kafayı yiycem

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
Toplam Hit: 2655 Toplam Mesaj: 12